فهرست
کان: سپ مایر مخترع تمرینات دروازه بانی بود
کان: سپ مایر مخترع تمرینات دروازه بانی بود

کان: سپ مایر مخترع تمرینات دروازه بانی بود

آی اسپورت- آخرین حضور سپ مایر در استادیوم های فوتبالی به بازی خداحافظی اولیور کان باز می گردد تا شاگرد نمونه اش را در سال 2008 بدرقه کند و او هم دستکش هایش را پس از کسب افتخارات بسیار دنیای حرفه ای اش را به پایان برساند. مایر با وجود اینکه بلیط های فصل برای او و خانواده اش ارسال می شود ولی ملاقات هایش با کان را روی چمن زمین گلف انجام می دهد.
آقای کان در روز تولد مربی سابق خود چه آرزویی برای او دارید؟
آرزو می کنم باشگاه گلفی مناسب سن و سال او وجود داشته باشد سپی هنوز هم فوق العاده مانند جوانان 20 - 25 ساله بازی می کند 
او را به عنوان یک مربی چگونه شناختید؟
بسیار فریبنده بود ظاهری آرام داشت ولی وقتی به زمین تمرین می آمد کاملا مترمزک بود و قابل اعتماد. او بسیار خلاق بود و در واقع بسیاری از تمرینات دروازه بانی را اختراع کرد که بعدها از دست وی کپی برداری شد در مدت 14 سالی که با او کار کدم تنها یک رابطه ی مربی و شاگرد ایجاد نمی شود بلکه یک ارتباط دوستی عمیق شکل گرفته است.
آیا نصیحتی نیز در طول این مدت برایتان به جا گذاشت؟
بلی، او همیشه می گفت: باید به زمان علاقه مند بود زیرا آنچنان سریع می گذرد که شما نمی توانید تصورش را هم داشته باشید. من همیشه به این جمله فکر می کردم و الان می فهمم که او چگونه فکر می کرد الان 2014 است و ما شش سال است که فوتبال را کنار گذاشته ایم و این همواره در گوشم هست که او 15 سال پیش می گفت که زمان پرواز می کند.
مایر می گفت که : من تنها کسی هست که در زندگی ام اشتباه نکردم نظر شما در این مورد چیست؟
( می خندد) این کمی اغراق است البته من نمی توانم قضاوتی داشته باشم من فقط او را در عرصه ورزش می شناسم که قطعا در این زمینه اشتباهاتی زیادی انجام نداده است که موفق به کسب پیروزی های بسیاری شده. در زمینه های دیگر من نمی توانم به خوبی قضاوت کنم حتی در عرصه ی زندگی خصوصی اش چیزی نمی دانم.
او همچنین گفته: آلمان با حضور کان و سپ مایر در سال 2006 قهرمان جهان می شد...
خب سپی است دیگر! خداحافظی او از تیم ملی واقعا کم لطفی بود و به نوعی گناهی کوچک برای آن ها محسوب می شود شما نباید با مرد باارزشی مانند او چنین رفتاری می کردید و چنین بیانیه ای شاید از روی ناراحتی وی از این ماجرا باشد من فکر می کنم ینس لمان در طول جام جهانی کار خود را به خوبی انجام داد.
     
آی اسپورت
2014-02-28 19:24:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر