فهرست
تونی در کنفرانس: در تبریز شاید به خاطر سبیلم از من حمایت کردند!
تونی در کنفرانس: در تبریز شاید به خاطر سبیلم از من حمایت کردند!

تونی در کنفرانس: در تبریز شاید به خاطر سبیلم از من حمایت کردند!

تونی اولیویرا در نشست خبری پیش از مسابقه مقابل نفت تهران گفت: قبل از هرچیز به شما خبرنگاران خسته نباشید و خوشامد می گویم.  فردا مقابل حریف سرسخت مسابقه داریم که بازی سختی در برابر این تیم داریم. مسابقه فردای ما یکی از دیدارهای سختی است که در طول لیگ در بین مدعیان صدرنشین برگزار شده است. این بازی هم سخت است و هم خطرناک. زیرا این تیم دارای یک مربی خوب، باهوش و جوان است و تیم نفت نیز تیمی سازماندهی شده با دفاعی بسته است. همچنین نفتی ها سرعت انتقال بالایی برای حمله دارند و در حمله و ضدحمله بسیار تند و تیز عمل می کنند. فردا باید در  حدی که لیاقت تراکتورسازی است بازی کنیم. تا بتوانیم به عنوان قهرمانی دست یابیم. 
 هواداران تراکتورسازی که در طول فصل از تیم حمایت کردند: من قبل از مسابقه با استقلال و بعد از آن گفتم که ما پرچم یک منطقه هستیم. ما داریم رویای میلیون ها میلیون انسان که در این منطقه هستند را به دوش می کشیم. مردمی که همگی اهل یک شهر و یک استان هستند. ما همه کار کرده ایم که این رویا به حقیقت بپیوندد. اگر بخواهیم این رویا انجام شود، تنها وابسته به قدرت ما و قدرت بازیکنان نیست. بلکه به حمایت هواداران بستگی دارد. هوادارانی که در گرما و سرما پشت سر ما بوده اند و همیشه ما را یاری کرده اند. من مطمئنم که فردا با حضور پرشور آنها شرایط به گونه ای دیگر رقم خواهد خورد و من حتی امیدوارم آنها بعد از بازی نیز ما راحمایت کنند. من همان  احساسی را دارم که روز اول و در ورود به اینجا داشتم. من همیشه به کار خودم ایمان داشتم. تمام کسانی که با من بوده و هستند، همگی با من به  عنوان مربی حرفه ای کار خود را انجام داده ایم و مسایل مربوط به بازی را سعی می کنیم به بهترین شکل انجام داده و همه ما یک هدف داریم که با هم شروع کردیم و امیدوارم با هم به پایان برسانیم. چه ببریم، چه ببازیم و چه مساوی کنیم. اینجا ما همیشه از طرف تماشاگرانمان حمایت شدیم شاید به خاطر سبیلم بوده و شاید به خاطر روشم. نمی دانم.شاید هم به این خاطر که من هم مثل شما هواداران بوده ام. 
در 10 بازی با تراکتورسازی صاحب 8 برد و یک مساوی شده: کار جادوگر و شعبده باز با مربی متفاوت است. اگر مربی کاری را که می کند، به آن باور داشته باشیم و اگر مربی هم بتواند با تمرین دادن بتواند آمادگی را به بازیکنان انتقال دهد. در آن صورت است که بازیکنان عملکرد خوی دارند. مربی صحبت های خود را می کند ولی در نهایت این بازیکنان هستند که نتیجه نهایی را رقم می زنند. زمانی بود که بارسلونا تیکی تاکا انجام می داد اما با رفتن مربی این تیم به بایرن، سبک بایرن به این صورت درآمد. مربی و همکاران یک مربی هستند که می توانند موجب تغییرات در یک تیم شوند و بازیکنان آن را انجام دهند. در کنار من هم نفراتی بودند که همگی با هم در کنار بچه ها تلاش کردند. مثل آقای رودلف و آنتونی ولی شانس هم در این میان خیلی موثر است. 
مصدوم و محروم تیم: شفیعی و ایرانپوریان محرومان تیم مان هستند. همچنین فردین عابدینی، حبیب گردانی و شهریار شیروند بازیکنان مصدوم ما هستند.
حبیب گردانی: من با گردانی هم صحبتی در دفترم داشتم و آنچه را که لازم بود به حبیب گفتم. همچنین صحبتی با همه بچه ها داشتم ولی این مساله بین خود ما بسته می شود. من اگر 20 سال هم اینجا باشم نمی توانم تفکر بازیکنان را عوض کنم. زیرا بخشش نباید به گونه ای باشد که ما روی مسایل ماله بکشیم. شما آقایان به این انسان ها کمک کنید تا آنهابه انسان بودن خود، اعتماد کنند و اینطور نباشد که ما زندگیمان را فقط با ببخشید، ببخشید گفتن تمام کنیم. 
روند کاری تراکتور: در رابطه با تراکتور فکر می کنم که تیم در شروع فصل هم خیلی خوب  کار کرد. پس از آن هم در فاز دوم خیلی خوب بود و پیشرفت کرد. فکر می کنم تیم های نفت تهران و سپاهان و ذوب آهن باز هم تکرار می کنم ذوب آهن و  فولاد تیم های خیلی خوبی بودند. استقلال هم بد نبود و استقلال و پرسپولیس همیشه تاریخچه دارند اما بهترین و سازماندهی ترین تیم نفت تهران است. که هم به فینال جام حذفی رسیده، هم به لیگ فکر می کند و هم در آسیا بازی می کند. فکر می کنم اینها همه شعبده بازی است.البته اینها کار دیوید کاپرفیلد نیست و کار برنامه ریزی شده و سازماندهی شده است. سپاهان هم بازیکنان خوبی دارد. فکر می کنم در آینده با توجه به مذاکرات ماه ژوئیه ایران با آمریکا و اروپایی ها شرایط پس از آن در ایران خیلی بهتر شود و این مساله روی فوتبال هم اثر می گذارد. 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-05-14 13:48:39
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۱۸
نتیجه این روزهای تراکتور و به امید خدا قهرمانیش مستقیما حاصل کار و هوش رسول خطیبیه با تمام احترام به تونی ولی واقعیت اینه تونی از اول فصل به تنهایی نمی تونست تا اینجا دوام بیاره رسول از به خیلی از مسایل اشراف داره و از نظر مدیریت و ایجاد یکدلی و تقویت تیم وهوش بالایش تو جمع کردن تیم خیلی عالیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر