فهرست
تعطیلات زمستانی اروپا/ چقدر؟ چرا؟
تعطیلات زمستانی اروپا/ چقدر؟ چرا؟

تعطیلات زمستانی اروپا/ چقدر؟ چرا؟

آی اسپورت – فوتبال انگلیس به سنت خود در بازی های بوکسینگ دِی ادامه خواهد داد و تمام تیم ها در دو طرف شب سال نو و به فاصله دو سه روز، دو بار به میدان خواهند رفت. تا زمانی که دیگر لیگ های مهم اروپایی دوباره شروع شوند، تیم های انگلیسی 5 بازی انجام داده اند، 4 بازی در لیگ و یک بازی در دور سوم جام حذفی. اما در لیگ های دیگر چه خبر است؟ کدام لیگِ مهم بیشترین تعطیلات زمستانی را دارد؟

احتمالا برنامه مسابقات در روز های آینده حسابی پپ گواردیولا را غافلگیر می کند. او در سه سال اخیر در بایرن مونیخ از مزیت های طولانی ترین تعطیلات زمستانی در اروپا حسابی بهره برده بود. امسال بوندسلیگا رکورد 30 روزه را می شکند. آخرین بازی در 21 دسامبر برگزار می شود و از آن سمت از 20 ژانویه بازی ها از سر گرفته می شود.

لیگ فرانسه با 24 روز تعطیلات دوم است، از 21 دسامبر تا 14 ژانویه. در اسپانیا سال قبل اتفاق جالبی افتاد و تیم ها در دو طرف شب سال نو بازی کردند. اما این تنها یک استثنا بود و امسال تیم ها 18 روز تعطیلی دارند، از 19 دسامبر تا 6 ژانویه. در سری آ هم 16 روز تعطیلی وجود دارد، از 22 دسامبر تا 7 ژانویه.

امسال برای اولین بار بعد از یک دهه، لیگ برتر اسکاتلند هم 4 هفته تعطیلی خواهد داشت. برندان راجرز سرمربی سلتیک از این تصمیم شدیدا استقبال کرده و گفته این به تیمش کمک زیادی خواهد کرد. لیگ هلند هم از 18 دسامبر تا 13 ژانویه تعطیل است.

تیم ها در تعطیلاتِ زمستانی چه کار می کنند؟

هدف اصلی این تعطیلات، اجازه دادن به بازیکنان برای کمی استراحت و ریکاوری است تا در نیم فصل دوم سرحال باشند. بازیکنان خارجی هم این فرصت را دارند تا به کشور خود بازگردند و شب سال نو را با خانواده سپری کنند. در طول کریسمس تمرینی برگزار نمی شود. اما آماده سازی ها معمولا یک هفته قبل از شروع بازی ها از سر گرفته می شوند و بسیاری از تیم ها به کمپ های تمرینی در مناطق گرم سیر سفر می کنند.

اسپانیا یکی از محبوب ترین مقصد هاست، مخصوصا نواحی ساحلی جنوب این کشور. اما بعضی از تیم های بزرگ به سفر های دورتری می روند. مثلا بایرن مونیخ و پی اس جی در سال های اخیر کمپ تمرینی زمستانی خود را در دوهه، پایتخت قطر برپا کرده اند. غیر از آماده سازی بدنی، بعضی از تیم ها در این مقطع بازی های دوستانه هم برگزار می کنند.

برنامه ای برای گنجاندن تعطیلات زمستانی در انگلیس وجود دارد؟

این مساله در سال های اخیر سوژه فوق العاده داغی برای بحث کردن بوده. این بازی ها به نوعی هایلایت یک فصل برای بعضی از هواداران هستند، اما مربیان زیادی هم اعتقاد دارند که این فشار زیاد روی بازیکنان و تیم ملی تاثیر منفی می گذارد. مدیران لیگ برتر دیدِ بازی نسبت به ایده تعطیلات دارند اما بعید است به این زودی ها این اتفاق رخ دهد. ریچارد اسکودامور مدیر اجرایی لیگ هم در جولای اعتراف کرد که مذاکرات ممکن است طولانی باشد: ما مخالف تعطیلات زمستانی نیستیم. در واقع در حال بحث با فدراسیون و لیگ فوتبال هستیم.  حقیقتا الان نمی دونم چقدر به این ایده نزدیک یا دوریم، اما اگر هر سه طرف به یک راه حل واحد برسن، اون موقع یک مسیر برای آزمایش کردن با باشگاه ها، هواداران و همه چیز های دیگه داریم. یک اراده برای واقعی کردنِ این مساله وجود داره، اما نمی تونم بازه زمانی براش تعیین کنم. اگه راحت بود تا همین الان انجام شده بود.

۵ ۱  
آی اسپورت
2016-12-21 18:00:00
نظر دهید

۱ نظر
---
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۴۰
لطفا بخش فوتبال اروپا رو از فوتبال ایران جداکنید.مثل قالب قبلی سایت.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر