فهرست
گزارش ویژه: تبانی در لیگ یک؛ سقوطِ مس؟
گزارش ویژه: تبانی در لیگ یک؛ سقوطِ مس؟

گزارش ویژه: تبانی در لیگ یک؛ سقوطِ مس؟

آی‌اسپورت- شب گذشته نمایش جدیدی از ناپاکی‌های فوتبال روی پرده رفت. باشگاه متمول مس کرمان تازه‌ترین تیمی است که درگیر این حواشی شده است. این تیم که سال قبل پس از حضور در فینال جام حذفی، به یک دسته پایین‌تر سقوط کرد فصل جنجالی را در لیگ یک پشت سر گذاشت. بردهای کرمانی‌ها خیلی مشکوک به دست می‌آمد و صدای اعتراض تیم‌های مدعی شنیده می‌شد. سرانجام فصل تمام شد و مس به مرحله پلی‌آف رسید. حتی دیدار رفت پلی‌آف هم بین دو تیم صنعتی مس برگزار شد. در این میان با پایان فصل هم مدیرعامل تیم مدعی نساجی دست از سر مس کرمان برنداشت.
سرانجام شب قبل در برنامه نود مشاهده شد که تلاش‌های صادق درودگر چندان هم بی‌راه نبوده و دست‌هایی در کار بود تا مس کرمان از رتبه یکی مانده به آخر به رده دوم جدول برسد. تا پیش از این شایعه شده بود که نتایج مشکوک این تیم به دلیل حضور محمدرضا مولایی است. همان بدنساز تیم علی دایی که در دیدار پرسپولیس و سپاهان معروف کارت به کارت‌هایش مشخص شد. اما این طور که فردوسی‌پور در برنامه دوشنبه شب صحبت کرد این ناپاکی‌ها متوجه مدیرعامل باشگاه است. عادل در برنامه‌اش اشاره کرد که یک سری مدارکی به دستش رسیده که نشان می‌دهد مدیرعامل این تیم چیزی در حدود سی پیامک را به داورها و بازیکنان حریف ارسال کرده تا هوای تیم مس را داشته باشند. همچنین فیش‌های واریزی پنج میلیونی هم در لابه‌لای مدارک به چشم می‌خورد. با توجه به کرمانی‌بودن عادل فردوسی‌پور و فشارهایی که مطمئنا از سوی نهادهای دولتی به دلیل این ناپاکی‌ها بر مجری برنامه نود وارد می‌شود، به نظر می‌رسد این مستندات به قدر کافی محکم هستند که در برنامه نود نشان داده شده است.
در همین رابطه روز سه‌شنبه هم جلسه‌ای در وزارت ورزش در مورد این شایعه‌ها برگزار شد که شنیده شده خروجی جلسه چندان باب میل مس کرمان نبوده است. شنیده‌ها حاکی از آن دارد که دیگر تیم حاضر در پلی‌آف برگه‌ای را امضا می‌کند که در صورت اثبات تبانی تیم مس، حق اعتراضی به دیدار مجدد با نساجی نباید داشته باشد. با امضای تیم رفسنجانی مشخص شد که صادق درودگر در صورت اثبات مستنداتش می‌تواند تیمش را در پلی‌آف به جای مس کرمان ببیند. فقط باید منتظر بمانیم که ورود وزارت ورزش به این ماجرا چه تاثیری در روند تصمیم‌گیری‌ها ایجاد می‌کند. غلامرضا بهروان که رئیس هیئت فوتبال مازندران هم جز شغل‌های فوتبالی‌اش محسوب می‌شود هم از جانب فدراسیون فوتبال ناظر بازی پلی‌آف مس کرمان و مس رفسنجان شده و امروز در کرمان حاضر می‌شود. اتفاقی که موجب ناراحتی‌های تیم استانش شده که جای پیگیری پرونده تیمی از مازندران، مشغول انجام وظیفه است.
 

کد خبر:9407
  ۲  
آی اسپورت
2015-05-12 15:08:32
نظر دهید

۲ نظر
علی کامفر
چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۱:۲۱
تو.رو خدا به این موضوع رسیدگی کنید اگه الان جلوی تبانی گرفته نشه روز به روز این روند بدتر میشه....امیدوارم حق به حقدار برسه و تیم نساجی مزد زحماتش رو بگیره
ایرانی
جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۹:۴۲
یه باشگاه باکلی سرمایه گذاری و برنامه ریزی بایدمغمومه بی عدالتی افرادجاه طلب ومفت خورباشه اگرواقعا تبانی شده واثبات شد بایدافرادخاطی شدیداتنبیه بشن حتی جرایم سنگین قضایی وقوه قضاییه باید به این موضوع ورود کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر