فهرست
گزارش زنده: برنامه نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: برنامه نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: برنامه نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت-
پیش از برنامه1: یک هفته قبل، عادل فردوسی پور توی برنامه اش از آرزوی قهرمانی تراکتورسازی حرف زد. او چند روز بعد روی جلد یک هفته نامه ورزشی درباره کتابخوانی حرف زد، یک روز بعد از آن، روی جلد خبر ورزشی به مردم تاکید کرد که صفحه اینستاگرام ندارد و بلافاصه، روی جلد روزنامه گل، اینطور به دربی پرداخت: بازی «کان لم یکن» است، پرسپولیس هیچی نمی شود، برای استقلال هم مهم نیست!  او در این روزها آنقدر حضور داشته و آنقدر شبیه گذشته نبوده که شاید امشب هم به جای کت و شلوارهای همیشگی، با پیراهن صورتی گلدار و شلوار قرمز(از همان ها که احسان علیخانی اصرار داشت بادنجانی اند)روی آنتن ظاهر شود! 


پیش از برنامه 2: به 3 نفر از مخاطبانی که پیش بینی کنند لایو کامنتیتوری امشب چندچند می شود جایزه تعلق می گیرد. این جایزه اشتراک رایگان یک ساله آی اسپورت است. برنده ها از این پس بدون استفاده از اینترنت از اخبار بهره مند می شوند. این کار از طریق ارسال همکار سابق مان امید صادقی به خانه برنده ها به مدت یک سال صورت می گیرد.

پیش از برنامه 3: گزارش زنده نود امشب، صمیمانه به کارگران شریف آب و فاضلاب و تلاش بی وقفه شان برای مسدود کردن جاهای پارکِ کوچه ها تقدیم می شود! -برنامه نود راس ساعت 22:45 دقیقه آغاز می شود تا رکورد تاخیر در ماه های اخیر را جابجا کند.


نظرسنجی:

- سوال نظرسنجی امشبِ نود به پیش بینی نتیجه دربی اختصاص دارد. همان مسابقه ای که عادل فردوسی پور آن را بی اهمیت دانسته بود! آن ادعا را باور کنیم یا این مسابقه را؟

-بدترینِ خبر نود امشب، این است که برنامه در حضور ابراهیم میرزابیگی، قرعه کشی نخواهد داشت و دیگر خبری از سرشاخ شدن این کارشناس با اعداد نخواهد بود.


مسعود کیمیایی در آزادی

- در محوطه بیرونی آزادی برای بازی پرسپولیس-بنیادکار، یعنی همانجایی که ماشین ها را به داخل راه نمی داده اند، یکی از هواداران پرسپولیس، هوادار دیگری را روی دوش هایش به استادیوم می رساند و رو به روی دوربین نود در مورد نسبت اش با این فرد یک جوری تاکید می کند: «رفیقمه!» که انگار یک پامسعود کیمیای ست برای خودش.

-«یک کار تمرین شده».  عبارتی که پیمان یوسفی به هنگامِ گزارش بازی پرسپولیس به کار می برد، برای اولین بار در طول فصل برای این تیم به کار رفته است!

مستند فغانی:
-آنطور که علیرضا فغانی از احوالات هم محلی های دوران کودکی اش می گوید، مستند امشب او در نود در همه زندان های تهران مورداستقبال قرار خواهد گرفت. 

-11 تجدید از 12 درس دبیرستانی. بر خلافِ ناظران فوتبالی، ناظران تحصیلی عادت نداشتند نمره های خوبی به فغانی بدهند. 

-«با این بازیکنایی که می بینم، راحت فوتبالیست می شدم». برای علیرضا فغانی، داوری در کنار همه دردسرهایش، یک دردسر ویژه دیگر هم دارد. تماشای تعداد انبوهی از بازیکنان بی استعداد در بالاترین سطح فوتبال ایران. او در بازی های پرسپولیس چطور در زمین دوام می آورد؟


-«خدایا، یعنی می شه منم یه شوهر داور داشته باشم؟». فکر می کنید چند تا دختر ممکن است در میان این حجم از حواشی داوری در طول سال چنین آرزویی بکنند؟


نود درجه:

-برای چندمین بار، فردوسی پور چند ثانیه از یکی از فیلم های هیچکاک را در این بخش مورد استفاده قرار می دهد. اگر فکت آوردن از سینما قرار بود به داغ شدن و جذاب شدن و های کلس شدن یک برنامه کمک کند، حتما برنامه هفت الان در این شرایطی که هست، نبود!

سایپا-استقلال خوزستان

-اشتباهات فردی بازیکنان سایپا، دو بار موجب باز شدن دروازه این تیم می شود. مجید جلالی باید بخشی از عصبانیت اش برای داورها را نیز، صرف بعضی از بازیکنانش کند!

-مهدی سیدصالحی بعد از رقم خوردن تصادفی ترین گل تاریخ لیگ، طوری شادی می کند که انگار واقعا گل زده است!

-عادل فردوسی پور نگران انتخاب آینده مجلس است. درست مثل همه.- 51 درصد مخاطبان نود، به برتری پرسپولیس در دربیِ آخر هفته رای داده اند. هواداران قرمزها توی هیچ شرایطی دست از علنی کردن حمایت شان از تیم برنمی دارند. حتی اگر هزینه پیامک ها بر خلاف بلیت های استادیوم رایگان نباشد.نفت تهران- صبا

- ظاهرا محمدحسین میثاقی نیز از آن هایی ست که روز برای شان به مراتب بیشتر از 24 ساعت است. او یک تنه تمام آیتم های برنامه نود را می بندد!

-توضیحات خیره کننده وحید حمدی نژاد در مورد شادی گلش به سبک مهدی طارمی را بخوانید:«خیلی ناگهانی بود. اینگونه بود که ناگهان این حرکت را انجام دادم که آن هم دلیل داشت! دلیل اش افرادی بودند که در کنار زمین جو را مشتنج می کردند». پیش از آنکه متوجه شویم این حرکت بالاخره یکهو اتفاق افتاده یا دلیل داشته، باید به یاد بیاوریم وحید حمدی نژاد در بعضی از مسابقه ها گاهی آنقدر جنجال ساخته که می توانیم یک الف به نام خانوادگی اش اضافه کنیم!


-علیرضا بیرانوند تنها بازیکن جوان لیگ است که می تواند از عبارتِ «به جانِ بچه ام» استفاده کند.


-مجموع هواداران نفت وصبا روی سکوهای ورزشگاه 8 نفر هستند و آن 8 نفر هم مشغول دعوا با هم شده اند!-مهدی تارتار هم درست مثل مجید جلالی معتقد است که برای هفته های متوالی، داوری به ضرر تیمش بوده است. این نظرِ تقریبا تمام مربیان دیگر لیگ نیز هست. ظاهرا در فوتبال ایران، داوری تنها ضرر می سازد.

-تارتار به هنگام روبوسی با بازیکن حریف، ناگهان جی پی اس او را لمس کرده است. بازیکنان لیگ برتری از این پس باید مراقب خوش و بش با این مربی باشند.-یا بازیکن نارنجی خطا کرده است یا بازیکنِ آبی. تا همین جا خوب است که ابراهیم میرزابیگی حداقل خطای داور روی بازیکنان را اعلام نمی کند.

نفت مسجدسلیمان-سپاهان-گزارشگر مسجدسلیمانی طوری گل مهدی شریفی را گزارش می کند که انگار این اولین گل سپاهان در تمام طول فصل بوده و به ثمر رساندن گل برای این تیم شگفتی محسوب می شود.

-محمدرضا خلعتبری با استایلِ کریس رونالدو پشت ضربه پنالتی قرار می گیرد و درست مثلِ خود او در پنالتی آخر، ضربه را خراب می کند.-«کلا سقوط کردیم». این جمله مکوندی، خلاصه تمام اتفاقاتی ست که در طول فصل برای نفت مسجدسلیمان رقم خورده اند.

-حسین فرکی، عذابِ وجدان زیادی به خاطر پیروزی در مسجدسلیمان و قطعی کردن سقوط نفت دارد.برای پشیمانی او از پیروزی اما دیگر دیر شده است.


-بلافاصله بعد از پخش ویدئوی مربوط به سنگ اندازهای مسجدسلیمان، تصاویرِ نود به وزیر ورزش و جوانان و صجبت های بسیار تند او علیه کی روش کات می شوند تا با شیب ملایم تری به شرایطِ عادی و صلح آمیز برگردیم!

-فوتبالیست های کم توان ذهنی، برای انجام سفر خارجی و شرکت در تورنمنت اکوادور، به مساعدت های مسئولان نیاز دارند. آن ها این شایستگی را دارند که هم در جام اکوادور شرکت کنند و هم به مسابقه های تایلند اعزام شوند!


استقلال-تراکتور

-محمدحسین میثاقی که با بازیکنان نفت به درون زمین بازی با صبا رفته بود، به صورت همزمان با تراکتوری ها توی تونل آزادی دیده می شود! این ماجرا از دو حال خارج نیست. یا او شبیه هرمیون گرنجر هری پاتر که دستگاهی برای شرکت همزمان در دو کلاس داشت، یک دستگاه ویژه برای خودش تعبیه کرده و یا اینکه مثلِ شخصیتِ اول فیلم پرستیژ کریس نولان، در همه این سال ها یک برادر دوقلو داشته و او را از همه پنهان می کند!


-در دنیای فوتبال تنها دو بازیکن برای توصیفِ خودشان از سوم شخص مفرد استفاده می کنند. زلاتان ایبراهیموویچ و البته آندو تیموریان! 


-تماشاگران استقلال در ورودی آزادی، عدد 4 را به دوربین ها نشان می دهند. عددی که در پایان مسابقه، مورد استفاده هواداران تیم رقیب آن ها قرار می گیرد!


-محسن فروزان این هفته ها در اوج قرار گرفته و دارد خودش را برای جشنواره گلابگیری کاشان آماده می کند!


-در همه این سال ها، مسئولان سازمان لیگ بدون قرعه کشی دربی تهران را به هفته های میانی لیگ انداخته بودند تا از جساسیت آن کم کنند. قرعه کشی واقعی این فصل اما نشان داد که تنها راهِ کاهش حساسیت این مسابقه، قرار دادن آن در هفته پایانی لیگ است!راه آهن-پیکان

- حسین کریمی که یک سال قبل تیمِ فرهاد کاظمی را با گلزنی اش به لیگ برتر آورده بود، حالا چیزی نمانده بود این مربی را به لیگ یک برگرداند اما اوضاع مسابقه ناگهان دچار تحول شد. چه از لحاظ فوتبالی و چه از لحاظ رزمی.


-گل های حساس رامین رضاییان در مسابقه، از دو موضعِ مهم این سال های کی روش حمایت می کنند.  اعتمادِ او به این بازیکن جوان راه آهن و بی اعتمادی اش به سیدمهدی رحمتی.


-مسابقه راه آهن و پیکان، بدون تردید چذاب تر از مسابقه بوکس قرن از آب درآمده است. حتی اگر ضربه صمد مرفاوی به صورت رضاییان، این بازیکن را ناک اوت نکرده باشد و فرهاد کاظمی به سبک «می ودر»، از فن پای ساکت الهامی فرار کند.


گسترش فولاد- پرسپولیس

-مدیرعامل گسترش فولاد معتقد است که تیم های تبریزی برای مردمِ این شهر هیچ تفاوتی ندارند. لابد به همین خاطر است که گسترش در تبریز 582 هوادار دارد و تراکتور در تهران 30 هزار نفر. 


- به نظر می رسد پرسپولیسی ها باید خودشان را با سیستم قربانی کردن و نذری دادن علیرضا منصوریان هماهنگ کنند و برای هر سیوِ سوشا مکانی، یک گوسفند قربانی کنند!-بالاخره به لطفِ اختراع ضربه پنالتی، تادئو موفق به گلزنی برای پرسپولیس می شود. او و دی کارمو، احتمالا عجیب ترین گلزنان خارجی تاریخ پرسپولیس هستند و بعید نیست که یک روز، فاش شود تادئو نیز در حوالی فروشگاه دی کارمو، پرنده های غول پیکر می فروخته است!
-نودی ها بدون استثنا هر هفته در تقویمِ نود، به ماجرای ورزشگاه شهید متقی ساری می پردازند و تصاویری از آن روی آنتن می برند. هر دوشنبه شب، تعداد زیادی از هواداران شموشک از طبقه دوم این ورزشگاه سقوط می کنند .- ذوب آهنی ها حتی اگر 50 پاسِ دیگر روی پاس های متوالی شان بگذارند، باز هم در بخشِ مرور «خیلی فوری» برنامه نود قرار خواهند گرفت و بس.

-اینکه  پسربچه  فوتبالیستِ 5 ساله یزدی روی دست اش نوشته است: «سلطان غمِ مادر»، به تنهایی لزومِ تیم داشتن یزد در لیگ برتر را نشان نمی دهد؟

- بر اساس شواهدِ اسمسی رسیده به نود توسط صادق درودگر، یک تیمِ خاص با هزینه های 2 و 5 میلیونی برای خرید داورها اقدام کرده است. ظاهرا اینجا قیمتِ داورها یک دهم قیمت پراید است!- ایران احتمالا تنها کشوری ست که در آن، مراسم قهرمانی لیگ یک را بهتر از لیگ برتر برگزار می کنند. 

-نودِ بیست و یکم/دوم اردیبهشت 94، بدون اتفاق و هیاهوی خاصی به پایان می رسد. امشب شاید نشود از پخش شبکه سوم برای اهدای وقت اضافه به نود دفاع کرد.به زودی، با لایو کامنتیتوری سریال سروش صحت در خدمت تان خواهیم بود!کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-05-12 09:20:47
نظر دهید

۳ نظر
-
سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۰:۲۸
به یک نفر کامنتیتورتور ساده نیازمندیم
فرزاد
سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۰:۴۸
تیراختور قهرمانه. با این مسخره بازیا هم نمیتونین کاری بکنین.
-
سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۲:۰۱
بزرگترین اشتباه برانکو دادن پنالتی به تادئو بود.الان ادعا میکنه گل هم زده!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر