فهرست
شطرنج کی‌روش-برانکو؛ نوبت پروفسور است
شطرنج کی‌روش-برانکو؛ نوبت پروفسور است

شطرنج کی‌روش-برانکو؛ نوبت پروفسور است

آی اسپورت - برانکو به موقعیت حساسی رسیده است. دو مرد خارجی که قرارمان این بود چیزی به فوتبال‌ ما اضافه کنند، در پی سلسله اتفاقاتی که از همان روز اول می‌شد جلوی وقوعش را گرفت، به یک بازی تخریبی شطرنج‌گونه دست زدند و هر یک از دو طرف مثل یک شطرنجباز قهار، به وقتش مهره‌ها را تکان دادند تا طرف مقابل تحت فشار بیشتری قرار بگیرد.

حالا کارلوس به شاه‌مهره‌‌اش دست زده است؛ «ملی‌پوشان پرسپولیس به تیم ملی دعوت نمی‌شوند مگر آنکه برانکو رسماً در رسانه‌ها از من عذرخواهی کند.» این حرکت کی‌روش واکنشی است به حرکت‌های قبلی برانکو که کوشیده بود هواداران پرسپولیس را با سرمربی تیم ملی روبه‌رو کند. حالا کی‌روش شاگردان برانکو را به صورت مستقیم با سرمربی پرسپولیس روبه‌رو کرده است. حرکت بعدی با برانکو ایوانکوویچ است. او اگر به همان اندازه که تئوریسین و طراح تاکتیکی خوبی در فوتبال بوده، شطرنجباز خوبی هم باشد، باید شرط کی‌روش را بپذیرد، نه برای اینکه مقابل کارلوس کوتاه بیاید بلکه تنها برای به دست آوردن دل شاگردانش. کی‌روش می‌خواهد از برانکو یک بازنده ذلیل بسازد اما اگر پروفسور به خاطر ملی‌پوشان پرسپولیس از سرمربی تیم ملی عذرخواهی کند و بگوید این عقب‌نشینی را به دلیل اهمیت دادن به سرنوشت بازیکنان تیمش انجام داده، یک برنده سربلند می‌شود. برنده شطرنج را رنگ مهره‌ها تعیین نمی‌کند، نبوغ تعیین‌کننده برنده است. برانکو این نبوغ را دارد؟

 

خبر ورزشی

۹ ۳۰  
آی اسپورت
2017-02-25 11:26:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۳۰ نظر
فرزاد مهریار
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۴۶
دقیقا ، یک عقب نشینی تاکتیکی و سپس ضد حمله در وقت مناسب...
۵ ۲
حرف حساب
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۱۲
ساده نباشید! کینه و عقده جزو ذات برخی آدمهاست!مگه سر قضیه رحمتی یادتون نیست؟ رحمتی به غلط کردم هم افتاد ولی آخر دعوت نشد! اینجور رفتراهای منفعلانه و کوتاه اومدن جلوی این افراد بیمار روانی فقط توهم حق به جانب بودن آنها رو زیادتر میکنه!
حمید
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۴۶
اگه این حرف واقعیت داشته باشه فکر می کنم کیروش با این پیش فرض این حرف رو زده که برانکو معذرت خواهی نخواهد کرد در این صورت اگر برانکو معذرت خواهی کنه کیروش بدجوری رو دست می خوره.
۶
vesta
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۵۳
جمع کنید این مسخره بازیها رو
کور خوندی
میبینم روزی رو که کیروش ذلیل و پست شده
ما هوادارها پشت ملی پوشها هستیم
کیروش به خاک سیاه میشینه
مسعودم
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۱۷
بنظرم شماها چراغ قوه بر دارین..منظر اومدن اون روز باشین..اینقدم جلز ولز نکنین..دیگه تصمیمیه که گرفته شده و آبیه که ریخته..کلا پرسپولیسا این چند مدته..نوسترادموس شدن..فقط میبینن روزیو..قبلا البته حرفایی میزدن مبنی بر اینکه نکنه به نفعمونه..اصلا نمیشه نکنه..الیم بلیم..ولی دیگه گذشت اون زمونا بازیکنا به تیم ابهت میدادن..الان تیمه که برا بازیکنا ..
۶
مسعودم
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۲۱
در ضمن داداش گلم..ملی پوش های سابق درسته..
۴
رضا
يكشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵، ۰۲:۲۵
از اسمت معلومه چه پخی هستی. مسعود+م . قشنگ معلومه یه عمر نادیده گرفته شدی اینجا هم تنها جایی که میتونی ابراز وجود کنی. حتی خودتم میخوای ثابت کنی. به هر حال هر پخی هستی باش ولی وقتی دوتا مهندس دارن بگو مگو میکنن یه کارگر نمیاد بگه شاقولم کو. فعلا تو حالت سکوت باش ببین تیمت چه پخی میشه بعد دهنو باز کن. در مورد تیم ملی هم شما همونایی هستین که به خاطر خط خوردن دروازه بان ضعیفتون که داشت باعث حذف تیم ملی از مقدماتی جام جهانی میشد زمینو زمانو بهم‌ میدوختین، وقتی کیروش اسطوره پوشالیتونو راه نداد تیم ملی گفتین تیم ملی ما استقلاله، وقتی ۲ ماه قبل جام جهانی برزیل تیم ملی به بازیکناش نیاز داشت که جلو آرژانتین له نشه گفتین آسیا برای ما استقلالی ها مهمتره اونم تو شرایطی که تیم ملی مثل تیم الان جفت و جور و هماهنگ نبود چه از نظر فنی چه فیزیکی. این رنگ عوض کردنتون به خاطر تیم ملی نیست فقط چون داره به پرسپولیس ضربه میخوره خوشحالین پس فیلم نیا که بیشتر خودتو خراب نکنی لمپن
سامان
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۱۰
خیر اشتباه به عرضتون رسوندن ، ابتدا آقای کیروش مثله یک جنتلمن که خیلی هم ادعای بودنش رو داره بیاد توضیح بده واسه چی اردوی امارات رو میخواست بدون لژیونرها برگزار کنه
نیما عرشی
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۱۲
بنظر میرسه که کیروش هم از عاقبت دعوت نکردن از بازیکنان نگرانه واز اون طرف هم انتظار میره وضعیت قرمزها در صورت بایکوت شدن بازیکنان بحرانی بشه و اینها میتونه کمک کنه مسیله بتوسط باشگاه پرسپولیس مدیریت و حل بشه
۶
امیر
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۲۲
بسیار نظر جالبیه.بهترین راه برای برانکو
۳
مجتبی فرد
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۳۸
نابغه ذلیل
همین مونده کی‌روش ورزشی این مجیزنامه زردنویس راهکار بذاره جلوی پای برانکو.
خوشم می‌آد همه خودشون رو زدند به خواب و یکی درباره این حرکت احمقانه‌لجوجانه کی‌روش انتقادی نمی‌کنه. حرکتی که تو فوتبال موریتانی هم سابقه نداره.
رها
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۴۰
به همین خیال باشید که برانکو عذرخواهی کنه وقتی کاری نکرده جز یه نقد ساده که اتفاقا اکثر شخصیته و پیشکوستهای فوتبال هم حق را بع برانکو دادند که اردوی دبی هیچ توجیه عقلی نداشت، اونکه باید عذرخواهی کنه اون دلال موزامبیکی هست که تیم ملی رو ارث پدری خودش میدونه نه مال ملت ایران، اتفاقا چه خوب که کیروش بازیکنهای پرسپولیس را دعوت نکنه تا تو بازی با چین بفهمه در افتادن با نصف ملت ایران چه تبعاتی جبران ناپذیری براش داره،ای کاش یکبار برای همیشه چهره کثیف این دلال مشخص بشه
پرسپولیس واقعی
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۴۱
رها جان
در حرف زدن دقت کن . سرنوشت چند جوان درمیان است .
همه میدانیم که اگر کی روش نخواهد دعوت کند نمی کند.
چون ابتدا در قضیه ز بازیکنان این برانکو بود که پای آنها را وسط کشید بهتر است الان هم عاقلانه رفتار کند.
کی روش به رحمتی هم فرصت عذر خواهی داد هرچند فکر میکنم اینجا قضیه فرق دارد.
حالا آمد و قطر و چین را بردیم تکلیف بازبکنای پرسپولیس چی میشه اون موقع من و تو چکار می تونیم بکنیم. شاخ و شونه کشیدن ما چه به دردشون میخوره.
از هواداران می خواهم شرائط را درک کرده و به نگرانی ملی پوشان اهمیت بدهند و کاری که بیشتر به ضرر بازیکنان هست انجام ندن.
رحمتی بعد از از دست دادن تیم ملی ؛ فقط جسمش مانده و اگر دقت کنید روحی و روانی ، نابود شده است.
۳
هوادار
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۵۵
مگه باباته خوب بزار عذرخواهی کنه، به تو چه، شاید دلش خواست
۱
موراتا
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۷:۰۳
جناب پرسپولیسی واقعی احتمالا فراموش کرده اید رحمتی حاضر به عذرخواهی شد ولی کیروش اعلام کرد متن عذرخواهی ای که خود وی در اختیار رحمتی می گذارد باید توسط رحمتی به نشریات اعلام شود متنی که پر از ذلت بود کیروش معذرت خواهی نمی خواهد ذلت طرف مقابلش رو می خواهد پرسپولیس تا قهرمانی راهی ندارد به نظر من برانکو فعلا باید قضیه را مسکوت بگذارد جای دیگر هم نوشتم تا جام جهانی مدت زیادی مانده در برابر کیروش روانپریش باید با تامل رفتار کرد نه عجولانه پا پس کشید نه با عصبانیت مقابله به مثل کرد
پرسپولیس واقعی
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۷:۵۰
به موراتا
نه ، اشتباه نکن دوست من
قضیه ی رحمتی خیلی فرق میکنه رحمتی هرگز حاضر به عذرخواهی نشد فکر نمی کرد تیم به جام جهانی بره واسه همین هیچوقت عذرخواهی نکرد . باور کن داری اشتباه میکنی
این بچه ها داستانشون فرق میکنه ،
سید جلال یا امیری و یا انصاری ؛ خداییش خیلی آقا هستند و..
۲
شاهین
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۴۷
سرنوشت تیم ملی ایران گروگان و بازیچه کیروش و دار و دسته اش شده...فدراسیون بی خاصیت هم هیچ کاری ازش بر نمیاد....شرم آوره واقعا.
مسعودم
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۵۱
کی روش بار دیگر بزرگی خود را نشان داد..همان فرصتی که به رحمتی داد..اینبار به برانکو داد..شاید آن پیرمرد کروات که نشانی از اخلاق و منش سالهای دورش را ندارد..استفاده ای بهتر از این فرصت طلای اش کند.لا اقل بهتر از طارمییییییی..کی روش ممنونیم..
محمد
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۳۷
اشتباه مثبت دادم.

فرضا که حق با کیر وش باشه چه ربطی به بازیکنای پرسپولیس داره
۱
سالار
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۳:۲۲
جدای هر گونه علاقه رنگی تو مسئله اخیر کاملا حق با کیروشه. متاسفانه برانکو اسیر یه سری افراد اطرافش شد و فکر کرد اگه علیه کیروش صحبت کنه اونو تضعیف می کنه ، در حالیکه فکر نمی کرد از کیروش رو دست بخوره. آخه یعنی چی که اگه پرسپولیس قهرمان نشد مسببش کیروشه!!! یهنی چی که ملی پوشام بعد اردوها 3kg اضافه وزن دارن!! تیم ملی که یه زمین تمرین نداره و نمی تونه 1بازی تدارکاتیه آبرومند داشته باشه جز با هنر حرفه گریه کیروش نمی تونست اینجا باشه. اگه تونستیم امکاناتی مث اروپا که نه، در حد همین امارات و قطر و واسه کیروش فراهم کنیم اونوقت می تونیم انتظار داشته باشیم که کیروشم فقط تو فیفا دی ها بازیکنا رو دعوت کنه. عمق فاجعه اونجاست که کشورای درجه 3 هم حاضر نیستن با ما بازی تدارکاتی بزارن و ما چشمامونو رو واقعیات بستیم.
حرف حساب
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۰۶
شما حرف منطقی بزن نمیخواد ادعای بی طرفی کنی! تقصیر برانکو چیه؟ اینه که به یک اردو ی بی مصرف که هیچکدام از بازیکنهای لیگ های خارج نبودند اعتراض کرد؟ مگه دیکتاتوریه؟ هیچ مربی تو هیچ جای دنیا اینطور بی منطق رفتار نمیکنه! خودتون رو گول نزنید! همه تون از بغض پرسپولیسه که این حرفها رو میزنید!
فرزاد مهریار
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۳۵
در این شطرنج ، برانکو مهم ترین مهره اش را که همان مقابله هواداران پرسپولیس با کیروش است را از دست داده و فعلا خلع سلاح شده . همین مسئله باعث شده تا کیروش از موضع قدرت وارد دور تازه این نبرد بشه . از طرف دیگه ، برانکو با ملی پوشای پرسپولیس هم باید تعامل کنه . پس فعلا چاره ای جز یک عقب نشینی هوشمندانه نداره . اگر برانکو در یک مصاحبه ، بیاد و بگه که عذرخواهی من به خاطر اینه که به ملی پوشای پرسپولیس آسیبی نرسه ، هم عزت خودش رو حفظ کرده هم بعدا فرصت داره تا در وقت مناسب با یه ضد حمله ، این بازی ناجوانمردانه رو ببره...
۳
حمید
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۰۹
هوادارای پرسپولیس به خاطر مصاحبه های برانکو ازش حمایت نکردن بلکه این خود کیروشه که مدام داره اونا رو تحریک می کنه. یادت باشه هوادارا توی فاصله بین مصاحبه برانکو و اخراج بازیکنا عکس العمل چندانی نداشتن و تقریبا همه واکنش ها و حمایت ها از برانکو موقعی شروع شد که کیروش بازیکنا رو اخراج کرد و تا زمانیکه کیروش از این کارا بکنه من حدسم اینه که هوادارا هم از برانکو حمایت خواهند کرد. ولی با این حرفت موافقم که اگر برانکو عذرخواهی کنه کیروش رودست می خوره و راستش چند روزیه که دارم به این مساله فکر می کنم که یه جور به برانکو بفهمونیم که نه به خاطر اینکه حق با کیروشه بلکه به خاطر خودش هم شده عذرخواهی کنه. ضمن این که همزمانی این خبر با یکی از بازی های مهم پرسپولیس هم برام سئواله. شاید فقط قضیه در حد یه مانور رسانه ای قبل از بازی مهم پرسپولیس محدود بمونه شاید هم نه!
۳
مهدي
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۵۱
چه فرصت دوباره اي؟؟؟؟كدوم برنده؟؟؟
برانكو ي بازنده مطلق هست توي اين جريان.چه عذرخواهي بكنه چه نكنه. اگه با كيروش در نميافتاد با وجووود تمام نقاط ضعفي كه در مربي گري داره گزينه اصلي بعد از كيروش بود. اما حالا!!!!كيروش اگه ديگه ايران هم نباشه برانكو خودشو سوزوند و ديگه جامعه قبول نميكنه اين آدمي كه كلي حاشيه درست كرد براي كيروش حالا بشه مربي تيم ملي.برانكو با چراغ سبز افرادي از داخل فدراسيون دست ب اين كار زد ب اميد اينكه جاي كيروش رو هر چه زودتر بگيره،اما كيروش كاري باهاش داره ميكنه كه حتي بعد از رفتنش از ايران هم باز برانكو نتونه سرمربي تيم ملي بشه. اين راز بزرگي بود ك بهت گفتماا!!
۳
حمید
يكشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵، ۰۱:۲۲
به مهدی:
این راز بزرگ تو رو ما همه یک ماه که می دونیم و حتی اگر بپذیریم که درسته و برانکو می خواست جایگزین کیروش بشه، استفاده ابزاری از یک سری بازیکن بی گناه واقعا غیر اخلاقیه. در واقع ما این جا با کسی طرف هستیم که توی دعوا با حریفش مرزی بین کار اخلاقی و غیر اخلاقی قائل نمیشه. کارش مثل اینه که تو با همسایت دعوا کنی بعد چون ازش کتک خوردی بری بچه اش رو کتک بزنی و سر اون خالی کنی. این نهایت بزدلیه. من پرسپولیسی هرگز پرسپولیسی بودنم اینقدر زیاد نبوده که بی انصافی در حق حتی استقلالیه رو تشخیص ندم. شما رو نمی دونم!
Reza
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۷:۵۰
کی روش ممنونیم
۲
امید از تفت
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۰۵
اگه فکر می کنید با این حرفها می تونید مردم را خر کنید کور خوندید. کیروش دیگه جاش توی ایران نیست. می فرستیمش بغل دست باباش توی موزامبیک
reza
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۲۳
خواهیم دید لنگیها که چه کسی به غلط کردم میوفته چون این توهمی بود که برانگوه به راه انداخت چون هوادارای تیم لنگ رو دور و بر خودش دید فکر کرد ادم مهمی شده و برای همه تعیین تکلیف میکرد ولی این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست کیروش میدونه چیکار کنه پس زیاد به خودتون فشار نیارید و بهتره برانگوه بگه غلط کردم اشتباه کردم و تمومش کنه وگرنه هیچ راه دیگه ی نداره
۱
امید از تفت
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۹:۰۵
حالا من یه پیشنهاد دارم. کیروش حرکت بعدی را انجام بده و بگه قصد نداشتم بازیکنان پرسپولیس را بخاطر اضافه وزن دعوت کنم ولی بخاطر شأن تیم ملی که بالاتر از این حرفهاست و بخاطر هواداران پرسپولیس و حفظ اتحاد و یکپارچگی برای صعود، به حرفهای برانکو توجهی نمی کنم و اونها را به تیم ملی دعوت می کنم. با اینکار کیروش هم بزرگی و معرفت خودش را نشون میده و محبوبیت از دست رفتش هم برمیگرده. چطوره!!؟ شما دوستان رسانه ایش این پیشنهاد را بهش بدید. این بازی که کیروش شروع کرده، بازی دو سر باخته
۳ ۱
مسعودم
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۲۲:۳۷
خخخ..اره..اصلا به کی روش یه شکلاتم بدیم..چطوره به برانکو بگیم بیا عزیزم یه عذر خواهیه دیگه بیا گلم..درد نداره..بگو اشتباه کردم..دیگه تکرار نمیشه..منو ببخش به فرصتی دوباره..شما دوستای رسانه هم..پیشنهاد بدین..بازی دوسر بره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر