فهرست
‌بی‌اعتمادی ژنرال به بازیکنان جوان استقلال؛ پدیده‌هایی که قلعه‌نویی سوزاند
‌بی‌اعتمادی ژنرال به بازیکنان جوان استقلال؛ پدیده‌هایی که قلعه‌نویی سوزاند

‌بی‌اعتمادی ژنرال به بازیکنان جوان استقلال؛ پدیده‌هایی که قلعه‌نویی سوزاند

آی اسپورت- استقلال در این فصل هم با امیر قلعه نویی یک ناکام بزرگ بود و از داشته های خود نتوانست به خوبی بهره ببرد. بازیکنان جوان که اکثر تیم ها روی انگیزه و نیروی جوانی آنها حساب ویژه ای باز کرده بودند. طبق اعلام سازمان لیگ هر تیم اجازه استفاده از 18 بازیکن بزرگسال و 9 بازیکن زیر بیست  و سه سال را در لیست بیست و هفت نفره خود داشت. نفراتی که با توجه به انگیزه و نیروی جوانی می توانستند در طول لیگ به مرور در ترکیب تیم قرار بگیرند. استقلال نیز به مانند دیگر تیم ها این فرصت را داشت تا این بازیکنان جوان را به خدمت بگیرد و در طول فصل از آنها استفاد کند. سرمربی آبی ها اما نظر دیگری داشت و اعتقادی به جوانگرایی در تیم استقلال نداشت.  در لیست نه نفره این فصل قلعه نویی  اسامی بازیکنان جوان دیده شد اما هیچ فرصتی به آنها داده نشد تا توانایی های خود را به نمایش بگذارند.
علیرضا رمضانی که در باشگاه مقاومت تهران توپ می زد در ابتدای فصل به بازی گرفته شد که به دلیل مصدومیت نتوانست آبی پوشان را در ادامه راه همراهی کند.
امیرحسین طاحونی دیگر بازیکن زیر بیست و سه سال استقلال بود که در نیم فصل به نساجی مازندران نقل مکان کرد.
مهدی کربلایی که از تیم امید نفت به استقلال آمده بود یک فصل به طور کامل در حسرت بازی در تیم استقلال ماند.
احمد نعمت الهی مدافع بلند قامتی که سابقه بازی در تیم های امید استیل آذین و پرسپولیس را در کارنامه داشت به مانند مهدی کربلایی تنها نظاره گر دیدار های استقلال بود. آیت الهی زمانی که در تیم امید پرسپولیس بود مقابل امید استقلال به میدان رفت که در دو بازی رفت و برگشت 12 گل از آبی پوشان دریافت کردند.
محمد خلیلی یکی دیگر از بازیکنان جوان بود که امیر قلعه نویی فرصت را در اختیار او قرار نداد تا این بازیکن که فوتبالش را از تیم های پایه استقلال شروع کرده بود شانس خود را آزمایش کند.
در عوض سرمربی آبی ها از بتدای فصل دل به بازی کردن بازیکنان ملی پوش خوش کرد و هر روز با یک بهانه جدید از آنها انتقاد می کرد. البته قلعه نویی در مقطع کوتاهی از بازیکنان جوان استفاده کرد و نتیجه خوبی هم برای استقلال داشت اما در یک اقدام عجیب در دربی محسن کریمی جوان را روی نیمکت نشاند تا هاشم بیک زاده برای بازی در دربی ناز کند و برای بازی نکردن در این دیدار به دنبال بهانه باشد. سرمربی استقلال در این فصل پس از هر باخت توپ را به زمین یک نفر انداخت. یک روز رسانه ها مقصر باخت استقلال بودند. روز دیگر نوبت به کارلوس کروش رسید تا ناکامی استقلال به نام او ثبت شود. عامل دیگر از نظر سرمربی استقلال، ملی پوشان استقلال و حضور در اردوی تیم ملی بود. به هر حال تمام این عوامل به نظر قلعه نویی در ناکامی استقلال نقش داشتند تا تیم استقلال در این فصل نتیجه نگیرد.
سرمربی آبی ها وقتی دید همه چیز را از دست داده در گفت وگویی عنوان کرد: مقصر تمام این باخت ها من هستم.این گفته های امیر قلعه نویی پس از سوت پایان دربی بود زمانی که قلعه نویی هیچ توجیهی برای شکست در دربی نداشت.
در حالی که اگر امیر قلعه نویی در ابتدای فصل 9 بازیکن زیر بیست وسه سال را جذب می کرد و رفته رفته آنها را در ترکیب تیم قرار می داد. قطعا نتیجه بهتری به دست می آورد و در پایان برای این نتایج افتضاح در این فصل بها دادن به جوانان را بهانه ای توجیه ناکامی خود داشت. استقلال اگر در جذب بازیکنان جوان موفق عمل می کرد و دنبال بازیکنان نامی و میلیاردی نبود و به خواسته برخی از نزدیکان کادر فنی توجهی نمی کرد امروز چنین مشکل بزرگی را نداشت تا به خاطر به دست آوردن دل یک جوان، استقلال به این روز بیافتد.
     
آی اسپورت
2015-05-17 14:55:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر