فهرست
یادداشت: معنایِ حضورِ دیپی در یونایتد
یادداشت: معنایِ حضورِ دیپی در یونایتد

یادداشت: معنایِ حضورِ دیپی در یونایتد

موسا اوکونگا

 

دیپی در این فصل در 38 بازی 27 گل برایِ آیندهون زده و این خبرِ خوبی برایِ خطِ حمله‌یِ در حالِ حاضر به گل نشسته‌یِ یونایتد است. ستاره‌یِ جوانِ هلندی که 15 بازیِ ملی هم دارد، با اتکا به سرعت، تکنیک و قدرتِ فیزیکی‌اش می‌تواند در 3-3-4 ، هر سه نقشِ جلو را بازی کند. دیپی حتی در 1-3-2-4 هم قادر است پستِ شماره‌یِ 10 و یا وینگری کلاسیک را بازی کند. اما حضورِ او در اولدترافورد چه معنایی برایِ دیگر وینگرهایِ یونایتد دارد؟

نانی که این فصل را قرضی در اسپورتینگ لیسبون سر کرده، قطعا دیگر آینده‌ای در یونایتد نخواهد داشت. اشلی یانگ هم با ورودِ دیپی به یک نیمکت‌نشین بدل خواهد شد. درست است که یانگ خیلی خوب توپ را حفظ می‌کند و سانترها و پاسِ گل‌ها و حتی گاهی گل‌هایِ حساسی برایِ تیمش به همراه دارد، اما حقیقت این است که وینگرِ سابقِ استون ویلا همچنان یکی دو سطح از بازیکنانی که یونایتد برایِ فتحِ چمپیونز لیگ لازم دارد پایین‌تر است. اما در حالِ حاضر یانگ تعادلِ خیلی خوبی در حمله و دفاع به یونایتد می‌دهد. او این فصل به صورتِ متوسط 4 بار بیش از دیپی در هر بازی قطعِ توپ داشته است. دیپی هنوز در زمینه‌یِ وظایفِ دفاعی خیلی جایِ رشد دارد.

اما سوالِ بزرگ درباره‌یِ آینده‌یِ دی ماریا و یانوزای است. خوان ماتا به واسطه‌یِ نمایش‌هایِ عالی‌اش در حساس‌ترین مقطعِ فصل برایِ یونایتد و همچنین هماهنگی و درک متقابلش با آندر اررا، به نظر می‌رسد جایش امن است. ولی درباره‌یِ دی ماریا و یانوزای به هیچ وجه نمی‌شود چنین نظری داد.

دی ماریا از بازیِ رفت مقابلِ چلسی همینطور افت کرده و افت کرده است. درسته که درصد پاس‌هایِ سالمِ دی ماریا تقریبا با دیپی این فصل برابر بوده (78 درصد) و موقعیت‌هایِ گلی که به صورتِ متوسط در 90 دقیقه درست کرده تقریبا برابر با ادن آزار بوده (2.84)، اما نوعِ بازیِ پر نوسانش باعث می‌شود تا فن‌خال به عنوانِ مهره‌یِ ثابت رویش حساب نکند.

در نهایت حضورِ دپی در یونایتد بیشترین ضربه را به ادنان یانوزای خواهد زد. فن‌خال این فصل فرصتِ زیادی داشت تا بازیِ جوانِ بلژیکی‌اش را ببیند، اما چیزی که دید خیلی به دلش ننشست. برایِ همین جایِ یانوزای در ترکیبِ یونایتد بیشتر از هر وقتِ دیگری به خطر افتاده است. اما از دیدگاهِ هوادارانِ یونایتد، دیدگاهی متفاوت با وینگرهایِ این تیم، آمدن ممفیس دیپی خبری بسیار امیدوارکننده است. دیپی از آن دست بازیکنانی است که می‌تواند پرچمدارِ نسلی جدید از یونایتد باشد، نسلی که قادر است دوباره برایِ قهرمانیِ انگلیس و اروپا بجنگد.  

 

     
آی اسپورت
2015-05-08 09:51:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر