فهرست
گزارش روز: چه کسی برای ناکامی بایرن باید سرزنش شود؟
گزارش روز: چه کسی برای ناکامی بایرن باید سرزنش شود؟

گزارش روز: چه کسی برای ناکامی بایرن باید سرزنش شود؟

 تایلور لدگر
بحران در بایرن مونیخ پایان ندارد. بعد از شکست 3 بر صفر در دیدار مقابل بارسلونا، این بار شکست مقابل آگسبورگ نه چندان قدرتمند در لیگ آلمان. پپ گواردیولا ترکیب  اصلی قدرتمندی را هم وارد زمین کرده بود. تیاگو آلکانتارا، باستین شوانشتایگر، توماس مولر و روبرت لواندوفسکی. اما بعد از اخراج رینا در دقیقه 13 بایرن نتوانست خودش را پیدا کند. سومین شکست بایرن در یک هفته رقم خورد . در این مدت آن ها هیچ گلی نزدند و 6 گل هم خورده اند. پیش از این هم در جام حذفی شکست خورده بودند و در پنالتی مغلوب دورتموند شده بودند. خوب پس دلیل بحران در بایرن چیست؟ بحرانی که عملکرد درخشان آن ها در کل فصل را زیر سوال برده است.
 

گواردیولا کسی است که باید سرزنش شود؟ فصل گذشته همین موقع، سرمربی اسپانیایی شدیدا به خاطر تاکتیک هایش بعد از شکست در مجموع 5 بر صفر مقابل رئال مورد انتقاد قرار گرفت. در بازی با بارسا هم او از دفاع 3 نفره استفاده کرده بود و مطمئنا بعد از درخشش فوق العاده مهاجمان بارسا باید جوابگو باشد. آمادگی اش برای آن بازی هم با یک اظهار نظرش زیر سوال رفت. او مسی را «غیر قابل مهار» توصیف کرده بود. پپ قبلا هم زیر بار تمدید قرارداد نرفته بود و شاید در پایان فصل راهی من سیتی شود.
یکی دیگر از کسانی که روی لبه تیغ راه می رود هانس ویلهلم مولر وولفارت، پزشک این تیم است. کسی که جایگزین پزشک با تجربه بایرن که البته مدتی طولانی هم در این تیم کار می کرد، شده است. نقش او در مصدومیت های بایرن چیست؟
شاید تعداد زیاد مصدومان که البته بازیکنان کلیدی هم شامل آن هستند، بهانه خوبی برای ناکامی ها باشد. بایرن آرین روبن، فرانک ریبری و داوید آلابا که از بازیکنان کلیدی اش هستند را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد. اگر دوباره این بازیکنان آماده شوند بایرن تبدیل به تیمی انفجاری می شود؟ خود بوندسلیگا چطور؟ درست مثل فصل 14-2013 که بایرن از یک ماه قبل قهرمان لیگ شده بود. آیا شاگردان پپ انگیز و تمرکزشان روی نتایج را از دست دادند؟ آیا بایرن تاوان کیفیت پایین لیگی که در آن بازی می کند را می دهد؟ چیزی که مشخص است این است که بایرن برای صعود به فینال لیگ قهرمانان نیاز به یک معجزه دارد. آن ها روز سه شنبه در آلیانتس آرنا میزبان بارسا هستند.
 

نظر سنجی وب سایت گل نشان می دهد که هواداران بایرن هنوز اعتمادشان به پپ را از دست نداده اند و حدود نیمی از آن ها مصدومیت ها را دلیل ناکامی این تیم می دانند. 


کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-05-10 16:22:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر