فهرست
اصابت تیر نقره‌ای به مرد فنلاندی!
اصابت تیر نقره‌ای به مرد فنلاندی!

اصابت تیر نقره‌ای به مرد فنلاندی!

آی اسپورت- سرانجام تیم مرسدس، با والتری بوتاس قرارداد بست. بعد از این اتفاق تیم ویلیامز اعلام کرد فیلیپه ماسا به این تیم برگشته و همتیمی لنس استرول در فصل ۲۰۱۷ خواهد بود. بازنشستگی ناگهانی نیکو روزبرگ آلمانی، یکی از تیر های نقره ای را به آرزویی برای رانندگان مختلف تبدیل کرد. سرانجام مرد فنلاندی توانست به جمع آلمانی ها بپیوندد. او بعد از ظهر امروز در برکلی، پایگاه تیم مرسدس، به طور رسمی به این تیم پیوست.

بوتاس در اولین مصاحبه اش به عنوان راننده ی تیم مرسدس گفت: امروز قرارداد بستم. همیشه آرزوی حضور در تیمی مثل مرسدس را داشتم. تیم قهرمانان! به خودم افتخار میکنم که به این تیم پیوستم. موفقیت های این تیم محدود به سال های گذشته نیست. مرسدس گذشته ای درخشان در فرمول یک دارد. احساس وصف‌ناپذیری دارم. نمیتوانم تا شروع فصل ۲۰۱۷ صبر کنم. خوشبختانه تا آغاز تست های پیش‌فصل وقت کافی دارم تا به برنامه هایم برسم. هدفم برای اولین مسابقه کسب همه‌ی امتیازات است که با این ماشین هدفی دست‌یافتنی است. تا به حال بردی در فرمول یک نداشتم. ماموریت اولم کسب پیروزی در این مسابقات است.

بوتاس، دومین همتیمی لوئیس همیلتون بریتانیایی در مرسدس است. فنلاندی ۲۷ ساله، رقابتش با قهرمان سه‌دوره ی فرمول یک را دشوار خواند و گفت: ترکیب من و لوئیس، زوجی قدرتمند در فرمول یک پدید خواهد آورد. من به او احترام میگذارم. هم به شخصیت او و هم به سبک رانندگی اش. او الگوی خوبی برای من بوده. مطمئنم رقابتم با او نفس‌گیر خواهد بود. این جدال ما را مجبور میکند از حداکثر توانایی خود استفاده کنیم. اما مسئله ی اصلی این است که ما به عنوان یک تیم به مسابقات میرویم و باید آنچه از دستمان بر‌می‌آید را انجام دهیم تا تیم پیشرفت کند و خودمان هم از روحیه ی بالایی برخوردار باشیم.

مدیر تیم مرسدس، توتو ولف که چند سالی است عضو تیم مدیریتی بوتاس است، با خبرنگاران صحبت کرد: او راننده ی ضعیفی نیست. همیشه وظیفه اش را در تیم به خوبی انجام میدهد و به سوی پیشرفت حرکت میکند. او تمرکز بسیار بالایی دارد. مثل بقیه ی فنلاندی ها است! و البته یک گزینه ی مناسب برای ما. رکورد های او در رقابت های پایینتر همه را تحت تاثیر قرار میدهد. او نه سکوی فرمول یک هم دارد. اما اکنون وقت آن است که به سطح بعدی برسد. به جایی که بتواند به برد و قهرمانی فکر کند. همه می‌دانیم که بحث آماده‌سازی فیزیکی و این مسائل را پشت سر گذاشتیم. حالا باید سعی کنیم او را بیشتر با محیط تیم و مهندسین آشنا کنیم.

تیم ویلیامز هم اعلام کرد این جابه‌جایی از نظر مالی به نفع آن ها بوده. حالا موتور های مرسدس را با قیمت کمتری خریداری میکنند. بازگشت ماسا هم به آن ها اطمینان میدهد که راننده ای باتجربه را در کنار خود داشته باشند.

کلر ویلیامز در مصاحبه ای ادعا کرد: این فرصت بسیار خوبی برای والتری است که به بهترین تیم فرمول یک بپیوندد. ما ساعت ها مذاکره کردیم تا این فرصت را برای او تضمین کنیم. والتری از سال ۲۰۱۰ عضوی از خانواده ی ویلیامز بود. به همه ثابت کرد که از استعداد بالایی برخوردار است. نه سکو به نام خود ثبت کرد. می‌خواهم از طرف کل تیم از او تشکر کنم. برای او فصلی سرشار از موفقیت را در مرسدس آرزو می‌کنم.

مرد فنلاندی تا کنون به بردی در فرمول یک نرسیده اما هیچ‌گاه از همتیمی خود شکست نخورده. مارتین براندل کارشناس شبکه ی اسکای در توئیتر خود نوشت: خیلی خوشحالم که والتری به مرسدس پیوست. تیمی که پتانسیل قهرمانی را دارد. و البته به ماسا هم خوش‌آمد میگویم. تو همه‌ی ما را سر کار گذاشتی!

بوتاس برای اولین بار در جریان تست های پیش‌فصل پشت فرمان مرسدس خواهد نشست. ناگفته نماند او در مراسم رونمایی از خودروی این تیم (۲۳ فوریه) در سیلورستون شرکت خواهد کرد.

     
آی اسپورت
2017-01-20 02:25:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر