فهرست
در جستجوی پایانِ خوش/ دربی تهران، سوپرکلاسیکوی قلعه نویی!
در جستجوی پایانِ خوش/ دربی تهران، سوپرکلاسیکوی قلعه نویی!

در جستجوی پایانِ خوش/ دربی تهران، سوپرکلاسیکوی قلعه نویی!

آی اسپورت- تا برگزاری دربی پایتخت، زمان زیادی باقی نمانده است. مسابقه ای که بر خلاف همه نمونه هایش در این سال ها، این بار حساسیتِ ویژه ای ندارد. شاید در ابتدا تصور می شد برگزاری نبردِ سرخابی ها در هفته پایانی لیگ، حساسیتِ مسابقه را چندبرابر کند اما حالا دیگر جدولِ لیگ، هیچ آینده ویژه ای برای تیم های پرهوادار پایتخت کنار نگذاشته است.


برای پرسپولیسی ها که دربی رفت را با پیروزی پشت سر گذاشته اند و در نیم فصل دوم برای شکست خوردن در همه بازی ها آماده بودند، مساوی دربی برگشت نتیجه بدی به نظر نمی رسد. برانکو از حالا باید به فکر تغییرات عمده مهره های تیمش در فصل پیش رو باشد و شاید همانطور که در کنفرانس خبری تبریز از زبان او شنیده شد، این مسابقه حساسیت زیادی برای مرد کروات نداشته باشد. اوضاعِ بازیکنان استقلال نیز توفیر چندانی با پرسپولیسی ها ندارد. حتی سجادشهباززاده دیگر از هیچ شانسی برای آقای گلی برخوردار نیست تا با انگیزه بیشتری به تکرار گلرنی برابر رقیب سرخپوش فکر کند. این وسط اما، در میان همه بی توجهی ها به هیاهوی سرخابی روزِ جمعه، مسابقه برای یک نفر بسیار حساس خواهد بود؛ برای امیرِ قلعه نویی.


سوم، دوم و اول. رتبه های استقلالِ قلعه نویی در سال های شروع مربیگری در این تیم بودند. او بعد از عمل کردن به قولِ سه ساله، دو بار دیگر با استقلال و دو بار نیز با سپاهان قهرمانی لیگ را به دست آورد و یک بار نیز با تراکتورسازی، نایب قهرمانی لیگ برتر شد. بدترین نتیجه تاریخ مربیگری قلعه نویی در لیگ، یک سال قبل و با عنوان پنجمی روی نیمکت استقلال به دست آمد. هواخواهان آقای مربی، امیدوار بودند او امسال با یک بازگشت قدرتمندانه، پاسخ انتقادها را بدهد اما قلعه نویی، حالا در فاصله یک هفته به پایان لیگ، در رده ششم جدول قرار گرفته و با ناکامی در دربی، نتیجه ای ضعیف تر از فصل گذشته نیز به دست خواهد آورد.ژنرالِ آبی فوتبال ایران، حالا درست وسط دشمنی کینه توزانه و رفاقت خودجوشِ بنرها ایستاده است. گروهی از استقلالی ها، نام منصوریان را هر هفته روی سکوها فریاد می کشند و گروهی دیگر، هنوز منتظرند که اژدهای درون سرمربی تیم شان ظاهر شود و ضربه آخر را به حریف وارد کند. این شاید حساس ترین دربی همه دوران مربیگری قلعه نویی باشد. مسابقه ای که هم می تواند تلخیِ بی پایان این فصل آبی ها را به یک پایان شیرین کات کند و هم ممکن است با یک پایان تلخ، برای سال ها بین او و نیمکت تیم محبوب اش فاصله بیاندازد. این بازی، برای امیر از همه حساس تر است. حتی اگر بعد از آن، هیچ تغییری توی جدول رده بندی وجود نداشته باشد.


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-05-12 13:55:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر