فهرست
گزارش ویژه: یک شرکت عرب برای سلسائو تصمیم‌گیری می‌کند
گزارش ویژه: یک شرکت عرب برای سلسائو تصمیم‌گیری می‌کند

گزارش ویژه: یک شرکت عرب برای سلسائو تصمیم‌گیری می‌کند

آی اسپورت-استادائو گزارشی تکان دهنده دارد و مدعی شده که ترکیب تیم ملی برزیل از سال 2006 تا به حال تحتت تاثیر شریک اقتصادی فدراسیون فوتبالشان انتخاب شده است. بر اساس این گزارش بازیکنان ترکیب اصلی تیم بر مبنای «شهرت و پتانسیل درآمدزایی شان در بازار مارکتینگ» انتخاب می شوند. آرش حکمت، خبرنگار روزنامه میرر و وب سایت ای اس پی ان در ترجمه این روزنامه پرتغالی نوشته اند که فدراسیون فوتبال برزیل متهم شده که با «قراردادی مولتی میلیون دلاری مخفی» توافق کرده است و طرف بعدی قرارداد کمپانی مارکتینگ بین المللی اسپورت ایونتس بوده است. این شرکت یکی از شعبه های کمپانی دالله الباراکا عربستانی است که در جزایر کایمان ثبت شده است.
استادائو مدعی شده که مربیان بومی برزیل مجبورند تا تعداد مشخصی از بازیکنان ستاره که در تیم های سطح بالا بازی می کنند را حتما در تیمشان داشته باشند و بازی های دوستانه آن ها هم از پیش تعیین شده و به نوعی تحمیلی است. فدراسیون فوتبال برزیل تضمین کرده که همه بازیکنان ستاره ای که در بازی های رسمی و تورنمنت های بزرگ حضور دارند، در بازی های دوستانه هم باشند.
همچنین گفته می شود که اگر بازیکنی به دلیل مصدومیت در ترکیب تیم نباشد، برای بازی نکردن باید تائید پزشک تیم و این شرکت مارکتینگ را داشته باشد. همچنین فدراسیون فوتبال برزیل هم باید بازیکنی سطح بالا را جایگزین او کند.
به غیر از این هر تغییری در لیست بازیکنان باید با مشورت مکتوب با شرکت عربستانی صورت گیرد. فدراسیون فوتبال باید تضمین کند که همواره در ترکیب تیم تعادلی از نظر بازیکنانی که درآمدزایی بالایی را در پی خواهند داشت، وجود خواهد داشت.
از 9 سال پیش که این قرارداد تنظیم شده است، شرکت عربستانی برنامه ریزی بازی های دوستانه برزیل را به عهده دارد. حق پخش تلویزیونی هم زیر نظر همین شرکت است و درآمد حاصل از آن هم به این شرکت می رسد.
گفته می شود که این قرارداد تا سال 2022 اعتبار دارد و اگر فدراسیون فوتبال برزیل به یکی از تعهداتش عمل نکند باید جریمه پرداخت کند. هرچند فدراسیون فوتبال برزیل این اتهام را قبول نکرده و به دلیل وجود نداشتن مدارک کافی تبرئه شده 9404
حالا با توجه به این اتهام می توان حدس هایی زد. بازیکنان زیادی وجود داشتند که توانایی بالایی داشتند، اما در جام جهانی 2014 غایب بودند. مثل میراندا و لوکاس مورا و البته فلیپه کوتینیو.
دونگا، سرمربی فعلی برزیل، اخیرا بازی هایی دوستانه مقابل شیلی و فرانسه برگزار کرد که ستارگان زیادی در آن حضور داشتند. اما جای خالی بازیکنانی که عملکرد خوبی در تیم هایشان داشتند مانند روبرتو فیرمینیو از هوفنهایم و لئیز آدریانو از شاختار دونتسک احساس می شد.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2015-05-18 18:46:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر