فهرست
معرفی حریف آسیایی نفت: جنگ دومی‌ها
معرفی حریف آسیایی نفت: جنگ دومی‌ها

معرفی حریف آسیایی نفت: جنگ دومی‌ها

آی‌اسپورت- الاهلی عربستان در آخرین دیدار مرحله گروهی موفق به توقف نسف‌قاشی ازبکستان شد تا به عنوان تیم اول گروه و با دوازده  امتیاز به مرحله بعدی صعود کند. این تیم هم‌گروه تراکتورسازی در گروه D مسابقات بود که از دو دیدار چهار امتیاز از این تیم تبریزی کسب کرد. الاهلی فصل خوبی را در لیگ عربستان سپری کرده و دومین شانس قهرمانی لیگ را دارد. این تیم حالا باید به مصاف تیم دوم لیگ ایران یعنی نفت تهران برود.


معرفی

الاهلی که در سال 1937 تاسیس شده است با 78 سال قدمت، قدیمی‌ترین تیم فوتبال باشگاهی زنده در خاورمیانه است. مهم‌ترین افتخار آسیایی این باشگاه حضور در مسابقه فینال جام باشگاه‌های آسیا در سال ۱۹۸۶ است که پس از شکست خانگی در برابر باشگاه دوو رویالز کره جنوبی، نایب قهرمان شدند.

 

تیمی ملقب به قلعه‌جام‌ها

تیم الاهلی عربستان با 31 بازی بدون شکست در مجموع بازی‌هایش در لیگ عربستان و سایر مسابقات رسمی از جمله چهار دیدار در لیگ قهرمانان آسیا رکوردی قابل توجه بین آسیایی‌ها دارد. الاهلی در این فصل هنوز طعم شکست را نچشیده است. این تیم در فاصله سه بازی مانده تا پایان لیگ عربستان، در بیست و سه دیدار، شانزده پیروزی کسب کرده و هفت بار هم به نتیجه تساوی رضایت داد. الاهلی در جام باشگاه‌های آسیا هم در شش دیدار مرحله گروهی موفق به کسب سه پیروزی و سه تساوی شد.  خط حمله این تیم، فصلی رویایی را پشت سر می‌گذارد و دومین خط حمله لیگ را در اختیار دارد. همچنین در شش دیدار اخیرشان در لیگ عربستان، موفق به کسب امتیازات کامل شدند. شاگردان کریستین گروس از مجموع 29 دیدار لیگ و آسیا هم ده کلین‌شیت ثبت کردند.

 

ستاره‌ها

در این تیم بازیکنان مطرح زیادی حضور دارند. حسین المقهوی چندی پیش از ناحیه  مچ پا آسیب دید و با توجه به درد کهنه‌ای که داشت، محل آسیب دیدگی اش عفونت کرده است. المقهوی به این ترتیب ادامه فصل لیگ عربستان و بازی‌های باقیمانده از لیگ قهرمانان را از دست داد. اما بد نیست اطلاعاتی در مورد بهترین بازیکن لیگ عربستان بدانید. سوما پدیده سوریه‌ای است که بهترین گلزن لیگ عربستان هم محسوب می‌ شود. تمام توپ های الاهلی به او ختم می‌شود. این بازیکن در 23 بازی لیگ عربستان 22 گل به ثمر رسانده است. همچنین چهار گل هم در مرحله گروهی جام باشگاه‌های آسیا زده است. سوما  از نظر سبک بازی شباهت زیادی به علی دایی دارد و یکی از بهترین بازیکنان فعلی آسیا محسوب می‌‌شود.

 

 

وعده دیدار

چهارشنبه سی اردیبهشت شاگردان علیرضا منصوریان باید در ورزشگاه آزادی پذیرای الاهلی باشند. یک هفته بعد هم این تیم نفت است که در جده به مصاف نماینده عربستان می‌رود تا تکلیف تیم‌ صعودکننده به مرحله بعد مشخص شود.

     
آی اسپورت
2015-05-07 16:02:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر