فهرست
آنالیز: توس و موراتا، کلیدهایی که قفل مادرید باز می کنند
آنالیز: توس و موراتا، کلیدهایی که قفل مادرید باز می کنند

آنالیز: توس و موراتا، کلیدهایی که قفل مادرید باز می کنند

آی اسپورت- بانوی  پیر با پیروزی در بازی رفت از حریفش پیش است و معنی اش این است که به احتمال زیاد برای بازی برگشت روی ضدحمله ها حساب ویژه ای باز کردند. احتمال دارد آلگری  سیستم تیمش را تغییر دهد و از 2-1-3-4 تورین به 2-3-5 بازی های خارج از خانه برسد. تغییر سیستم هم برای او کار آسانی است و راهش فقط حذف کردن استفانو استورارو، یک هافبک، و استفاده آندرا بارزاگلی، یک مدافع میانی است. معمولا، مدافعان گاهی پیش می روند و تبدیل به بال های چپ و راست می شوند. اما وقتی به خاطر بازی رفت یووه با اختلاف  یک گل پیش است، کلین شیت می تواند کمک زیادی به صعود یووه بکند و به همین دلیل  احتمال می رود که آلگر بیش از پیش روی دفاع تیمش تمرکز کند.
تسخیر کننده مثل یووه
یک قسمت از تیم یووه مطمئنا تغییر نخواهد کرد و شاید این قسمت خط حمله باشد. کارلوس توس این فصل فرم ایده آلی داشته است و آلوارو موراتا هم در بازی رفت نشان داد که انگیزه خوبی برای بازی مقابل تیم سابقش دارد. او بعد از گلزنی در بازی رفت خوشحالی نکرد، اما کسی از او نپرسیده که اگر در بازی برگشت هم گل بزند چه می کند.
فوتبال ضدحمله ای مناسب این دو بازیکن است. مخصوصا وقتی به بازی های خارج از خانه قبلی یووه مثل بازی با دورتمند نگاه کنید.
با مشاهده دقیق تر بازی های این فصل می توان فهمید که تیم ها بازی های ویژه و عملکردهای ویژه ای را به نمایش گذاشته اند. مثل پیروزی بایرن مقابل رم یا پیروزی بارسا مقابل بایرن. اما نمایش یووه در بازی با دورتموند متفاوت بود. نه با سلطه کامل و نه با ارائه یک فوتبال کاملا تهاجمی. اما تاکتیکی، با هوش و استعداد و عملکردی تعیین کننده در بازی خارج از خانه. شکست یووه با این سیستم کار سختی است. انتظار داریم که در بازی چهارشنبه شب هم همین طور باشد.یکی از استراتژی های اصلی یووه در این سبک بازی پشت سر گذاشتن هافبک ها با استفاده از پاسکاری شان است. شاید عجیب باشد. به یاد داشته باشید که آلگری برای این سبک حساب زیادی روی آرتورو ویدال، پیرلو و مارکیزیو  باز کرده است. البته که برای بازی با رئال شاید پوگبا هم به این لیست اضافه شود. اما این سبک کاملا تاثیرگذار است. مخصوصا تاثیرگذار مقابل تیم هایی که پرس مقابل یووه را از خط میانی آغاز می کنند. تیم های دیگر ترجیح می دهند که با پاسکاری های کوتاه هافبک های یووه  را تحت فشار بگذارند. یووه اما خیلی دوست دارد که با توپ های بلند مهاجمان را صاحب موقعیت کند. در بازی رفت مقابل رئال، گاهی به نظر می آمد که رئال یووه را شدیدا تحت فشار گذاشته است. اما یووه هافبک های حریف را به جلو دعوت می کرد و سعی داشت با توپ های بلند مهاجمان را در موقعیت قرار دهد. کیلینی یکی از بازیکنان کلیدی یووه در این سبک بازی است و در بازی با رئال هم در ارسال چنین پاس هایی 100 درصد موفق عمل کرده بود. لئوناردو بونوچی هم البته توانایی انجام این کار را دارد و توپ های بلند خوبی می  فرستد.
سلطان کارلوس
چیزی که در بازی با دورتمند جالب و جذاب بود روشی بود که یووه برای رساندن توپ به توس انتخاب کرده بود. انتظار می رفت که بیشتر از هر بازیکنی هافبک ها مهاجم آرژانتینی را تغزیه کنند. اما در آن بازی این مدافعان میانی بودند که که توس را صاحب توپ می کردند. اورا و لیختشتینر.معنی اش این است که یووه تلاش می کند که هافبک های حریف را از زمین بازی حذف کند. البته این کار همیشه با توپ های بلند نبود و بسته به شرایط توس گاهی هم با پاس های عمقی این اتفاق می افتاد. فراموش نکنید که مهاجمان کمی این توانایی را دارند که توپ را از میانه زمین بگیرند و آن را به سمت دروازه حریف هدایت کنند و مهاجم آرژانتینی یکی از آن هاست. او حتی توانست به خوبی موراتا را صاحب توپ کند.یوونتوس در برنابئو هم با همین سبک بازی خواهد کرد و شاید رئال با این سبک تسلیم شود. غیبت احتمالی  تونی کروس هم می تواند به رئال بیشتر  ضربه بزند و البته یوونتوس را برای رسیدن به اهدافش خوشحال تر کند. باید منتظر بمانیم و ببینیم که اگر دوباره از راموس در پست میانی استفاده شود، چطور می خواهد با این تاکتیک کنار بیاید. در بازی رفت، رافائل واران خیلی نزدیک به توس حرکت می کرد و بارها پشت سرش به او فضا داد. په په هم مجبور بود فضای پشت سر او را پوشش دهد. نکته اما اینجاست که رئال با دو مدافع میانی اش سعی در مهار کردن مهاجمان یووه دارد و این فضای زیادی را در اختیار مهاجمان تیم تورینی می گذارد. آن ها می توانند به خوبی توپ هایی که از یک سوم زمین خودشان می رسد را در اختیار بگیرند.
شاید کارلو آنچلوتی مدافعان میانی اش را جلوتر ببرد. او به مارسلو و کارواخال برای بازی با والنسیا استراحت داده بود. اما وقتی تیمش 2 بر صفر عقب افتاده بود از آن ها استفاده کرد. این نشان می دهد که او به خوبی فهمیده بود که باید برای بازی مقابل یووه هافبک ها و مدافعان تازه نفس داشته باشد. اما فکر مدافعان میانی را نکرده بود. آمار نشان می دهد که با این سبک بازی یووه، توس و موراتا  دو مهره کلیدی آلگری برای این بازی هستند. احتمال گلزنی آن ها در این بازی زیاد است و اگر این اتفاق بیفتد کار رئال برای صعود خیلی سخت خواهد شد. کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2015-05-13 16:18:18
نظر دهید

۱ نظر
javad nozo
چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۷:۵۰
امیدوارم یووه ببره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر