فهرست

پیکان 2 ـ راه‌آهن 3؛ راه آهن در لیگ برتر می ماند؟

 هفته بیست و نهم لیگ برتر، ورزشگاه شهر قدس، تماشاگر:5000نفر
داور: یدالله جهانبازی،کمک ها: سعید زارع- ایوب غلامزاده
اخطار: دقیقی (20)، آندره فریرا (76)، سیاوش اکبرپور(76) از پیکان، موتومبا (54) عبدی (88) از راه‌آهن
 
پیکان:
مهدی رحمتی، محمد نصرتی، سیاوش یزدانی، وحید حیدریه، اویبک کلیچو، آندره فریرا، جی لوید ساموئل، احمد جمشیدیان (81 بارانی)، مرتضی آقاخان، حسین کریمی(74 سیاوش اکبرپور) و سعید دقیقی
سرمربی: صمد مرفاوی
 
راه آهن:
ایگور ننزیچ، محسن ایران نژاد، ابراهیم کریمی، بهادر عبدی، رامین رضاییان، نوید خوش هوا، مجتبی شیری، سیامک کوهنورد، مارتین موتومبا، عباس محمدرضایی(72 مهرداد محمدی) و امین منوچهری
سرمربی: فرهاد کاظمی
 
شرح گل:
0 – 1 (راه آهن) حرکت مارتین موتومبا از قلب دفاع پیکانی ها با ضربه محکم و روپای وی در محوطه جریمه این تیم ادامه یافت و این شوت محکم به تور دروازه پیکانی ها بوسه زد. این گل در دقیقه 54 به ثمر رسید.
1 – 1 (پیکان) یک دقیقه پس از به ثمر رسیدن گل راه آهنی ها، پیکانی در حمله ای سریع روی دروازه این تیم هجوم برد و در محوطه شش قدم راه آهنی ها، سیدحسین کریمی توانست با ضربه ای آرام توپ را به گل تساوی این تیم تبدیل کند.
2 – 1 (پیکان) سعید دقیقی با پاسی عرضی در محوطه جریمه جمشیدیان را صاحب توپ کرد وی نیز ضربه زیبایی را روانه دروازه راه آهنی ها کرد و توپ با برخورد به مدافعان راه آهن وارد دروازه این تیم شد. این گل در دقیقه 64 به ثمر رسید.
2 – 2 (راه آهن) رامین رضاییان از فاصله 25 متری و از روی یک ضربه استگاهی، یکی از زیباترین گل های لیگ امسال را به ثمر رساند.
2 – 3 (راه آهن) رامین رضاییان در دقیقه 90 + 5 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.
 
دقایق حساس:
دقیقه 5 – پاس سعید دقیقی در محوطه جریمه راه آهنی ها موقعیت خطرناکی را روبروی دروازه این تیم ایجاد کرد اما این توپ از جلوی پای بازیکنان این تیم به بیرون رفت.
دقیقه 6 – سانتر موتومبا از چپ، بیرون از محوطه شش قدم پیکانی ها با ضربه بی دقت رضاییان ادامه یافت که از بالای دروازه پیکان به بیرون رفت.
دقیقه 10 – حمله سریع پیکانی ها روی دروازه راه آهن شکل گرفت اما ضربه بازیکنان این تیم از بالای دروازه ننزیچ به بیرون رفت.
دقیقه 28 – ضربه زیبای رامین رضاییان از فاصله 20 متری، با اختلاف کمی از کنار دروازه رحمتی بیرون رفت.
دقیقه 29 – اویبک کیلیپو با دریبل یکی دو بازیکن راه آهن فرصت خوبی را برای بازیکنان پیکان ایجاد کرد اما در حالی که می توانست با پاس دادن به بازیکنان دیگر پیکان فرصت خطرناک تری ایجاد کند؛ خودش ضربه را زد اما این توپ را ننزیچ گرفت.
دقیقه 52 - در یک فرصت غافلگیر کننده پیکان 2 با دیرک دروازه تیم راه آهن را لرزاند. ابتدا سعید دقیقی به دیرک افقی زد و در بر گشت ضربه حسین کریمی دیرک عمودی حریف را لرزاند. راه اهن خوش شانس بود که دروازه اش در این 2 فرصت روی پاشنه نچرخید.
دقیقه 70 – رامین رضاییان ضربه ایستگاهی راه آهنی ها را از فاصله 30 متری از کنار دروازه رحمتی به بیرون رفت.
دقیقه 80 – پیکانی ها در حالی که می توانستند گل سوم خود را وارد دروازه راه آهن کنند، شوت محکم مهاجم این تیم را ننزیچ مهار کرد.
دقیقه 90 – ضربه سر سیاوش یزدانی می توانست در آخرین دقیقه بازی گل سوم را برای پیکانی ها به ارمغان بیاورد که این اتفاق نیفتاد و این توپ به بیرون رفت.
 
شرح نیمه اول:
دو تیم در حالی بازی را در این نیمه با تساوی به پایان رساندند که موقعیت های اندکی روی درواره های یکدیگر داشتند و نتوانستند برای صعود از جایگاهی که در آن قرار دارند بجنگند.
از آنجایی که این تساوی به درد هیچکدام از دو تیم نمی خورد، احتمالا صمد مرفاوی و فرهاد کاظمی باید برای نیمه دوم تدابیر دیگری بیاندیشند تا بتوانند با واریز کردن سه امتیاز این بازی تا حدی خود را از محدوده خطر خارج کنند و با توجه به نتایج دیگر چند پله صعود کنند.
بیشترین تلاش دو تیم در این حرکت از کناره ها بود که می خواستند با این تاکتیک دروازه حریف را تهدید کنند اما هیچکدام از دو تیم موفق نبودند و در نهایت هر دو به تساوی در نیمه رضایت دادند.
 
حواشی:
* تیم پیکان به جز سیاوش اکبرپور و امیرحسین فشنگچی از سایر بازیکنان باتجربه خود استفاده کرده است و محمد نصرتی، احمد جمشیدیان، ساموئل سعید دقیقی و مهدی رحمتی در زمین حضور دارند.
* ترکیب تهاجمی راه‌آهن که برای بقا در لیگ به برد در این مسابقه احتیاج دارد، با حضور امین منوچهری، عباس محمدرضایی، بهادر عبدی، رامین رضاییان و مارتین موتومبا آرایش یافته است.
* حسین کریمی مهاجم جوان پیکان که در بازی های سرنوشت ساز سال گذشته با سرمربیگری فرهاد کاظمی مقابل فجرسپاسی درخشید در این بازی در ترکیب ثابت تیمش حضور دارد. او زوج سعید دقیقی است.
* 4 بازیکن خارجی از 4 ملیت مختلف در زمین حضور دارند.
* مسابقه پیکان ـ راه‌آهن یکی از حساس ترین رقابت های امروز لیگ‌برتر فوتبال ایران است.
* در حال حاضر نزدیک به 1200 تماشاچی در ورزشگاه شهرقدس حضور دارند.
* سیدمهدی رحمتی دروازه‌بان پیکان به شدت از سوی حاضران در ورزشگاه مورد تشویق واقع شد.
* در حال حاضر خبرنگار چندانی در ورزشگاه شهرقدس حضور ندارد.
*اسکوربرد ورزشگاه از دقیقه 20 شروع به کار کرد.
*بعد از به ثمر رسیدن گل تساوی پیکانی ها درگیری شدیدی در بین بازیکنان دو تبم ایجاد شد چرا که راه آهنی ها معتقد بودند گل کریمی در موقعیت خطا به ثمر رسید.
*زمانی بیشتر از 5 دقیقه در بازی به دلیل درگیری بازیکنان وقفه به وجود آمد.
*داور این بازی 7 دقیقه زمان تلف شده محاسبه کرد.
*علیرضا محمد، شیث رضایی و میثاق معمارزاده با حضور در ورزشگاه از این بازی دیدن کردند.
     
آی اسپورت
2015-05-10 19:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر