فهرست
۶ نکته درباره پرشور‌ها و روزگار خوب‌شان
۶ نکته درباره پرشور‌ها و روزگار خوب‌شان

۶ نکته درباره پرشور‌ها و روزگار خوب‌شان

آی اسپورت - قرمزپوشان تبریزی حالا کم‌کم جای خود را بین مدعیان صدرنشینی تثبیت می‌کنند. تراکتورسازی تبریز بدون اغراق از چند جهت فوتبال را جذاب کرده و سر‌ها را به سمت تبریز چرخانده است.

اول) خصوصی‌سازی موفق

تراکتوری‌ها شاید برای اولین بار نماد موفقیت بخش خصوصی هستند؛ از استیل‌آذین بگیرید تا سیاه‌جامگان و استقلال اهواز هیچ تیم خصوصی در فوتبال ایران به سرمنزل مقصود نرسید، اما تبریزی‌ها تا اینجای کار بدون مشکل و اعتراض پیش رفته‌اند و احتمالاً از این بهتر هم خواهند شد.

دوم) مربی جوان، به جای مربی رئال

بعد از اینکه جان توشاک با سابقه سرمربیگری رئال مادرید روی نیمکت تراکتورسازی نشست، خیلی‌ها معتقد بودند اتفاق بزرگ و البته جذابی در فوتبال ایران افتاده. او، اما خوب نتیجه نگرفت تا در نهایت ترکیب مربیان جوان ایرانی (تقوی و پیروانی) روی نیمکت تراکتورسازی شروع به نتیجه‌گیری کنند. آن‌ها خیلی بهتر از توشاک نتیجه گرفتند تا معادله «نام‌ها» در فوتبال ایران به‌هم بخورد.

سوم) بازگشت ستاره‌ها

شاید تصور اینکه یک روز دژاگه و شجاعی که بازیکنان فیکس لالیگا و بوندس‌لیگا بودند با لباس یک تیم ایرانی به میدان بروند، تصور سختی بود، اما تراکتورسازی بدون هیاهوی رسانه‌ای این بازیکنان را جذب کرد و اتفاقاً برخلاف ستاره‌های قبلی که به ایران آمدند و نابود شدند، اوضاع خوبی دارند و ستاره میدان‌شان هستند. در ادامه هم که خبر جذب طارمی و احمدزاده شنیده می‌شود و احتمالاً تراکتورسازی، پرستاره‌ترین تیم لیگ شود.

چهارم) بازیکن‌سالاری تعطیل

با زدن دست رد به سینه رامین رضاییان، وقتی که بیش از حقش مبلغ قرارداد پیشنهاد داد، استارت اول جلوگیری از یاغی‌گری بازیکنان زده شد. در ادامه هم وقتی آقای گل لیگ برتر که به اعتقاد همه مهره اصلی موفقیت‌های تراکتورسازی بوده، شروع به گربه‌رقصانی کرد، تقوی با حمایت باشگاه او را در بازی حساس با پرسپولیس کنار گذاشت و اتفاقاً بعدش هم ثابت شد که تراکتورسازی متکی به یک بازیکن نیست. هر چند تراکتور کلی هم بازیکن گرانقیمت دارد.

پنجم) فوتبال چشم‌نواز

تراکتور فارغ از بازی‌هایی که نتیجه گرفته یا نگرفته، فوتبالش مورد پسند هواداران و فوتبال‌دوستان بوده است. در بازی با پارس جنوبی جم که همه معتقد بودند تراکتورسازی بدون استوکس و اروین کار سختی پیش‌رو دارد، آن‌ها اجازه هنرنمایی به شاگردان تارتار را ندادند و طلسم نباختن پارس در خانه را شکستند تا هم به بند چهارم صحه بگذارند، هم نگاه فوتبال ایران را بیشتر به سمت تبریز برگردانند.

ششم) حاشیه ممنوع

در تیمی مثل تراکتور که هم «پول» است، هم «ستاره» و هم «نتیجه»، حاشیه باید قطعه جدانشدنی‌اش باشد، اما از این خبر‌ها نیست. زنوزی بازیکنان را بدون سر و صدا و البته با ارقام بالا جذب کرد و احتمالاً هنوز هم این کار را می‌کند. پول‌ها را سر وقت پرداخت کرده و اجازه کمترین حاشیه‌سازی را به کسی نداده است. همه این‌ها باعث شده تراکتورسازی، حالا یکی از دوست‌داشتنی‌های فوتبال ایران باشد.

خبر ورزشی

۲۲ ۱۳  
آی اسپورت
2018-12-03 14:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
اکبر
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۷
درباب خصوصی سازی موفق، باش تا تشت رسوایی زنوزی از بام بیفته. سوخت و سوز نداره.
كنت دراكولا
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۷
اينها ادعا هستن از قضيه ي قره باغ يا همون ارتساخ كه شكستخفت باري خوردن بايد بدونيم فقط ادعا هستن تو جنگي كه ارمنستان يه طرف و اذربايجان و تركيه و حتي ايران هم كمك ميكرد به همراه مجاهدين چچن و حتي مجاهدين افغان هم به كمكشون اومدن از ارمنستان بدجور شكست خوردن حتي مجبور شدن براي اوردن مجاهدين افغاني يه زن در اختيارشون برار بدن .بعد فقط هارت و پورت هستن هميشه هم ادعا هستن همه رو ترك ميدونن اخر هم از همه شكست ميخورن تو جنگ متوسل شدن به مجاهدين افغاني و زن اذربايجاني به عقدشون درزمي اوردن
چرتپولیس حقیر
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۳
جواب این چرت و پرتهایی که نوشتی یک کلمه است! عمر سلام میرسونه خخخخخ
به اینا هم کمی فکر کن عربستان و بحرین و امارات و البته افغانستان خخخخخخ
علی به چوسکولا
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۲۰
بشنو سخنی خوش زلب پیر تراختور //// بر ك... همه پرسپولیسیا ك... تراختور

هر كس كه خورد حق تراختور به یقین او ///// خوابیده شبی تا به سحر زیر تراختور
۲
منتقد
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۶:۳۹
اگه ۶ نکته مثبت گفتی ۶۰۰ نکته زشت و تهوع آور دارن که بوی گندش ایران رو برداشته
سعید
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۶:۵۹
یاشاسین تراختور کبیر
یاشاسین تراختور
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۵
تراختورکبیر پاک و مردمی، حسرت تیم های فاسد و رانتی (چرتپولیس) :)
تراختورکبیر مردمی ترین تیم آسیا
آرش6
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۴
کیروش ورزشی از یه چیز تعریف کنه یعنی یه برنامه ای هست

مخصوصا که این روزا ظالم پرسپکتیو هم داره چکش میزنه

فکرکنم حق دلالی رسیده بهشون

کیروش یه زمانی از هدایتی پول میگرفت بازیکن میفرستاد پرسپولیس الان از زنوزی

منتها هدایتی به عقلش نرسید کیروش ورزشی و ظالم کیروشی پور رو هم بخره
عموش سوباسا
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۵
کل پان ترکها همه گردن من
۲
داود
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۵
اهانت نکنید بهم ... جواب فحش دادن رو با فحش ندین ... همه ما ایرانی هستیم دوستان ... تعصب گری و نژادپرستی لکه های ننگ تاریخ هستن
۱
داود
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۵
اهانت نکنید بهم ... جواب فحش دادن رو با فحش ندین ... همه ما ایرانی هستیم دوستان ... تعصب گری و نژادپرستی لکه های ننگ تاریخ هستن
۱
تراختور بایراقی
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۸
فوتبال در ایران از آذربایجان آغاز شده و از آذربایجان هم حرفه ای سازی خواهد شد
بهترین هواداران و بهترین باشگاه و در نهایت حرفه ای سازی کامل لیگ تا برخی تیمهای وزارتی و انگل که غرق در فساد هستند بفهمن فوتبال حرفه ای یعنی چه و جاهل از دنیا نرن حداقل
ناصر
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۱۵
اول باید فدراسیون فوتبال یه نهاد غیردولتی بشه و از زیر نظر وزارت ورزش دولت بیاد بیرون. بعدش همه تیم های دولتی به بخش خصوصی واگذار بشن مخصوصا استقلال و پرسپولیس که مثل زالو دارن از بیت المال امرار معاش میکنن و از امکانات دولتی استفاده میکنن. اونوقت بحث هایی مثل حق بخش تلویزیونی هم حل خواهد شد. هر تیمی هم هرچی هزینه کنه به خودش و مالکانش مربوط میشه یه ریال یا یه میلیارد. درآمدزایی هم خواهند کرد دهها روش مختلف وجود داره به شرطی که دولت دست از سر فوتبال برداره. چرا شورای نگهبان با حق پخش مخالفه؟ چون صدا و سیمای دولتی نمیتونه به باشگاه دولتی حق پخش بده واقعا هم مضحک و خنده دار هست اگر همچین چیزی بشه. این یه نمونه اش هست.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر