فهرست
علیپور: نام من را بگذارید پسر پرسپولیس/ آرزویم هت‌تریک در دربی است!
علیپور: نام من را بگذارید پسر پرسپولیس/ آرزویم هت‌تریک در دربی است!

علیپور: نام من را بگذارید پسر پرسپولیس/ آرزویم هت‌تریک در دربی است!

وقتی به تحریریه آمد و پشت میز نشست تا با او مصاحبه کنیم، سادگی از سر و رویش می‌بارید. با گذشت ساعت‌ها از گلزنی‌اش در دربی هنوز هم باورش نمی‌شد که در بزرگترین بازی این فصل برای پرسپولیس گل زده! علی علیپور روز گذشته دو ساعت تمام مهمان ما بود تا با ما از دربی و از گل دقیقه 66 خودش حرف بزند.
جوان‌ترین گلزن دربی شدی!بله، فکر می‌کنم من فقط 19 سال و 184 روزم بود که به استقلال گل زدم. سنم واقعاً کم است به همین دلیل اسمم را بگذارید پسر پرسپولیس!
مهدوی‌کیا زمانی که در ترکیب پرسپولیس به استقلال گل زد از تو جوان‌تر نبود؟آقا مهدی از من بزرگتر بود و اگر اشتباه نکنم، 20، 21 سال داشت که برای پرسپولیس در دربی گل زد.
خودت فکر می‌کردی گل بزنی؟دقیقاً نمی‌دانم در این خصوص چه بگویم چون دوستانم قبل از بازی به من می‌گفتند که گل می‌زنی و... اما هنوز هم باورم نمی‌شود که در دربی گل زدم، خدا را شکر.
شرح وظایف تو در این دربی چه بود؟در زمان دفاع کردن و ضربات ایستگاهی حریف، من باید عنایتی را می‌گرفتم و در زمان حمله هم من و مهدی به تناوب کمی جلوتر یا عقب‌تر از یکدیگر، مکمل هم و زوج خط حمله بودیم.
شب قبل از بازی با چه بازیکنی از پرسپولیس هم‌اتاق بودی؟با عباس‌زاده و با هم به لهجه مازندرانی حرف می‌زدیم، عباس‌زاده چند بار به من گفت خوب بازی کن و گل بزن چون چنین فرصتی دوباره گیرت نمی‌آید و کلی حرف دیگر که به من روحیه داد.
از صحنه گل بگو.من و مایکل اومانا برای سانتر رفتیم که مایکل به توپ نرسید و کنار کشید اما من توپ را تا آخرین لحظه تعقیب کردم و گل زدم. سانتر نوروزی واقعاً عالی بود.
بعد از گل جوگیر نشدی؟خیلی خوشحال بودم اما خیلی جوگیر نشدم، به سمت هواداران خودمان رفتم، پیراهنم را بوسیدم و شادی‌ام را با آنها تقسیم کردم. باور کنید هنوز هم حس و حال خاصی دارم.
دوست داری بعد از این گل هواداران پرسپولیس چه لقبی به تو بدهند؟زیاد اهل لقب و این حرف‌ها نیستم.
کار کدام‌یک از بزرگان پرسپولیس را دوست داشتی و برایت الگو بوده‌؟پرسپولیس آنقدر بازیکن بزرگ داشته که واقعاً نمی‌دانم از کدام‌یک از آنها حرف بزنم اما از آنجا که سنم کم است بیشتر بازی‌های علی دایی و علی کریمی را به خاطر می‌آورم.
فکر می‌کنی بتوانی پا جا پای آنها بگذاری؟هرگز، هیچ‌وقت خودم را با آن بزرگان مقایسه نمی‌کنم.
از سقف آرزوهایت بگو و...من فقط 19 سال سن دارم اما شاید باور نکنید، در شروع کارم روی کاغذ نوشتم که باید در کوتاه‌مدت در نساجی فیکس بازی کنم، در میان مدت در پرسپولیس باشم و در بلندمدت به اروپا بروم. حالا فقط آرزوی بلندمدتم مانده است. می‌خواهم در جام‌ جهانی 2018 روسیه برای تیم ملی بازی کنم.
در پرسپولیس و در نیم‌فصل دوم چند گل به ثمر رساندی؟دو گل، ‌البته در جام حذفی هم یک گل برای پرسپولیس زدم.
از تماس‌ها و اتفاقات بعد از دربی بگو.مادر، پدر و همسرم با من تماس گرفتند و کلی با من حرف زدند و تبریک گفتند. مادرم برایم نذر کرده بود و خانمم هم گفت وقتی گل زدم گریه‌اش گرفته، مثل مادرم و هر دو نماز شکر خوانده بودند.
فکر نمی‌کنی خیلی راحت در دربی گل زدی؟این اولین دربی‌ام بود که بازی می‌کردم و شاید هیچ‌کس از من انتظار نداشت که گل بزنم. فکر می‌کنم همین مسئله کارم را راحت کرد اما از این به بعد می‌دانم کارم در دربی‌ها خیلی سخت می‌شود.
چرا در تیم ملی امید بازی نکردی؟من در تیم ملی نوجوانان و جوانان بازی کردم و برای تیم المپیک هم می‌توانم بازی کنم اما نمی‌دانم چرا مربیان تا الان دعوتم نکرده‌اند.
در دربی‌ها خیلی کم هت‌تریک می‌بینیم، تو می‌توانی سومین کسی باشی که در دربی هت‌تریک می‌کند؟فشار هواداران در دربی و حساسیت زیاد بازی باعث می‌شود که هت‌تریک کردن خیلی سخت شود اما من شخصاً هیچ‌وقت هت‌تریک ایمون زاید را در پرسپولیس فراموش نمی‌کنم، روزی که مقابل تلویزیون نشسته بودم و ایمون در تیم 10 نفره کاری کرد که نامش جاودانه شد. یکی از آرزوهایم همین است که در دربی هت‌تریک کنم و...
با پرسپولیس برای فصل بعد قرارداد داری؟بله، قرارداد من با پرسپولیس دو سال و نیم بود که یک نیم‌فصلش گذشته و دو سال دیگر هم باقی است. بازی در پرسپولیس آرزوی بزرگ من بود که به آن رسیدم و خدا را شکر می‌کنم که در اولین دربی موفق شدم برای پرسپولیس گل بزنم خدا را شکر...
     
آی اسپورت
2015-05-17 14:00:52
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر