فهرست
برانکو در کنفرانس: دربی تهران فینال لیگ برتر است
برانکو در کنفرانس: دربی تهران فینال لیگ برتر است

برانکو در کنفرانس: دربی تهران فینال لیگ برتر است

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل استقلال گفت: سلام عرض می‌کنم. خسته نباشید. عذرخواهی می کنم که مزاحم شدم.زمان خوردن چای و استراحت تان بود که آمدم.ولی چون این مصاحبه از جذابیت زیادی برخوردار است به خیلی کارها نرسیدم.بار دیگر افتخار کنیم که ایران چنین شهرآوردی دارد.این بازی یک فینال است و حریف ما هم اینطور فکر می کند.این مسابقه از جذایبت بالایی برخوردار است.شاید بازیکنان ما جوان و بی تجربه باشند ولی قلب قرمز بزرگی دارند و انتظار دارم که این کمبود تجربه را با جنگ آوری زیاد و قلب دلیرشان جبران کنند. 
وضعیت مهرداد کفشگری: کفشگری را در این بازی نداریم.او بازیکن مهمی است.
 خط خوردن مسعود همامی: اگر سوشا مکانی مصدوم شود، دروازه بان سوم ما جای او می ایستد.  قدیمی پور جانشین همامی می شود و من این فرصت را به دروازه بان سوم می دهم. 
زمانی به عنوان سرمربی تیم ملی شاهد دربی بود و اکنون در دربی سرمربی تیمی است که بازی رفت را با پیروزی پشت سر گذاشته: دست آقای قلعه نویی درد نکند که این همه به تیم خود اعتماد دارد. مربیان بزرگ به این نحو رفتار می کنند و ما هم همینطور رفتار می کنیم.تلاش می کنیم فقط به فکر نتیجه مثبت باشیم و اینکه چگونه بازی کنیم و در باره تاکتیک و شیوه بازی نباید صحبتی کنیم. ما مربیان می توانیم هرچقدر که می خواهیم تفکر داشته باشیم اما این بازیکنان هستند که افکار ما را در زمین پیاده می کنند و نتیجه براساس تلاش آنها مشخص می شود. من بسیار به آنها ایمان دارم. این اصلا آسان نیست که بازیکنان در یک فصل چهار مربی را بالای سر خود ببینند و نحوه بازی خود را مطابق افکار مربیانشان تغییر دهند. لازم است به بازیکنان تبریک بگویم که مدام کیفیت آنها با گذشت زمان تغییر  یافته و پیش رفته است.
انتخاب تورج حق وردی به عنوان داور دربی و اینکه او در دو بازی در این فصل  به نفع استقلال سوت زده: من به عنوان مربی در رابطه با داوری، قضاوتی نمی کنم زیرا کاملا به داوری اعتماد دارم و به نظر من هیچ داوری در برابر انبوه تماشاگران خودش اجازه می دهد داوری بدی داشته باشد. بدون حتم داوران سعی می کنند که بهترین قضاوت خود را انجام دهند. هر داوری ممکن است اشتباه کند اما مساله این است که این اشتباهات سهوی باشد. شما دیدید که داوران در جام جهانی اشتباهات زیادی کردند. اما این اشتباهات همگی سهوی بوده است. 
 مصاحبه امیر قلعه نویی که گفت برانکو تمام اطلاعات خود را در اختیار او قرار داده: پس از جام جهانی 2006 یک سمینار مربیگری بود که من و آقای قلعه نویی همدیگر را ملاقات کردیم و من آنچه را که در طول مدت مربیگری تیم ملی ایران کسب  کرده بودم در اختیار آقای قلعه نویی قراردادم و اگر فرصت دیگری هم نصیبم می شد این کار را باز هم انجام می دادم.من پس از جام جهانی 2006 از سرمربیگری به فوتبال باشگاهی روی آوردم و پس از آن در تیم ملی تعداد زیادی از مسابقات بزرگ را پشت سر گذاشت. در همان دوران هم ما خودمان در مسابقاتی مثل بازی های آسیایی بوسان جام ملت های آسیا و سایر رقابت ها به میدان رفتیم در آن مسابقات فقط بازیکنانی مثل علی دایی، یحیی گل محمدی و سهراب بختیاری زاده بالای 35 سال داشتند و همگی جوان بودند. من و امیر قلعه نویی دو همکار بودیم که سر یک میز نشستیم و هر دو یک هدف مشترک داشتیم که آن موفقیت ایران بود. تیم ملی ایران باید بهترین تیم آسیا باشد.
     
آی اسپورت
2015-05-14 13:37:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر