فهرست
آنالیز: نقشِ حیاتیِ تبس و لیش و اورا برایِ یوونتوس
آنالیز: نقشِ حیاتیِ تبس و لیش و اورا برایِ یوونتوس

آنالیز: نقشِ حیاتیِ تبس و لیش و اورا برایِ یوونتوس

مایکل کاکس
 
به احتمالِ زیاد مکس آلگری سیستمِ تیمش را برایِ بازیِ امشب از 2-1-3-4 به 2-5-3 تغییر خواهد داد. این تغییر خیلی ساده خواهد بود و کافیست استورارو را با بارتزالی عوض کند. البته این تغییر باعث می‌شود که مدافعینِ کناری، یعنی اورا و لیش‌اشتاینر از فول-بک به وینگ‌بک تبدیل بشوند. و اینجاست که مشکلِ بزرگِ آنچلوتی و رئال شروع خواهد شد.
آمارِ پاس‌هایی که در بازیِ برگشت یووه و دروتموند به کارلوس تبس رسید جالب است: 8 پاس از اورا و 6 پاس از لیش. هیچکدام از هافبک‌هایِ بیانکونری بیشتر از دو مدافعِ کناریشان به تبس پاس ندادند. معنیِ این آمار ساده است: یوونتوس با بازیِ مستقیم و قدرتِ پاسوریِ مدافعینش عملا خطِ میانیِ حریف را دور می‌زند و از جریانِ بازی خارج می‌کند. چنین تاکتیکی شاید برایِ تیمی که پیرلو و مارکیزیو و ویدال را دارد، و البته پوگبایی که قرار است بازگردد، عجیب به نظر برسد، اما قدرتِ بازیِ بینِ خطیِ تبس این امکان را به مکس آلگری می‌دهد. در نیمه‌یِ اول بازیِ یووه و رئال، گاهی به نظر می‌رسید، بیانکونری حریفش را گول می‌زند، دعوتش می‌کند به جدالِ میانه‌یی زمین و بعد با پاسی بلند هافبک‌شان را از جریانِ بازی خارج می‌کند. این اتفاقی است که به احتمالِ زیاد در بازیِ امشب هم شاهدش خواهیم بود.
نکته‌یِ مهم دیگر در پیش‌بینیِ بازیِ امشب این است که آنچلوتی به هر دو فول‌-بکش، مارسلو و کارباخال، در بازی مقابلِ والنسیا استراحت داد (و البته مجبور شد بین دو نیمه به بازی بیاورد). این کار یعنی رئال امشب با دو مدافعِ کناریِ کاملا هجومی بازی خواهد کرد، یعنی موراتا و تبس خودشان را در مقاطعِ مختلفی از بازی تنها مقابلِ دوتا از پپه، راموس یا واران خواهند دید. اینجاست که باز نمایشِ تبس در ایدونا پارک به ذهن می‌آید، جایی که او مدام با گمراه کردنِ مدافعِ مستقیمش مواراتا را در موقعیتِ گلزنی قرار ‌داد و خودش هم با تنها دو ضربه به دروازه، دو گل زد.
با تمامِ این نکات، بنگاه‌هایِ شرطبندی هنوز شانسِ رئال را برایِ رسیدن به فینال بیشتر می‌دانند. اما اگر یوونتوس رویِ ضدِ حمله به گل برسد، زدنِ 3 گل به این تیم شاید از پسِ هیچ تیمی بر نیاید. 
     
آی اسپورت
2015-05-13 11:48:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر