فهرست
گزارش ویژه: آنالیز عملکرد کشورهای آسیایی در لیگ قهرمانان (شرق)
گزارش ویژه: آنالیز عملکرد کشورهای آسیایی در لیگ قهرمانان (شرق)

گزارش ویژه: آنالیز عملکرد کشورهای آسیایی در لیگ قهرمانان (شرق)

آی اسپورت- دور گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، اخیرا به پایان رسیده است و 16 تیم حاضر در مرحله یک هشتم نهایی، رقبای شان را شناخته اند. در پایان دور گروهی، کره جنوبی با صعود سه نماینده اش به دور بعد رکوردار است. آن ها با کسب 11 پیروزی در این زمینه نیز رکورددار هستند اما  عنوان بهترین خط حمله را به ژاپنی ها واگذار کرده اند. رقابت های لیگ قهرمانان به زودی با برگزاری دور یک هشتم نهایی، برای مدتی تعطیل خواهد شد تا فراموش نکنیم که این رقابت ها در چه قاره ای برگزار می شود!
 
 
ژاپن
باشگاه های ژاپنی، بدون صدرنشینی با مرحله پایانی لیگ قهرمانان آسیا وداع کردند. از 4 تیم ژاپنی حاضر در این مرحله، دو تیم حذف شدند و دو تیم نیز با قرار گرفتن در رده دوم جدول به مرحله یک هشتم نهایی رسیدند. کاشیوا ریسول و گامبا اوزاکا تیم های صعودکننده ژاپن بودند و کاشیما آنتلرز و اوراواردز نیز دو تیم حذف شده در دور گروهی لقب گرفتند. ژاپن از 24 بازی نماینده هایش در آسیا، صاحب 9 پیروزی شد. کاشیوا و گامبااوزاکا هر کدام 3 پیروزی برای خود کنار گذاشتند، کاشیما به 2 پیروزی رسید و اوراوا تنها 1 برد در کارنامه اش ثبت کرد. 11 باخت و 4 تساوی، نتیجه دیدارهای دیگر ژاپنی ها در تورنمنت بود. در انتهای مرحله گروهی، ژاپنی ها به 31 امتیاز دست پیدا کردند. 11 امتیاز توسط کاشیوا، 10 امتیاز توسط گامبااوزاکا، 6 امتیاز توسط کاشیما و 4 امتیاز نیز توسط اوراوا به دست آمد. باشگاه های ژاپنی روی هم 39 گل در لیگ قهرمانان به ثمر رساندند. کاشیوا با 14 گل زده، موفق ترین تیم ژاپن در فاز هجومی بود. گامبا و کاشیما 10 گل و اوراوا نیز 5 گل در آسیا به ثمر رساندند. اوضاع خط دفاعی این تیم ها اما تعریفی نداشت. آن ها تنها یک گل کمتر از تعداد گل های به ثمر رسانده شان دریافت کردند تا عدد 38 در مقابل تعداد گل های خورده برای شان به ثبت برسد. از این تعداد، 13 گل سهم کاشیما بود، 9 گل وارد دروازه های کاشیوا و اوراوا شد و 7 گل نیز، دروازه بان تیم گامبااوزاک را مغلوب کرد.
 
کره جنوبی
از بین 4 تیم کره ای حاضر در دور گروهی، تنها سئونگنام ایلهوا چونما از صعود به مرحله یک هشتم نهایی بازماند و سه تیم دیگر، مسیر ادامه تورنمنت را برای خودشان هموار کردند. کره های ها 11 پیروزی در 24 مسابقه آسیایی از آن خود کردند. سه پیروزی برای چونبوک، سئونگنام و سوون سامسونگ و دو پیروزی برای اف سی سئول در آسیا رقم خورد. باشگاه های کره ای 5 شکست و 9 تساوی را نیز در لیگ قهرمانان پشت سر گذاشتند و در نهایت به 41 امتیاز رسیدند که چونبوک و سوون سامسونگ 11 امتیاز، سئونگام 10 امتیاز و سئول 9 امتیاز آن را تامین کرده بودند. 37 گل، سهم فوتبال کره در مرحله گروهی لیگ قهرمانان بود. چونبوک 14، سوون سامسونگ 11، سئونگنام 7 و سئول 5 گل در تورنمنت به ثمر رساندند. همه تیم های کره ای آمار گل خوردن تک رقمی دارند و مجموعا روی هم، 19 گل دریافت کرده اند. سئول با 4 گل خورده رکوردار بهترین خط دفاعی تیم های کره در آسیا را در اختیار دارد. رکورد بیشترین گل خورده در بین تیم های کره ای، به سوون سامسونگ اختصاص دارد. تیمی که 8 گل در آسیا دریافت کرده است.چین
یک سومی، یک چهارمی و دو صدرنشینی، نتیجه حضور چینی ها در مرحله گروهی رقابت های این فصل لیگ قهرمانان بود. آن ها در 24 مسابقه این مرحله، 9 برد به دست آوردند. 3 پیروزی برای بیجینگ گوان و گوانگژو اورگرند، 2 پیروزی برای شاندونگ و 1 پیروزی برای گوانگژو آر اند اف. 5 تساوی و 10 شکست، نتایج مسابقه های دیگر چینی ها بود.  در دور گروهی لیگ قهرمانان، 32 امتیاز نصیب تیم های چینی شد. بیجینگ 11، گوانگژو 10، شاندونگ 7 و آر اند اف 4 امتیاز. بهترین خط حمله در بین تیم های چینی، متعلق به شاندونگ با 13 گل زده است. گوانگژو 9 گل، بیجینگ 6 گل و آر اند اف 3 گل به ثمر رسانده اند تا شمار گل های چینی ها به عدد 31 برسد. گل های خورده این کشور، 35 تا بوده اند که شاندونگ به تنهایی نیمی از آن ها را دریافت کرده است.
 استرالیا
کشور قهرمان جام ملت ها، هیچ نماینده ای در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان نخواهد داشت. آن ها برزبرین رور و وسترن سیدنی را در آسیا داشتند و هر دو تیم با قرار گرفتن در رده سوم جدول، حذف شدند. در 12 مسابقه استرالیایی ها، 4 پیروزی، 5 شکست و 3 تساوی به دست آمد. 2 برد، 1 مساوی و 3 باخت برای بریزبین و 2 برد، 2 مساوی و 2 باخت برای سیدنی. این دو تیم روی هم 15 امتیاز به دست آوردند که 8 امتیاز آن متعلق به تیم سیدنی بود. گل های زده استرالیایی ها نیز عدد 16 را نشان می دهد. 9 گل توسط بازیکنان سیدنی و 7 گل توسط بریزبینی ها به ثمر رسیده است. تعداد گل ِ های خورده استرالیا نیز درست به همین اندازه است. با این تفاوت که این بار عدد 9 به بریزبین و عدد 7 به سیدنی برمی گردد.


تایلند
به نظر می رسد سطح باشگاه بوریرام، به مراتب بالاتر از سطح فوتبال تایلند باشد. این باشگاه که مدتی قبل به جمع هشت تیم برتر آسیا رسیده و حریف استقلال شده بود، امسال نیز در گروه سخت گامبااوزاکا و سئونگنام، صدرنشین شده است. آن ها 3 پیروزی، 1 تساوی و دو باخت را تجربه کرده اند. 10 امتیاز گرفته اند. 12 گل به ثمر رسانده اند و 7 گل نیز دریافت کرده اند.


ویتنام
باشگاه بین دونگ ویتنام، آخرین نماینده رقابت های شرق آسیا به شمار می رود. تیمی که با 1 پیروزی، 1 تساوی و 4 شکست، به عنوان تیم آخر گروه از رقابت ها کنار رفته است. بین دونگ 4 امتیازی، موفق شده تنها 6 گل در 6 دیدار مرحله گروهی وارد دروازه رقبا کند. خط دفاعی ضعیف این تیم اما به 15 توپ، اجازه عبور از خط دروازه را داده است.
 
 
 ترین ها
بیشترین بازی: کره، ژاپن، چین 24 بازی
بیشترین برد: کره جنوبی 11 پیروزی
کمترین برد: ویتنام 1 پیروزی
بیشترین تساوی: کره جنوی 9 تساوی
کمترین تساوی: ویتنام-تایلند 1 تساوی
بیشترین باخت: ژاپن 11 شکست
کمترین باخت: تایلند 2 شکست
بیشترین گل زده: ژاپن 39 گل
کمترین گل زده: ویتنام 6 گل
بیشترین گل خورده: ژاپن 38 گل
کمترین گل خورده: تایلند 7 گل
 


محمدحسین عباسی/ آی اسپورت

کدخبر:9405
  
     
آی اسپورت
2015-05-18 15:32:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر