فهرست
مقصر جدید ناکامی بازیکنان لیگ‌برتری: آنالیزهای برنامه 90
مقصر جدید ناکامی بازیکنان لیگ‌برتری: آنالیزهای برنامه 90

مقصر جدید ناکامی بازیکنان لیگ‌برتری: آنالیزهای برنامه 90

آی اسپورت- آنالیز و بحث فنی و تخصصی همیشه در فوتبال ایران جایگاه نازلی داشته است. مسائل حاشیه‌ای، دعوا و درگیری‏، چه در میان هواداران فوتبال چه در میان اهالی آن همیشه مقبول‌تر بوده اند.با این که خیلی از مربیان و بازیکنان از حاشیه های موجود در فوتبال مینالند و حتی از این که برنامه ای مثل 90 بیش از اندازه به این مسائل ورود میکند انتقاد میکنند اما در نهایت زمانی که بحث انتقاد فنی از آنها مطرح میشود ترجیح میدهند که سرها گرم به حاشیه باشد و کسی کاری به کار انها نداشته باشد. شاید به همین دلیل است که بخش آنالیز برنامه 90 که یکی از بهترین و باکیفیت ترین بخشهای این برنامه است در چند روز اخیر با انتقاد اهالی فوتبال مواجه شده است.
مهدی تارتار اولین نفری بود که این انتقاد را مطرح کرد. او در مصاحبه اش گفت:« متاسفانه چند وقتی است برنامه تلویزیونی 90 تیم‌ها و بازیکنان را آنالیز می‌کند و فکر می‌کنند این کار به نفع فوتبال ماست در صورتی که کاملا برعکس می‌باشد و این آنالیز کردن به ضرر اکثر تیم‌ها خصوصا مربیان است. در برنامه 90 تمام نقاط ضعف و قوت تیم‌ها مشخص می‌شود و طبیعتا تیم‌هایی که بیشترین آنالیز روی آنها صورت می‌گیرد متضرر خواهند شد.»
بعد از او نوبت هادی نوروزی بود. او در واکنش به انتقاداتی که در این مدت هواداران پرسپولیس به حمید علی عسگر داشته‌اند گفت:«به نظر من آنالیزهایی که مثلاً در برنامه 90 انجام می‌شود در این مسئله تأثیر دارد و باعث می‌شود هوادار روی بازیکن حساس شود!»
اگر گفته های تارتار و علی عسگر صحت داشته باشد پس مربیان خارجی که سالیان سال است بازیهایشان در شبکه ها و رسانه‌های مختلف تجزیه و تحلیل فنی میشود و در برنامه های مختلف در مورد آن صحبت میشود باید در تیمهایشان را تخته کنند. تصور این که هوادار روی سکو هیچ درک فنی از بازی فوتبال ندارد و فقط تحت تاثیر یک برنامه قرار میگیرد بی احترامی بزرگی است. یعنی اگر آنالیز برنامه 90 نبود هیچ کس متوجه نمیشد که علی‌عسگر پاس گل به بازیکن سپاهان داد؟ یا هیچ کس متوجه نمیشد که هادی نوروزی در بیش از 1000دقیقه ای که برای تیمش بازی کرده تنها 2گل زده و همه فکر میکردند که آقای گل لیگ است.
     
آی اسپورت
2015-05-09 19:05:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر