فهرست
فروختن یا نفروختن: این مساله میلان است
فروختن یا نفروختن: این مساله میلان است

فروختن یا نفروختن: این مساله میلان است

آی اسپورت-باشگاه میلان این روزها حال و روز عجیبی دارد و جدا از این که در داخل زمین نتیجه نمی گیرد، در بیرون زمین هم حریفی قدرتمند به نام بدهی دارد که از پسش بر نمی آید. برلوسکونی نمی داند که باید پیشنهاد مشاورانش را قبول کند و با وجود بدهی های فراوان و فشار مالی تیم را نگه دارد یا این که باا سرمایه گذاران آسیایی کنار بیاید و بیشتر فشار را به آن ها منتقل کند و باشگاه را بفروشد. پدی آگنیو در این باره یادداشتی برای وورلدساکر نوشته که خواندنش خالی از لطف نیست.

پدی آگنیو

این هفته برای میلان یک هفته عجیب بوده است، همچنین برای هواداران و مالکش، سیلویو برلوسکونی. در زمین مسابقه هیچ چیز سر جایش نیست و آن ها 3 بر یک مقابل جنوا آن هم در خانه شکست خورده اند. پیش از آن هم بیرون از خانه 3 بر  صفر مغلوب ناپولی شده بودند.

شانسی که آن ها داشته اند این بوده که مطوبعات ایتالیا زیاد به این موضوع نپرداخته اند. به جاینتایج تمام تمرکزشان روی موضوع فروش  باشگاه است. این موضوع برای همه، حتی رسانه ها، سوال بوده که آیا برلوسکونی که از سال 1986 مالک میلان بوده، سهام این باشگاه را می فروشد یا نه. شنبه گذشته برلوسکونی در هتل میلان با سرمایه گذار تایلندی ملاقات کرد. بی در این ملاقات 51 درصد از سهام باشگاه را خواسته و برلوسکونی هم قیمت 500 میلیون یورو را برای این مقدار سهام در نظر گرفته است. این ملاقات بیشتر از 20 دقیقه طول نکشید. بعد از آن برلوسکونی به خبرنگاران گفت که مذاکرات هنوز ادامه خواهند داشت و این احتمال وجود دارد که او 51 درصد سهام را برای خودش نگه دارد. او طوری صحبت کرد که به نظر قرار نیست تمام سهام را بفروشد، اما به دنبال سرمایه گذار جدید هم نیست. اما با اخباری که روز دوشنبه منتشر شد سناریو پیچیده تر هم شد.  آقای تائچابول  تنها مشتری جدی میلان نیست. اخبار مدعی شدند که برلوسکونی با یک گروه سرمایه گذاری جدید از آسیای شرقی هم ملاقات داشته اند. آقای ریچارد لی.

حالا حدس زدن این که آقای برلوسکونی چه تصمیمی می خواهد بگیرد سخت شده است. چیزی که قطعی است این است که او به دنبال یک فضای جدید است. میلان سال 2015 را با 91 میلیون یورو بدهی به پایان برد. این در حالی است که از پیش از آن هم حدود 250 میلیون یورو به بانک های مختلف بدهکار بود. بدتر این که بسیاری از کارشناسان معتقدند که میلان برای بازسازی تیمش نیاز به 300 میلیون یورو هزینه دارد. البته هزینه ساخت استادیوم جدید هم منظور شده است. شاید این کارشناسان یوونتوس و ورزشگاه جدیدش را الگو قرار داده اند. با بدهی هایی که میلان دارد و با پول هایی که باید خرج کند، بعید است که  آقای برلوسکونی به سرمایه گذاران آسیایی میدان ندهد. اما چیزی که به عنوان سوال بدون جواب باقی می ماند این است که چقدر از سهام میلان قرار است فروخته شود. آیا برلوسکونی واقعا می خواهد 51 درصد باشگاه را برای خودش نگه دارد یا این که در این بازی شبیه به پوکر تصمیم گرفته بلوف بزند تا قیمت را بالاتر ببرد؟ سوال دیگر این است که آقای برلوسکونی که در بیشتر زندگی اش موفق بوده، فشار مالی را نمی تواند تحمل کند و باشگاه را می فروشد یا این که به توصیه مشاوران و اعضای خانواده اش گوش می کند و از فروش آن منصرف می شود؟

     
آی اسپورت
2015-05-06 18:06:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر