فهرست
دفاعیه پاشنه آشیل پرسپولیس:موهایم سفید شده!
دفاعیه پاشنه آشیل پرسپولیس:موهایم سفید شده!

دفاعیه پاشنه آشیل پرسپولیس:موهایم سفید شده!

آی اسپورت-علی عسگر را میتوان پاشنه آشیل این روزهای پرسپولیس دانست. بازیکنانی که اشتباهات او در دفاع چپ بارها تبعات جبران ناپذیری برای قرمزهای پایتخت داشته است. اشتباهاتی که بیشتر از افت علی‌عسگر میتوان آن را به استفاده از این بازیکن در پست غیرتخصصی‌اش نسبت داد. دفاعیه بیشتر را از زبان خودش میخوانید: مدتهاست انتقادات زیادی از من مطرح میشود و صحبتهای زیادی در مورد انجام شده و باید بگویم که بسیار کم لطفی کرده اند. دوستان اصلا به این مسئله نگاه نمی کنند که پست من هافبک راست است نه دفاع چپ. پست دفاع چپ اصلا پست تخصصی من نیست.همه می دانند که پرسپولیس در ابتدای فصل در این پست بازیکنی نگرفت و در نیم فصل نیز شرایط باشگاه طوری نبود که بتواند نفری را در منطقه چپ خط دفاعی جذب کند.به همین خاطر من حالا شده ام یک دفاع چپ.در صورتی که پست تخصصی من اصلا دفاع چپ نیست.

متاسفم که یکسری هم کم لطفی می کنند و فقط اشتباهات را می بینند نه کارهای مثبتم را. متاسفانه بعضی ها آن قدر بی معرفت شده اند که روزهای خوب علی عسگر یادشان نمی آید. پاس هایی که در بازی های دربی داده ام یا بازی های حیثیتی دیگر و گل هایی که در اسیا و لیگ زده ام.من تا قبل از آغاز این دوره از رقابتهای آسیایی بهنرین گلزن پرسپولیس در اسیا بودم طبق آمار ارائه شده در صدا و سیما. فقط خدا می داند که در این چند هفته اخیر آن قدر فشار رویم بوده که موهایم سفید شده است. خیلی تلاش کردم صحبت نکنم، برانکو با من صحبت می کرد. او از ته قلب از من راضی است. هر چند که خودش تاکید کرد همان 2 اشتباه کاملا به چشم آمده است. به هر حال وضعیت در پرسپولیس همین است. کمتر کسی است که روزهای خوبت را به یاد بیاورد و فقط تو را با اشتباهاتت می شناسند.

سپاهان و گاف بزرگ

بعد از اشتباه من مقابل سپاهان این انتقادات به اوج خود رسید اما آن اشتباه از من اصلا بعید نبود چون پست من مدافع نیست، من یک مهاجمم. من فوتبالیستی هستم که خصوصیات فوتبالی ام هجومی و ریسکی است. من باید توپ بگیرم، دریبل بزنم، پاس تو در بدهم، یک و دو کنم، اما در دفاع چپ اصلا نباید این خصوصیات را داشته باشی. باز هم اگر مدافع راست بودم وضعیت بهتر بود. نفوذ میکردم، با پای راست کار می کردم. اما من به عنوان یک بازیکن راست پا باید در دفاع چپ بازی کنم. در مورد گل سپاهان دیگر همه دیدند سپاهان آن قدر در دقایق پایانی روی دروازه ما فشار آورد که من در لحظه ای و بر اساس یک اتفاق نتوانستم درست تصمیم بگیرم. همین یک اشتباهم کافی بود تا توپ تبدیل به گل شود.بله من 6 توپ دفع کردم و هیچ کس هم این قضیه را ندید.

بوی خداحافظی میاید؟

من در تمام این 8 سالی که برای پرسپولیس بازی کردم هر چه داشتم در داخل زمین گذاشتم. هرگز نشده از زمین خارج شوم و شب ها با وجدانی ناآسوده سر بر بالش بگذارم و بدهکار خودم باشم که کاش در این دقیقه یا این لحظه بیشتر می دویدم. توان من همین قدر بوده، قضاوت در مورد کم و زیادش با کارشناسان و هواداران. سرم را بالا می گیرم که در تمام این 8 سال هر مربی که به پرسپولیس آمده من را قبول داشته و توانم را تایید کرده است. به همین خاطر از هواداران پرسپولیس حلالیت می طلبم.

  ۲  
آی اسپورت
2015-05-08 19:16:07
نظر دهید

۲ نظر
علی
شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۱:۳۱
راست میگه بنده خدا توانش از این بیشتر نیست
اینا برای پرسپولیس خیلی کوچیکن
مهدوی کیا و باقری و... هر جا بازیشون میدادی باز مثل یه سرباز بودن و بهانه برای اشتباهشون درست نمیکردن
اینا خیلی کوچیکن....
محمود باسره
شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۴:۲۹
اون پاس گل تو دربی رو یادمون هست
مرد حسابی 8ساله پیراهن پرسپولیس میپوشی سالی چندصد میلیون پول گرفتی انتظاز داری یه پاس گل هم نمیدادی
بازی با راه آهن روکجای دلم بزارم
حمید جان شما بازبکن متوسط رو به بالایی هستید و باید تو تیمی مث راه آهن و پیکان باشی نه پرسپولیس
همونطور که بارسا هرکسی رو نمیخره
پرسپولیس هم نباید هرکسی رو بخره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر