فهرست
گزارش: همه‌یِ آنچه درباره‌یِ ممفیس دیپی باید بدانید
گزارش: همه‌یِ آنچه درباره‌یِ ممفیس دیپی باید بدانید

گزارش: همه‌یِ آنچه درباره‌یِ ممفیس دیپی باید بدانید

آی‌اسپورت – وقتی ممفیس دیپی سالِ گذشته در جامِ جهانی دو گل زد و یک پاسِ گل داد، بدل به جوانترین گلزنِ تاریخِ هلند در این تورنمنت شد. کمتر کسی باور می‌کرد او بعد از این درخشش در آیندهوون بماند، اما این اتفاق افتاد و دیپی در آخرین فصل حضورش در لیگ هلند به پی.اس.وی کمک کرد تا بعد از هفت سال قهرمان لیگ شود.

 

چرا باید بشناسیمش؟

 

ممفیس از همان نوجوانی استعدادِ فوق‌العاده‌اش را در آیندوهوون برایِ همه آشکار کرده بود، اما نگرانیِ باشگاه از بابتِ روحیه و خلق و خوی‌اش بود. ممفیس کودکی ناآرام و ناسازگار بود که با اوتوریته و قبولِ آن مشکل داشت. باشگاه برایِ حلِ این مسئله حتی برایش یک مربیِ مخصوص گرفت، اما مرگِ پدربزرگش در 15 سالگی، مردی که خیلی در زندگیش تاثیر داشت و \"قدرت و اعتماد\" را بهش داده بود، اوضاع را بدتر کرد.

ممفیس بعد از گذر از دورانِ سوگواریش تصمیم گرفت درد را تبدیل به قدرت کند و به سویی برود که باید: بالاترین، بهترین. او در 16 سالگی به تیمِ زیرِ 17 سالِ هلند دعوت شد و در فینالِ یورو 2011 جوانان گل زد تا هلند، آلمان را 5-2 شکست دهد و قهرمانِ اروپا شود. قدمِ بعدیِ ممفیس، در 17 سالگی، گل زدن در اولین بازی‌اش برایِ تیمِ اصلیِ آیندهوون در جامِ حذفی بود، جامی که در نهایت بازهم به فتحِ او و تیمش منجر شد. یک سالِ بعد در 18 سالگی اولین بازی‌اش در لیگ را هم تجربه کرد و در دومین بازی‌اش برایِ تیمِ فیلیپ کوکو گل زد.

قبل از شروعِ فصلِ 2014-2015 ، ممفیس در 84 بازی، 22 گل برایِ آیندهوون زده بود. اما داستانِ این فصل چیزِ دیگری بود و او را به سطحی متفاوت پرتاب کرد: 27 گل در 38 بازی؛ آماری چشمگیر برایِ یک وینگر.

 

نقاط قدرت

 

پایِ راستِ مرگباری دارد. اگر فرصتِ شوت کردن پیدا کند، تردید نمی‌کند. ضرباتِ آزاد را عالی می‌زند. بسیار سریع و تکنیکی است. فیزیک و استقامتِ بالایش هم قطعا به فن خال کمک خواهد کرد تا ازش اسلحه‌ای مرگبار در لیگِ برتر بسازد. ممفیس حالا از نظرِ ذهنی هم بسیار قوی شده و فقط و فقط یک هدف دارد: «من می‌خوام تمامِ بازی‌ها را ببرم. اگه ببازم روزم خراب میشه.»

 

آینده؟

 

ممفیس رویِ سینه‌اش تتو کرده: Dream Chaser (شکارچیِ رویا). این واژه و لقب برایش بدل به ذکری شخصی شده است: «وقتی به آینه نگاه می‌کنم انگیزه می‌گیریم. چون می‌دونم هنوز اونجایی که می‌خوام نیستم.»

سالِ گذشته شایعه‌ای بود که لوئی فن خال به شاگردش در تیمِ ملی هلند توصیه کرده (یا دستور داده) یک فصل دیگر در آیندهوون بماند و پیشنهادِ تاتنهام را رد کند. فن خال از همان تابستان گذشته و بعد از جامِ جهانی طرحِ خریدِ ممفیس را داشت و حالا این طرحش با موفقیت به سرانجام رسیده است. اگر قرار باشد یونایتد به اوج بازگردد و برایِ بهترین بودن در انگلیس و اروپا بجنگد، ممفیس دیپی ستاره‌یِ قطعیِ این تیم خواهد بود، ستاره‌ای از جنسِ کریس رونالدو.   

     
آی اسپورت
2015-05-08 12:23:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر