فهرست
اسبقی-صفری، دوئل ایرانی‌ها برای صدرنشینی
اسبقی-صفری، دوئل ایرانی‌ها برای صدرنشینی

اسبقی-صفری، دوئل ایرانی‌ها برای صدرنشینی

لیگ برتر سوئد وارد هفته‌ی نهم شده که مهمترین بازی را مالمو و گوته‌بورگ برگزار خواهند کرد. دو تیمی که بعد از پایان هفته‌ی هشتم به ترتیب با کسب ۱۷ و ۱۶ امتیاز در رده‌های اول و دوم ایستادند. این بازی پنج‌شنبه در ورزشگاه خانگی گوته‌بورگ برگزار می‌شود و دو تیم برای حضور در صدر جدول با هم رقابت خواهند کرد.

نکته‌ی جالب درباره‌ی این بازی، دوئل دو ایرانی است. یکی پویا اسبقی که سرمربیگری گوته‌بورگ را بر عهده دارد و دیگری بهرنگ صفری که در خط دفاع مالمو بازی می‌کند. اسبقی دومین فصل مربیگری در پرافتخارترین باشگاه سوئد را سپری می‌کند و با حضور بازیکنانی جوان نتایج درخشانی کسب کرده است. اسبقی در حالی گوته بورگ را آماده‌ی حضور در این بازی می‌کند که با کسب 3 امتیاز این دیدار خانگی، بعد از سال‌ها می‌تواند این تیم قدیمی را به صدر جدول برساند.

بهرنگ صفری که ۳۴ ساله شده و رفته رفته به پایان دوره‌ی بازیگری نزدیک می‌شود، این فصل ۳ بار در ترکیب مالمو قرار گرفته و روی هم 241 دقیقه در زمین حضور داشته. او که با پیراهن شماره 4 برای این تیم سوئدی بازی می‌کند، امیدوار است تا دوئل ایرانی‌ها را به سود خود تمام کند. بخصوص که صفری در ۳ دیدار گذشته و بعد از پایان آسیب‌دیدگی به ترکیب مالمو برگشته و به طور ثابت برای این تیم بازی کرده.
این بازی نبرد پویا اسبقی و اووه راسلر آلمانی هم هست. مربی آلمانی مالمو که همراه این تیم نتایج درخشانی کسب کرده و امیدوار است همچنان در صدر جدول باقی بماند. در سوی مقابل این بهترین فرصت برای گوته‌بورگ است تا بعد از حدود یک دهه، بار دیگر جایگاه نخست را در اختیار بگیرد و حداقل برای چند روز به دوران پرافتخار گذشته برگردد. همان دورانی که در آلونسکان قهرمان می‌شد و حتی جام یوفا را فتح می‌کرد.

 

۱    
آی اسپورت
2019-05-16 01:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر