فهرست
اختصاصی آی‌اسپورت: کی‌روش در آستانه ممنوع‌الخروج شدن/ مالیات کارلوس دغدغه جدید فدراسیون
اختصاصی آی‌اسپورت: کی‌روش در آستانه ممنوع‌الخروج شدن/ مالیات کارلوس دغدغه جدید فدراسیون

اختصاصی آی‌اسپورت: کی‌روش در آستانه ممنوع‌الخروج شدن/ مالیات کارلوس دغدغه جدید فدراسیون

آی‌اسپورت ـ زمانی که علی کفاشیان عنوان کرد که قرارداد کارلوس کی‌روش 1میلیون و 500هزار دلار است. صحبت‌های مسئولان اداره مالیات تکان خورد که مالیات او را حساب کنند و تحویل فدراسیون فوتبال بدهند. این مالیات حساب شده و حالا پرداخت آن دغدغه اصلی فدراسیون به حساب می‌آید و در صورت عدم پرداخت، اداره مالیات مثل همه کسانی که مالیات خود را پرداخت نکرده‌اندسرمربی تیم ایران را هم ممنوع الخروج خواهد کرد !
اداره مالیات سابقه خوبی از نوع رفتار فدراسیون فوتبال ایران ندارد و دو مربی سابق تیم ملی به دلیل مشکل پرداخت مالیات از بازگشت به ایران واهمه دارند . برانکو ایوانکوویچ و افشین قطبی دو مربی‌ای هستند که بدون پرداخت مالیات ایران را ترک کردند و حالا این تردید وجود دارد که کی روش هم مثل آن دو بدون پرداخت مالیاتش ایران را ترک کند؛ اگرچه در قرارداد هردوی آن مربی ها مالیات برعهده فدراسیون بوده است.
 در قرارداد کی روش هم پرداخت مالیات طبق بندی در قرارداد کی‌روش برعهده فدراسیون فوتبال است اما اداره مالیات شخص کی‌روش را برای پرداخت مالیات می‌شناسد مگر اینکه باز هم فدراسیون تعهداتی برای پرداخت مالیات به کی‌روش به اداره مالیات بدهد.
کی‌روش حدود در مدت حضورش در ایران حدود 5میلیون دلار دریافت کرده است که اگر مالیات او 30درصد هم از رقم قراردادش باشد فدراسیون حدود 1.5 میلیون دلار معادل 4میلیارد و 500میلیون تومان باید برای مالیات این مربی به اداره مالیات پرداخت کنند.
کی‌روش که در شرایط عادی منتقد فدراسیون است و اختلاف زیادی با غیرحرفه‌ای بودن فدراسیون دارد، حالا تصور کنید که اگر در فرودگاه به او گفته شود که ممنوع‌الخروج است چه واکنشی از خود نشان خواهد داد تا به امروز که هیچ مشکلی در خصوص رفت و آمد کی‌روش صورت نگرفته است و این نشان می‌دهد که فدراسیون با اداره مالیات تعامل داشته است.
با حذف مالیات کی‌روش رقم قرارداد او نزدیک به یک میلیون و 800هزار دلار برای یک فصل است.
     
آی اسپورت
2014-02-28 10:49:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر