فهرست
خداحافظیِ جرارد از آنفیلد / کرگر: الگویِ همه‌یِ بچه‌ها
خداحافظیِ جرارد از آنفیلد / کرگر: الگویِ همه‌یِ بچه‌ها

خداحافظیِ جرارد از آنفیلد / کرگر: الگویِ همه‌یِ بچه‌ها

«یادِ فینالِ استانبول می‌افتم. اون یکی از بهترین‌ بازی‌هایِ عمرش را انجام داد، یکی از بهترین بازی‌هایی که کلا در فینال‌هایِ چمپیونز لیگ دیدید. چهار، پنجا پست بازی کرد و نقشی حیاتی در بازگشتِ ما داشت. استیوی یک کاپیتانِ واقعی بود. وقتی بازی تموم شد، بیشتر از این که خوشحال باشیم، ناباورانه به هم نگاه میکردیم. واقعا باورمون نمیشد.»
«استیوی تاثیر زیادی رویِ بازیکنانِ لیورپول داشته، به خصوص بازیکنانِ آکادمی. چون خودش از جوونی تمامی این مراحل و مراتب را طی کرده و بدل شده به چیزی که همه‌یِ اون بچه‌ها آرزوش را دارند: قهرمانِ لیورپول، بهترینِ لیورپول. استیوی الگویِ همه‌یِ لیورپولی‌هایِ جوونه. مثلِ یک منبعِ ارجاع. اونا همش دوست دارن باهاش حرف بزنن و ازش یاد بگیرن و عین اون باشن.»
«اولین مربیِ استیوی، ژرار هولیه بود که خیلی بهش کمک کرد و با اینکه خیلی سنش کم بود، به تیمِ اولِ آوردش. بعد رافائل بنیتس سطحِ بازیش را یک لول بالاتر برد. اون بهش یاد داد که تویِ زمین چطوری فکر بکنه و چطور چند پستِ مختلف را بازی کنه. من و استیوی از هر مربی‌ای هرچی میشد را یاد میگرفتیم. ما هیچ وقت از مربی‌هامون انتقاد نمیکردیم و فقط و فقط فکرمون این بود که بهترین بازیِ ممکن برایِ لیورپول را انجام بدیم.»
«کاری که استیوی سالهایِ 2005 و 2006 کرد میراثش برایِ لیورپول است، چیزی که 30 سالِ دیگه هم ازش حرف میزنن. فینالِ استانبول و بعد فینالِ اف.ای کاپ مقابل وستهم و اون گل... شاید یکی از به یاد موندنی‌ترین گلهایِ تاریخِ فینالهایِ کاپ بود، کنارِ گلِ ریکی ویلا. این چیزیه که از استیوی باقی خواهد ماند.»
 
کد خبر: 9409
     
آی اسپورت
2015-05-16 09:12:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر