فهرست
مطهری: باید این بازی را با برد تمام می‌کردیم
مطهری: باید این بازی را با برد تمام می‌کردیم

مطهری: باید این بازی را با برد تمام می‌کردیم

آی اسپورت – مربی تیم فوتبال پرسپولیس از عملکرد تیمش در دیدار مقابل پیکان ابراز رضایت کرد و گفت، محمد انصاری در صورت رسیدن به آمادگی در ترکیب سرخپوشان بازی خواهد کرد.

حمید مطهری پس از پیروزی یک بر صفر پرسپولیس مقابل پیکان اظهار داشت: شکل و فرم بازی خوب بود. ما سعی می‌کنیم همیشه آن آزاد بازی کردن و جابجایی‌ها را داشته باشیم. در عین حال سعی می‌کنیم از کانال‌های تیم استفاده کنیم و در یک صحنه هم به گل رسیدیم، چراکه توانستیم از فشردگی دفاع پیکان عبور کنیم و به گل برسیم. دفاع کناری‌های خودمان را رها کردیم تا به خط حمله اضافه شوند، چون پیکان با پنج بازیکن دفاع می‌کرد و برای عبور از این دفاع فشرده باید بازیکنان کناری خودمان را آزاد می‌کردیم.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: ما سعی کردیم عرض حمله خودمان را بیشتر کنیم و شش نفر شویم که به همین دلیل دو دفاع کناری تیم‌مان آزاد شدند که دیدیم چقدر راحت آمدند و توپ ریختند. کارهای ترکیبی و ایجاد مثلث شگرد تیم ماست. خدا را شکر از این تاکتیک جواب گرفتیم و بازی خیلی خوبی هم بود. این بازی جزو بازی‌هایی است که باید تمرکز صد درصدی داشت و این را با توجه به مدلی که پیکان بازی می‌کند می‌گویم. اگر متمرکز نباشید، با اتفاقات و کارهایی که آنها انجام می‌دهند ضربه می‌خورید. بچه‌های ما فوق‌العاده با تمرکز و جنگجو بازی کردند. این را در تیم‌مان می‌بینیم که بازیکنان مبارز هستند و آنها برای هواداران به این شکل بازی کردند. این بازی از آن دست بازی‌هایی بود که باید با تمرکز بازی می‌کردیم تا برنده از زمین خارج شویم.

مطهری درباره اینکه آیا دلیل نیمکت‌نشینی مهدی عبدی خستگی بود یا به دلایل تاکتیکی بر می‌گشت، گفت: همه بازیکنان ما ارزشمند هستند. خستگی نبود و دلیل تمام این تغییرات تاکتیکی بود و شاید به دلیل تاکتیک در یک بازی مجبور باشیم بهترین بازیکن تیم‌مان را هم نیمکت‌نشین کنیم. دنبال دلیل خاصی نباشید و تمام این تصمیمات تاکتیکی است.

وی درباره اینکه پرسپولیس در دو بازی اخیر کلین‌شیت داشته است، اما در دقایق پایانی ممکن بود دروازه‌اش باز شود، اظهار داشت: طبیعی است و زمانی که فوتبال رو به جلو انجام می‌دهید و دنبال برد هستید، شاید موقعیت گل هم بدهید. ما تیم‌مان فوتبالی رو به جلو بازی کرد و خط دفاع و هافبک ما هم خیلی خوب بازی می‌کردند، اما موقعیت دادن به حریف هم طبیعی است. تاکتیک تیم ما دفاع تیمی است و اینکه به حریف موقعیت دادیم هم چندان چیز عجیبی نیست.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه تیمش کمبود مدافع دارد اما چرا از محمد انصاری استفاده نمی‌شود، گفت: محمد انصاری از بازیکنان بااخلاق ماست و اتفاقاً دیشب در اردو هم با او صحبت کردیم. او یک مصدومیت و جراحی سنگین را پشت سر گذاشت و اکنون تمرین می‌کند، اما برای بازگشت باید در بازی‌های دوستانه بازی کند که کم کم به ترکیب اضافه شود. الان به خاطر شرایط کرونا نمی‌توانیم بازی دوستانه داشته باشیم که محمد محک بخورد، اما هیچ مشکلی در رابطه با بازی کردن او نیست و تنها دلیل نداشتن بازی دوستانه است. بهتر است برای انصاری حاشیه درست نکنید، چون او کار خودش را انجام می‌دهد و ما باید اول از بازیکن‌مان مراقبت کنیم. او هر وقت به فرم خوبی برسد، می‌تواند برای تیم بازی کند.

وی در خاتمه یادآور شد: نادر محمدی بازیکنی است که او را من و آقای جلالی از امیدهای مقاومت به تیم پیکان آوردیم. نزدیک به سه سال مربی پیکان بودم و پنج شش بازیکن که اکنون در این تیم هستند، بازیکنانی بودند که ما آن دوره از میان بازیکنان جوان به تیم آوردیم. مربیان مختلف می‌توانند از تاکتیک‌های مختلف استفاده کنند و به نظرم تاکتیک اوت دستی هم خیلی تاکتیک خوبی است و مربی می‌تواند از آن استفاده کند. ما نمی‌توانیم ایراد بگیریم که چرا از اوت دستی بهره بردند. این بازیکن توانایی دارد و باید از توانایی‌اش استفاده شود که ایرادی به آن نیست. این جزو نکات فنی و تاکتیکی تیم پیکان است.

 

۵    
آی اسپورت
2021-02-14 19:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر