فهرست
گزارش ویژه: نمونه اروپایی ماجرای تبریز / تراکتور 04!
گزارش ویژه: نمونه اروپایی ماجرای تبریز / تراکتور 04!

گزارش ویژه: نمونه اروپایی ماجرای تبریز / تراکتور 04!

آی اسپورت- هوادارانی که یک روزِ قبل، برای جشن گرفتن قهرمانی تراکتور به چمن یادگار قدم گذاشته بودند، خیلی زود متوجه شدند که خبری از قهرمانی نیست و نهایتِ دستاورد تراکتور در این فصل، نایب قهرمانی خواهد بود. شاید تصور عمومی این باشد که چنین اتفاقی، تنها ممکن است در فوتبال ایران به وقوع بپیوندد اما اتفاقی نسبتا مشابه، در فوتبال آلمان نیز رقم خورده است.


برای مرور روایتی مشابه روایت تبریز، باید به دیرهنگام ترین گل تاریخ بوندس لیگا برگردیم. در نوزدهم می 2001، بایرن مونیخ تنها به یک تساوی مقابل هامبورگ راضی بود تا قهرمانی فصل بوندس لیگا را از آن خود کند، با این وجود آنها تا دقایق پایانی از هامبورگ عقب بودند و با توجه به پیروزی شالکه در دیدار همزمان به نظر می رسید آبی های گلزن کرشن برای اولین بار فاتح بوندس لیگا خواهند شد. پس از پایان بازی شالکه هواداران این تیم به وسط زمین مسابقه آمده بودند و مشغول جشن گرفتن و ابراز شادمانی بودند. حتی آتش بازی نیز در ورزشگاه تیمی که ساند، امپنزا و آساموآ را داشت به راه افتاد و همه چیز تمام شده به نظر می رسید که ناگهان در مسابقه همزمان، مارکوس مرک تنها چند ثانیه به پایان وقت تلف شده ی بازی، یک ضربه ی آزاد به سود بایرن اعلام کرد و پتریک اندرسون موفق شد توپ را تبدیل به گل کند تا در میان بهت وحشتناک طرفداران شالکه، جام قهرمانی از روی دست پسران گلزن کرشن پرواز کند و به باورایایی ها برسد.


داستان های تبریز و شالکه، البته تفاوت های آشکاری نیز با هم دارند. در آلمان، هیچکس برای آرام کردن جو به طرفداران شالکه دروغ نگفته و کادر فنی این تیم را فریب نداده است. با این وجود، جشن 4 دقیقه ای طرفداران شالکه و شادی کوتاه تراکتوری ها، به شکل دردناکی شبیه هم هستند. تصویرِ خراب شدن کاخ آرزوها، با چند حرکت کوتاه از عقربه دقیقه شمار.کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-05-16 15:13:01
نظر دهید

۲ نظر
-
شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۶:۰۴
خوبه خودتونم می گید تو آلمان ملت رو فریب ندادن!!!! کاری با ناداوری فغانی و... ندارم اما واقعا بازی با شعور و شور یه ملت و فریب اونها واقعا کار درستیه؟ اما بعیده که رسانه ای به این مباحث بپردازه.
TT
شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۷:۵۷
بعد از نمایش مسخره فغانی در ورزشگاه و گرفتن برد به حق تراکتورسازیمرحله اول گرفتن قهرمانی از تراکتور اجرایی شد.حالا بعد ازاین مرحله نوبت به سایتهایی که ظاهری دوستانه اما در باطن دشمن واقعی فوتبال این دیار هستند رسیده تا شروع به تاختن و متهم کردن تراکتورسازی و بازیکنان آن بکنند.
در یکی از همین سایتها مطلبی زده شدهاست که در آن عنوان شده است آندو بخاطر توهین به بازیکن خودی و فحشی که به او داده شده است اخراج شده است.اما متاسفانه این کارها همه برای این است که بخواهند با توجیه کردن حرکت فغانی کار این داور را توجیه کنند.
کسی که کمی از فوتبال هم بفهمد خوب می داند که آندو نه تنها از لحاظ اخلاقی چنین شخصیتی ندارد در ثانی آندو آنقدر حرفه ای هست که در مقابل دیدگان داور توهین کند و بازیکن آماتوری نیست که از عواقب توهین به حتی بازیکن خودی بی اطلاع باشد.
پس نیازی نیست که این سایتهای به اصطلاح دوست نما در صدد متهم کردن بازیکنان تراکتور بر بیایند و یاران تراکتور را متهم کنند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر