فهرست
گزارش ویژه : یک ابهام آزاردهنده در مورد ادعای کی روش بعد از استعفای نمازی / عباس آقا مربی تیم ملی ما بود !
گزارش ویژه : یک ابهام آزاردهنده در مورد ادعای کی روش بعد از استعفای نمازی / عباس آقا مربی تیم ملی ما بود !

گزارش ویژه : یک ابهام آزاردهنده در مورد ادعای کی روش بعد از استعفای نمازی / عباس آقا مربی تیم ملی ما بود !

ای اسپورت - در حالی که مدتها بود خبر از اضافه شدن مربیان جدید در تیم ملی به گوش می رسید بانزدیک شدن به جام جهانی 2014 برزیل از همراهان ابتدایی کارلوس کی روش که همراه با او سودای موفقیت ایران را در سر می پروراندند فقط کارلوس مانده و گاسپر مربی دروازه بان های تیم ملی.

 ابتدا میک درموت، بدنساز تیم ملی بود که خیلی زود از این جمع جدا شد و بعد در ادامه سیموئز 70 ساله هوای دیار به سرش زد و در آستانه یک رویداد مهم بزرگ فوتبالی عطای حضور در آن را بابت بودن در کنار خانواده اش بخشید. حالا هم نوبت به امید نمازی  سومین نفر از این جمع رسیده که همچون دیگر همکارانش به بهانه  مسایل خانوادگی فیلش یاد هندوستان کرد و استعفای خود را تقدیم فدراسیون فوتبال و شخص علی کفاشیان  کرد

با کنار گذاشتن قطعات مختلف این پازل بابت یک به یک جدا شدن دستیاران کارلوس کی روش یک سوال به وجود می آید. اینکه چرا این مربیان در آستانه جام جهانی که یک برگ زرین در کارنامه حرفه ای آنها می تواند باشد دست به اتخاذ چنین تصمیمی گرفتند و در کمتر از 3 ماه مانده به شروع این رقابت ها به یکباره مسایل خانوادگی آنها را مجاب به کناره گیری و استعفا از تیم ملی کرد؟

 

اخلاق خوش یا ناخوش آقای سرمربی!

آنچه که از رفتار کارلوس کی روش در مدت زمان حضورش در ایران به دست آمده میتواند موید یک چیز باشد که مرغ مرد پرتغالی یک پا دارد! نخواستن مهدی رحمتی با همه گمانه زنی ها و پا در میانی ها و حتی خوش و بش آخر این دو در یک مراسم که خبرها حکایت از بازگشت سید به تیم ملی داشت اما بازهم جایی در لیست جدید سرمربی تیم ملی نداشت.

یا در مورد اسپانسر تیم ملی بعد از حضور نیافتنش در مراسم معارفه لباس ایران در جام جهانی می بینیم که حالا بازهم با فروکش کردن موضوع کی روش با این مساله کنار نیامده و در جدیدترین تمرین تیم ملی لباسی را برتن می کند که لوگوی یک آکادمی فوتبال در هند روی آن درج شده است. با بررسی این موارد، میتوانیم به این  شنیده ها که اخلاق و خلق تند کی روش در مواجهه با آنچه باب میلش نیست سبب ساز کم آوردن این سه مربی و جدا شدن از کادر فنی آنهم در اندک زمان باقی مانده به جام جهانی شده مهر تاییدی بزنیم.

 اگر مروری بر همین استعفای امید نمازی بیندازیم و واکنش کی روش به استعفای او را زیر ذره بین قرار دهیم حرف های بیرون آمده از دهان سرمربی تیم ملی که مقام مربی تیمش را در حد عباس(تدارکاتچی تیم ملی که کاسه های تمرینی را روی زمین قرار می دهد) پایین آورده یک تایید دیگر بر ادعای نمازی است؛ جایی که می گوید کار کی روش تخریب شخصیت و تحقیر آدمهای پیرامون خودش است.

 

 

عباس آقا و مربیگری تیم ملی 

کارلوس کی روش از کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال خواسته تا تکلیف امید نمازی را بابت قراردادش با تیم ملی روشن کند. چرا که برخلاف امید نمازی که می گوید به خاطر فرزندان هشت و یازده ساله اش مجبور است ایران را ترک کند کارلوس نظر دیگری دارد و گویا وی به خاطر توافق با فدراسیون فوتبال آمریکا برای همکاری با تیم ملی زنان این کشور و دستیاری تام سرمانی اقدام به استعفا کرده است.

 در کنار این خواسته سرمربی تیم ملی کشورمان که معتقد است نمازی کارهای تمام نشده دارد و تعهدات او نسبت به تیم ملی ایران بلاتکلیف می ماند یک مورد مجهول در این معادله وجود دارد. آنهم که دلیل این همه پیگیری و خواسته کی روش از کمیته حقوقی برای بررسی کار نمازی چیست وقتی او مسئولیتش تا این حد در تیم ملی پایین بوده و تاثیرگذاری اش به زعم کارلوس در حد عباس کاسه گذار یا گل میخ چین تیم بوده است. اگر واقعا تا این حد سطح کیفی نمازی پایین بوده در روزهایی که گزینه های زیادی روی میز کی روش برای انتخاب دستیار وجود داشت چرا او را برگزید؟ واقعا این ادعای کی روش اگر کیفیت این مربی که حالا گویا یک پیشنهاد اغوا کننده از فوتبال آمریکا در جیب دارد پایین بود همان ابتدای امر نمی توانست سبب ساز خاتمه همکاری او با تیم ملی شود؟

اگر واقعا این ادعای کی روش درست است او باید پاسخگوی فشارهایی باشد که به خاطر دستمزد خود و همکارانش به فدراسیون بدون پول ایران وارد کرد. اینکه چرا باید علی کفاشیان و همکارانش به اصطلاح در چهارراه استانبول به دنبال جور کردن دلار برای کی روش و مربیانی باشند که در نهایت با پرده دری ها مشخص شود که شأن آنها به اندازه یک تدارکاتچی است.

     
آی اسپورت
2014-03-01 12:18:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر