فهرست
پیش‌بازی: چلسی – لیورپول / فقط پیروزی برایِ حفظِ رویایِ اروپا
پیش‌بازی: چلسی – لیورپول / فقط پیروزی برایِ حفظِ رویایِ اروپا

پیش‌بازی: چلسی – لیورپول / فقط پیروزی برایِ حفظِ رویایِ اروپا

آی‌اسپورت – در چند هفته‌یِ اخیر انگار دو رقیبِ قدیمیِ فوتبالِ انگلیس سرِ چهارم نشدن باهم می‌جنگیدند. منچستر یونایتد 9 امتیاز پشتِ سرِ هم از دست داد، اما لغزش‌هایِ لیورپول باعث شد تا قبل از دیشب اختلاف چهار امتیاز بماند. حالا هم که بردِ 2-1 یونایتد مقابلِ کریستال پالاس اختلاف را به هفت رسانده است. پس لیورپول اگر می‌خواهد هنوزِ شانسی منطقی برایِ چهارم شدن و رسیدن به دورِ انتخابیِ چمپیونز لیگ داشته باشد، باید قهرمانِ لیگِ برتر را استمفورد بریج شکست بدهد. باختِ تیمِ راجرز در این بازی خیالِ لویی فن خال را راحت خواهد کرد و مساوی هم به این معنی خواهد بود که یونایتد از دو بازیِ آخرش مقابلِ هال و آسنال تنها یک امتیاز برایِ چهارم شدن نیاز خواهد داشت.
چلسیِ مورینیو هم دیگر قهرمان شده در این بازی بدونِ کاستا و اسکارِ مصدوم خواهد بود و احتمالا کرت زوما را دوباره در خطِ میانیِ خودش ببیند.
 
آمارِ کلیدی
 
1-مورینیو از 10 مسابقه مقابلِ لیورپول 8تا را برده و فقط یکی را باخته است. اما چلسی در مقطعِ 6 ساله‌یِ غیبتِ مورینیو از 11 بازی مقابلِ لیورپول 6تا را باخت و فقط 2تا را برد.
2-لیورپول در 9 بازیِ آخرِ خارج از خانه‌اش 7 کلین شیت داشته است.
3-ادن آزار این فصل بیش از هر بازیکنِ دیگری در لیگ برتر، در جریانِ بازی موقعیتِ گل ساخته (88). آزار همچنین بیشتر آمارِ دریبلِ موفق را هم داشته است (160)
4-سسک فابرگاس این فصل بیشترین پاسِ گل را بین تمامِ بازیکنانِ 5 لیگِ بزرگِ اروپایی داشته (30). نفرِ دوم در این لیست لیونل مسی است (29).
5-جان تری تا به حال تمامِ دقایقِ تمامِ بازی‌هایِ لیگِ برترِ این فصل را بازی کرده است (3150).
6-ژوزه مورینیو تا به حال در لیگِ برتر96 بار چلسی را در استمفوردبریج رهبری کرده و فقط یک بار باخته است (75 پیروزی، 20 مساوی).
7-سیمون مینیوله از لیورپول و فریز فورستر از ساوثهمپتون این فصل بیشترین کلین شیت را داشته‌اند.
8-لیورپول از بازی‌هایش مقابلِ 4 تیمِ بالایِ جدول، این فصل فقط 4 امتیاز گرفته است (1 برد، 1 مساوی، 5 باخت).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم  
کدِ خبر: 9409 
     
آی اسپورت
2015-05-10 12:52:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر