فهرست
تراکتور فرشته نجات تونی: پایان دو دهه ناکامی
تراکتور فرشته نجات تونی: پایان دو دهه ناکامی

تراکتور فرشته نجات تونی: پایان دو دهه ناکامی

آی اسپورت - اولین قهرمانی تراکتورسازی در جام حذفی و شاید اولین قهرمانی در لیگ برتر. تونی اولیویرا فردا می‌تواند به موفق‌ترین مربی تاریخ تراکتورسازی تبدیل شود و بعد از طلسم قهرمانی حذفی، طلسم قهرمانی لیگ را هم برای آن‌ها بشکند. نکته جالب اینجاست همانقدر که تونی برای تراکتوری‌ها جذاب است، تراکتورسازی هم برای این مربی پرتغالی نقش فرشته نجات را داشته است. تونی اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه نود یکی از مربیان موفق کشور پرتغال بود اما بعد از آن نزدیک به 20 سال ناکامی را تجربه کرد. آخرین جام مهم او، سال 1995 و قهرمانی جام اینترتوتو با بوردو بود. تونی در این 20 سال بجز در تراکتورسازی، فقط یک جام دیگر آورده است. سال 2003 که به عنوان سرمربی الاهلی مصر انتخاب شد، در اولین بازی سوپرکاپ مصر را برد اما بعد از آن نتایج خوبی نگرفت و خیلی زود مجبور شد این کشور را ترک کند. تونی بعد از دو دهه مربیگری ناموفق، فصل پیش با تراکتورسازی قهرمان جام حذفی ایران شده و این فصل هم می‌تواند قهرمانی لیگ برتر را بدست آورد و کارنامه مربیگری‌اش را احیا کند.

کد خبر: 9406
  ۷  
آی اسپورت
2015-05-14 12:01:11
نظر دهید

۷ نظر
آنتی تراکتور
پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۲:۳۸
کدوم پایان؟ فردا با نفت مساوی میکنن سپاهان مثل همیشه قهرمان میشه. تیم بی شخصیت.
حالا حالا قهرمانیم.
KUPAL63
پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۴:۰۲
سایت محترم جان عزیزت فقط 30ساعت تحمل کنه واز حاشیه سازیت دست بردار
آبی آبی
پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۵:۲۴
خداییش،تراکتورلایق قهرمانیست.سال بعد،نوبت تاج کبیرآسی!
سایمان
پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۶:۴۶
این فصل نفت همواتره سوگلی فدراسیون بوده و سپاهان که با نامردی و مافیا خودشو به صدر چسبونده یعنی بازی مقابل تراکتور 3امتیاز در تقابل با تراکتور نصیبش شد و بازی پرسپولیس و... همه اینها نشان میده شخصیت سپاهان سرقتی و جعلی هست بااینهمه زبانم لال اگه تراکتور قهرمان نشه بهتره نفت بابازیکنان جوان و خوبش قهرمان بشه وگرنه شاهد مافیای و دزدی و عدم شایسته سالاری در فوتبال خواهیم بو ... ضمنن بعضیها که تراکتور و سابقه و هویشتشو نمیشناسن حرفهای میزنن که معرف شخصیت خود و خونوادشونو...
میثم تی تی
پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۹:۴۶
انتی تراکتور هنوز شما سوزش دارین چهارتا یادتون نرفته که جالب اینجاست که از فوتبال هیچی سر در نمیاری فردا نفتو سوراخ سوراخ میکنیم بازیکنای نفت جوونن و وقتی وارد ورزشگاه بشن بازیرو به تماشاگرا میبازن
میثم تی تی
پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۱:۳۸
نقل خاطره یکی از بازیکنان تیراختور زمانی که مهدی مهدوی کیا عضو تیم استیل اذین بود:

صدای تماشاگران تیراختور به حدی بود ک وقتی وارد تونل ورودی ورزشگاه شدیم…ستون های تونل میلرزید و صدای منزجر کننده ای در داخل سالن پخش شده بود!
مهدی مهدوی کیا با آن همه تجربه وقتی به دهانه ی تونل رسید گفت اوه اوه چه خبر اینجا…رنگ همه بازیکنان استیل آذین پریده بود… حتی ستاره هاشون مثل محمد غلامی…حسین کعبی…رضا نوروزی و حتی مهدی مهدوی کیا…..
استیل آذین آن روز در تونل باخت …در تونل
نفت تهران هم باید در تونل ببازه….در تونل !
تراختوریا
جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۰:۳۳
تراختور چیکارش میکنه سوراخ سوراخش میکنه یاشاسین تورک بالاسی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر