فهرست
معرفی حریف آسیایی پرسپولیس: الهلال با سد محکم تدافعی
معرفی حریف آسیایی پرسپولیس: الهلال با سد محکم تدافعی

معرفی حریف آسیایی پرسپولیس: الهلال با سد محکم تدافعی

آی‌اسپرت- برد شب قبل پرسپولیس تاثیری در روند صعودش ایجاد نکرد. با شکست النصر در دیدار هم زمان، پرسپولیس در صورت نتیجه نگرفتن در بازی شب قبل هم حکم صعودش قطعی بود. حالا پرسپولیس با 12 امتیاز پشت سر لخویا به مرحله حذفی آسیا رسید. این تیم باید در مرحله بعد به مصاف تیم نخست گروه C برود. الهلال عربستان تیمی است که پرسپولیس باید در فکر حذفش باشد. به معرفی تیم حریف پرسپولیس در این مرحله پرداختیم. باید ببنیم مصاف سرخابی‌های ایران و عربستان چطور از آب در می‌آید؟

 

معرفی

الهلال عربستان از قدرتمندترین تیم‌های این کشور می‌باشد. این تیم 13 بار قهرمانی لیگ حرفه‌ای عربستان را چشیده است. کلا تمام رکوردها در این کشور به نام این تیم ثبت شده است. دو قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را هم به افتخارات الهلال اضافه کنید. این تیم که در عربستان با نام رئیس معروف است، قدمتی 58 ساله دارد.

 

این فصل چیکاره‌ای؟

الهلال فصل خوبی را در لیگ عربستان سپری نکرده است. این تیم در فاصله دو هفته مانده تا پایان لیگ، با 51 امتیاز پایین‌تر از تیم‌های النصر با 60 و الاهلی 58 امتیازی قرار دارد و شانسی برای قهرمانی در لیگ امسال ندارد. ساماراس یونانی و دیئگو برزیلی از مشهورترین بازیکنان این فصل الهلال هستند. همچنین ناصرالشمرانی و تیاگو نوس در این تیم جای پای بازیکنانی چون سامی‌الجابر و یاسرالقحطانی گذاشته‌اند. این دو بازیکن در لیگ این فصل عربستان روی هم 22 گل به ثمر رسانده‌اند. قدرت اصلی تیم عربستان در خط تدافعی این تیم متمرکز شده است. الهلال در بیست و چهار دیدار لیگ فقط 15 گل دریافت کرد. این تیم درجام باشگاه‌های آسیا هم از شش دیدار فقط چهار بار دروازه‌اش را باز شده دید. الهلال در گروه C هم گروه با فولاد خوزستان بود که از شش دیدار 13 امتیاز کسب کرد و به عنوان تیم اول صعود کرد. این تیم در دیدار مقابل فولاد در خوزستان به تساوی بدون گل رسید و در ریاض هم با دو گل شاگردان اسکوچیچ را شکست داد. چند هفته‌ای است موتور شاگردان گریگیوس دونیس یونانی روشن شده و پس از هفت برد متوالی در لیگ، این هفته متوقف شدند. الهلال در هر سه دیدار دور برگشت مرحله گروهی جام باشگاه‌های آسیا هم پیروز میدان بود.

 

وعده دیدار

روز 29 اردیبهشت دیدار رفت پرسپولیس و الهلال در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

 

 

 

     
آی اسپورت
2015-05-07 14:36:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر