فهرست
استتوس: درباره فولاد نوین و تصمیم فدراسیون/ لطفا احساساتی نشوید!
استتوس: درباره فولاد نوین و تصمیم فدراسیون/ لطفا احساساتی نشوید!

استتوس: درباره فولاد نوین و تصمیم فدراسیون/ لطفا احساساتی نشوید!

آی اسپورت- یک هفته بعد از قطعی کردن صعود به رقابت های لیگ برتر، فولاد نوین عنوان قهرمانی رقابت های دسته یک را به دست آورد و جام تازه ای را به مردم خوزستان هدیه داد. تیمِ قهرمان که در بازی خانگی با سیاه جامگان، تماشاگران زیادی نداشت، در پایان مسابقه جام را بالای سر برد. در شرایط عادی، آن ها بعد از کسب این جام باید برای حضور در رقابت های لیگ برتر مهیا می شدند اما اوضاع برای تیم  فولادنوین، کمی پیچیده به نظر می رسد.

فولادخوزستان، یکی از منظم ترین باشگاه های فوتبال ایران است و بر خلاف بسیاری از باشگاه ها، ساختار منظمی دارد و به فوتبال پایه نیز اهمیت می دهد. همه این ها اما دلیل نمی شوند تا این باشگاه، دو تیم در رقابت های لیگ برتر داشته باشد. این اتفاق در همه لیگ های دنیا ممنوع است. برای مثال می شود به تیم فوتبال بارسلونای ب اشاره کرد که چند سال قبل، توانست به رقابت های لالیگا صعود کند اما از حضور در این رقابت ها منع شد. در لیگ کشور ایران نیز این اتفاق برای باشگاه سپاهان نوین رقم خورد.

تصمیمِ نهایی در مورد لیگ برتری شدن یا نشدن فولاد نوین، ظرف یکی دو هفته آینده گرفته خواهد شد. در این بازه زمانی، فدراسیونی ها فرصت دارند اوضاع باشگاه را رصد کنند و اهوازی ها نیز، صاحبِ زمانی برای پوشش خلاهای قانونی خواهند شد. آنچه در این پرونده ضروری به نظر می رسد، در درجه اول پرهیز از احساسات گرایی است. البته که بازیکنان تیم اهوازی و مربیان این تیم، زحمت زیادی برای لیگ برتری شدن کشیده اند اما این زحمات و شعارهای مبتنی بر احساسات از استودیوی نود تا استادیوم فوتبال، نباید جای قانون را بگیرند. امروز شاید خیلی از علاقه مندان به فوتبال در ایران، مشکلی با لیگ برتری شدن تیم دوم فولاد نداشته باشند اما بعید نیست که در فصل آینده و بعد از حساس شدن رقابت برای قهرمانی، مسابقه فولاد و فولاد نوین، حاشیه های بسیار زیادی برای فوتبال ایران بسازد.

     
آی اسپورت
2015-05-09 12:42:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر