فهرست
مورد عجیب حقیقی؛ گلری با 46 گل خورده و مشتری‌ اروپایی
مورد عجیب حقیقی؛ گلری با 46 گل خورده و مشتری‌ اروپایی

مورد عجیب حقیقی؛ گلری با 46 گل خورده و مشتری‌ اروپایی

آی اسپورت-پنافیل که علیرضا حقیقی را در خدمت دارد اگرچه از یکی، 2 هفته پیش سقوطش به لیگ دسته پایین‌تر مشخص شده بود اما کارش را ادامه داد و در نهایت با یک شکست سنگین دیگر سقوطش را حتمی کرد.پنافیل در این فصل حقیقی را به‌عنوان بازیکن قرضی در اختیار گرفت اما این بازیکن کارآیی چندانی برایشان نداشت و می‌شود گفت خرید خوبی نبود.حضور حقیقی در پنافیل در شرایطی که در پرسپولیس روزهای افتضاحی را میگذراند همیشه یک علامت سوال بزرگ برای منتقدان این دروازه‌بان بوجود آورد. اگرچه درخشش او در جام جهانی باعث شد تا کمی از بار انتقادات کاسته شود اما نگاهی به عملکرد او در پنافیل نشان میدهد که او همچنان یک دروازه‌بان مطمئن نیست.
البته این بار پیشنهاد تیم براکا به این دروازه بان باز هم باعث شکل گرفتن علامت سوال بزرگی شده است. با هم نگاهی به عملکرد این دروازه بان در فصلی که گذشت میاندازیم.
دروازه‌بان ایرانی پنافیل در 22 بازی که برای این تیم انجام داده، تنها 5 بار کلین‌شیت داشته و در بقیه بازی‌ها گل خورده ، آن هم به مقدار زیاد.در کل علیرضا حقیقی در 22 بازی که برای پنافیل دروازه‌بانی کرده، 46 گل خورده که به صورت میانگین در هر بازی 09/2 گل بوده.او در همین بازی آخر مقابل بنفیکا 4 گل خورد. در این بازی تیم صدرنشین بنفیکا در دقایق 8، 30، 61 و 62 دروازه حقیقی را باز کردند. البته شاید خیلی‌ها بگویند خوردن 4 گل از تیم صدرنشین مساله عجیبی نیست اما نباید از این مساله گذشت که حقیقی در 3 بازی دیگر هم به همین صورت بوده و در هر بازی 4 گل خورده. به غیر از این، او در یک بازی هم 6 تایی شد. در کل علیرضا حقیقی به جز آن 5 بازی، به هیچ تیمی نه نگفت و دروازه‌اش را به روی هر تیمی باز کرد. البته احتمالا دلیل اصلی اینکه دروازه حقیقی به این راحتی باز شده، مشکل از دفاع تیم هم بوده. چرا که دیگر دروازه‌بان این تیم هم آمار جالبی نداشت.
جولیو کوئلو دروازه‌بان 30 ساله پنافیل هم در 10 بازی که انجام داده، 19 گل خورده و تنها یک کلین‌شیت داشته. البته با این حال آمار او دریافت 9/1گل در هر بازی بوده یعنی کمتر از دروازه بان ملی‌پوش ایرانی. باید دید حقیقی به براکا میپیوندد تا یک بار دیگر منتقدانش را متعجب کند یا این که این خبر در حد یک شایعه باقی میماند.
  ۱  
آی اسپورت
2015-05-12 00:53:27
نظر دهید

۱ نظر
همایون
دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۱:۴۹
گل خورده که فقط به گردن دروازه بان نیست که. خط دفاع هم موثره. نیلسون امسال همون نیلسون پارسال بود ولی آمارش یکی نبود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر