فهرست
گزارش زنده داغ ترین نودِ سال/ پرونده تراکتور باز می شود
گزارش زنده داغ ترین نودِ سال/ پرونده تراکتور باز می شود

گزارش زنده داغ ترین نودِ سال/ پرونده تراکتور باز می شود

محمدحسین عباسی
آی اسپورت-
پیش از برنامه 1: این یکی از آخرین لایوکامنتیتوری های نودِ سال است. البته ما بعد از پایان فصل نود نیز، قصد نداریم از گزارش زنده چشم بپوشیم. در نتیجه لایو کامنتیتوری مجالس تان را به ما بسپارید!پیش از برنامه 2: عادل فردوسی پور که در نود دقیقه گزارش بازی دیشب بارسلونا، نود و دو تا کنایه تکراری در مورد ماجرای تبریز زده بود، امشب 4 ساعت فرصت دارد تا حسابی به این پرونده بپردازد و برنامه جذابی را روی آنتن ببرد.پیش از برنامه 3: برنامه نود، همواره برای بازیکنانی که به این برنامه دعوت می شدند، بدشانسی می آورد. این بدشانسی حالا انگار به جامعه داوری نیز رسیده است،فغانی درست بعد از پخش مستندش در نود، قضاوت خوبی در دیدار تراکتور و نفت نداشت.پیش از برنامه 4: قبل از اینکه بخوابم، اول بودم اما بیست دقیقه خوابیدم و وقتی بیدار شدم، مثلِ خواب اصحاب کهف ناگهان سوم شدیم!  انتظار داریم علی منصوریان با چنین جمله معروفی روی خطوط تلفنی امشب نود ظاهر شود!
حالا حالا قهرمانید؟
عادل برنامه اش را با تبریک به باشگاه «منظم» و خوش ساختار فوتبال اصفهان تبریک می گوید. او که تا همین دو هفته قبل خواستار رسیدن قهرمانی به تراکتور بود، حالا سعی می کند با این جمله از دلِ مهمانان اصفهانی امشبِ نود دربیاورد.


فنایی به عنوان کارشناس داوری نود، از همه کسانی که باعث شدند لیگِ برتر منظم و خوب برگزار شود تشکر می کند. تشخیص اینکه او جدی می گوید یا شوخی می کند کمی سخت به نظر می رسد. اشاره او به عبارت «جامعه داوری» یادآور کاراکترش در مجموعه خنده بازار است!زودهنگام ترین دربی تاریخ نود


-اینکه برنامه نود زودتر از همه بازی های دیگر هایلایت های دربی تهران را روی آنتن می برد، به خودیِ خود نشان می دهد اهمیتِ این مسابقه در هفته سی ام لیگ چندان زیاد نبوده است. این مسابقه معمولا برای بیدار نگه داشتن مخاطب ها، اواخر برنامه پخش می شوند.


-پیش تر، قبل از برگزاری دربی، کوچولوهای پرسپولیس و استقلال به مصاف هم می رفتند اما این بار تیم منتخب کوتاه قامت ها، با دوست داشتنی ترین تیمِ دنیا یعنی تپل اسپورت بافق بازی می کنند. تیمی که بازیکنان اش از همان دقیقه یک نفس بریده اند و گلرشان در سوالی مربوط به دستکش داشتن یا نداشتن می گوید :«دست های من خودش دستکشه بابا!».-جمله خیابانی در مورد طالب لو، جزو هایلایت های برنامه نود نیست!همان جمله که به کنترل توپ توسط گلر آبی ها می پرداخت! به شادیِ گل برانکو بعد از ضربه سر علیپور دقت کنید. او برای همین لحظه ها و همین ری اکشن های آرام لقبِ جنتلمن را به خودش اختصاص داده است. 


-استقلالی یک ضربه پنالتیِ از داور طلبکارند. پنالتی ای که اگر اعلام می شد، شاید خروحی حلسه امروز هیات مدیره باشگاه را تغییر می داد.


-فغانی به هنگام مرور صحنه های درگیری آخر بازی، کمی احساساتی شده و فریاد می کشد. او به گونه ای به این صحنه های می پردازد که تصور می کنیم اگر آن جا بوده، حتما چند بازیکن را با مشت می زده است!


-خبری از فیلم درگیری امیرحسین صادقی و عالیشاه در تونل استادیوم آزادی در نود نیست. نود تنها یک عکس را نشان می دهد اما واقعیت این است که در تونل، هافبک پرسپولیس از آبی ها خواسته تا جنبه باخت داشته باشند و صادقی، انواع و اقسام کلمه های «بوق لازم» را برای او به کار برده است.


نظرسنجی:

-تونی اولیویرا، حسین فرکی، علی منصوریان، دراگان اسکوچیچ و یحیی گل محمدی، گزینه های نظرسنجی نود برای انتخاب به عنوان بهترین داور سال هستند. دعوا سر بالانشین هاست اما لیگِ چهاردهم با معجزه ف.ک ها برای نجات دادن سه تیم از منطقه سقوط نیز همراه بوده است.


-فردوسی پور قصد ندارد این هفته هم به ماجرای شکایت نساجی و مدارک رو شده از تبانی و تقلب مس کرمان ورود کند. او کرمانی بازی درمی آورد؟ این حرفی ست که طرفداران نساجی در مورد او می زنند.


بی ربط: تماشای فیلمِ «در دنیای تو ساعت چند است؟» از صفی یزدانیان را از دست ندهید. از آنجایی که تلویزیون جدیدا از پش تیزر فیلم ها سر باز می زند، از این به بعد در این گزارش های زنده دست به کارهای فرهنگی هم می زنیم و فیلم پیشنهاد می دهیم!


پیش بازی ها

- قبل از مسابقه حساس تراکتور و نفت، هواداران تراکتورسازی به دوربین نود از برگزاری جشن قهرمانی در پایان بازی می گویند. آن ها هنوز خبر ندارند که جشن را در شرایطی برگزار خواهند کرد که قهرمان نشده اند.-مهدی شریفی در کنار استعداد گلزنی، استعدادها پنهان مانده دیگری هم دارد که یکی از آن ها را در آیتم پیش بازی های برنامه رو می کند. او به شکل خیره کننده ادای سیدمهدی سیدصالحی را درمی آورد و با همان لحنِ ترسناک، همان جمله همیشگی سید را می گوید:«عزت و ذلت دست خداست».-بخش های پیش بازی نود، مهیجِ و استاندارد هستند اما اگر برای موسیقی شان از کریستف رضاعی استفاده می شد، به مراتب بهتر از آب درمی آمدند!-بعد از گلِ زودهنگام نفت تهران در یادگار امام، ورزشگاه به سکوت فرو می رود. سکوتِ صدهزار نفر، مهیب ترین صدایِ تمام دنیاست. 


-لوسیانو ادینیو، بین دو نیمه  با چشم های خیس به رختکن می رود. این موضوع با توجه به ملیتِ روی پاسپورت او ابدا اتفاق عجیبی نیست. برزیلی ها همیشه آماده گریه کردن هستند، بعد از پیروزی، شکست و تساوی.


-علی منصوریان بین دو نیمه، از میثاقی نتیجه بازی همزمان را سوال می کند و میثاقی راست اش را به او می گوید. مجری نود هنوز از تمِ روز ورزشگاه یادگار امام باخبر نیست!-آندو تیموریان تنها بازیکن دنیاست که حتی بعد از سه بر یک جلو افتادن تیمش در جدال قهرمانی نیز، می تواند عصبانی شود و دو کارت زرد متوالی از داور بازی بگیرد!- چهره در هم و مغموم تونی در فاصله چند دقیقه بعد از گل تساوی نفت، نشان می دهد بین این گل و خبر تساوی بازی همزمان به تونی، چند دقیقه فاصله بوده است.-فنایی شبی رویایی را روی آنتن نود سپری می کند. او در توصیفِ صحنه مشکوک خطای نفتی ها روی فریدِ کریمی به این نکته اشاره می کند که بازیکن نفت دیر رسیده و «شلوار» کریمی را گرفته است!  به نظر می رسد او هم مثل قغانی، حواسش را به صحنه دیگری معطوف کرده است یا شاید چیزی این لحظه را برای او ماسکه کرده است، یا به قول عجیبِ خودش: ماسک!-هیچکدام از سه مربی فصل پرسپولیس، در نظرسنجی نود جایی ندارند اما باز هم یک پرسپولیسی، صدرنشین نظرسنجی ست. یحیی گل محمدی با 45 درصد آرا به عنوان بهترین مربی فصل از نگاه مخاطبان نود معرفی شده است و علیمنصور نیز در رده دوم قرار دارد. در این برنامه تلویزیونی حتی اگر سوالی شبیه «الان شب است یا روز؟» نیز مطرح شود، پرسپولیس بیشترین درصد آرا را به خودش اختصاص خواهد داد!


-کلِ یوم(!) تماشای آیتم های فنی حوصله سر بر نود در چنین شب پرحاشیه ای، بای نحو کان مصداق محاربه است!-آیا لیگِ ایران جذاب ترین لیگِ کهکشان راه شیری نیست؟ کدام لیگ را می شناسید که سرنوشت قهرمانی اش نه تنها تا هفته آخر، که تا بعد از پایان لیگ نیز همچنان مبهم باشد؟ آیا ایمان نیاورده اید هنوز؟


سرمربی قهرمان وارد می شود 


-در راستای ادامه بحث های فنی، عادل فردوسی پور قهرمانی فرکی در هفته آخر را این چنین روایت می کند:«شما آدم دلپاکی هستید، خدا دوستتون داشت و قهرمان شدین!».- تا دقیقه 75 بازی با تراکتور، در اصفهان برای حسین فرکی «حیا کن، رها کن» سر می دادند. تحولِ بزرگ فصل طلایی ها درست از همانجا آغاز شد.-از رئیس کارخانه تا ماساژورها، فرکی فقط از راننده های خط فولادشهر تشکر نمی کند!


-عادل فردوسی پور چه زمانی دست از تعریف کردن از سپاهان برمی دارد؟ آقای مجری امشب یادآور بچه هایی ست که بعد از اعلام نتیجه، تیم محبوب شان را به تیمِ برنده تغییر داده اند. همه ما چند تا از این رفقا داشته ایم. نه؟-ما بیشتر از آنکه از داوری سود کنیم، ضرر کرده ایم! این را آقای حسین فرکی در نود فرمونده اند. ریلی؟-در اصفهان همه تاکید دارند که از قبل از قهرمانی خبر داشته اند.


-دومین بخش صحبت های فرکی در نود، آخرین بخش صحبت های اوست. این هفته نه فقط دربی تهران، که حتی قهرمانی سپاهان هم تحت الشعاع بازی تبریز قرار گرفته است.-آقای سردبیر اسمس فرستاده اند و خواسته اند که رنگِ کتِ امشب فردوسی پور را به نظرسنجی بگذاریم و بالاخره متوجه شویم مدادرنگی ای که او امشب پوشیده بیشتر به بنفش متمایل است یا خاکستری و قرمز و زرد و آبی؟ فعلا تنها نکته واضح این است که آنقدر که عادل کت دارد، ما جوراب نداریم!


-  ظاهرا فرکی بعد از هر قهرمانی، یک پایش را عمل می کند. پس این آخرین قهرمانی او در لیگ برتر است؟بالاخره یک نفر از سرمربی سپاهان درباره نوشته هایش در کنار زمین می پرسد. بر خلاف انتظار، دلنوشته های آقای سرمربی در کنار زمین به گفته خودش کاملا فنی هستند.


گره گشایی ماجرای تراکتور

-تصاویر نود از ثانیه های اول پایان بازی تراکتور، همان چیزی ست که در همه این روزها برای نظر دادن درباره مسابقه کم گذاشته ایم. بخشی از این تصاویر البته پیش تر در شبکه های اجتماعی منتشر شده اند اما کیفیت و کمیت تصاویر نود بهتر و بیشتر هستند.


-دو دو شده. دو دو شده. چه کسی اولین بار این دروغ عجیب و غریب را ساخته است؟ هنوز نام او را نمی دانیم و به این نام برای ثبت در تاریخ کنار لیندون جانسون و وان مرگان و همه کسانی که در ساخت دروغ های شاخدار توانا بوده اند نیاز داریم. - نود نشان می دهد در درگیری های پایان بازی در تبریز، یک عینک ری بن زیر دست و پا افتاده و شکسته است. تبریزی ها به سادگی از ماجرا می گذرند اما این اتفاق اگر در آبادان اتفاق افتاده بود، مردم تا پیش از اعدامِ مقصر کوتاه نمی آمدند.


-ماجرای تراژیک مسابقه تراکتور، مسئولان آتش بازی در پایان مسابقه را هم به جمع بیکاران اضافه کرده است!-آنچه در این روزها فراموش شده، تضییع حقوق نفت تهران در ماجرای این مسابقه بوده است. اتفاقی که علی منصوریان در نود به آن اشاره می کند. نفتی ها کام بک فوق العاده ای در مسابقه داشتند اما بعد از اعلام تساوی بازی همزمان، تراکتور عقب کشید و اجازه رد و بدل شدن گل های بیشتر را از بازی گرفت. جالب اینکه بازیکنان نفت، از قهرمانی سپاهان ناراحت هستند و تاکید دارند که دوست داشتند یا خودشان و یا تراکتور جام را به دست بیاورند.-دروغ تبریز آنقدر باورپذیر بوده که حتی منصوریان در پایان مسابقه، به تونی تبریک گفته است. ظاهرا گروهی از تبریزی ها همچنان مشغول جشن گرفتن قهرمانی شان هستند!


-رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، در کنار زمین از همه بیشتر متعجب شده است. بهروان بارها نتیجه دو بر صفر را از دیگران شنیده اما جو ورزشگاه او را به تردید انداخته است.


-ارتباط های تلفنی برای حل معمای تبریز راهگشا نخواهند بود. آنچه می تواند این داستان را کمی شفاف کند، تصاویر ویدئویی از ورزشگاه هستند.

فردوسی پور به ضرسِ قاطع، شائبه توطئه اصفهانی فدراسیون را رد می کند. سوال اینجاست که با کدام مدرک؟
-مدیرعامل باشگاه نفت بعد از چانه زنی جدی با عادل برای وقت گرفتن از نود، تاکید می کند که این ماجرا، در ثانیه های پایانی وقت های تلف شده رقم خورده است. او از سوتِ زودهنگام داور و ورود لیدرها برای تشویق تراکتور به زمین گلایه دارد.

-ویدئوی نود نشان می دهد که در پنجمین دقیقه از وقت های تلف شده، تونی خبر تساوی بازی همزمان را به شاگردانش داده و از آن ها خواسته که عقب بکشند و علی منصوریان نیز به شدت در تعجب از بازی تدافعی حریف فرورفته است. در این شرایط، وقت آنقدر کم است که سخت می شود از «حق قهرمانی» و «تغییر مسیر مسابقه» برای این دو تیم حرف زد.

-غلامرضا بهروان از دقیقه 86 به بعد، دیگر در کنار زمین دیده نشده است. در این شرایط، به یک هرکول پوآرو نیاز است تا از راه برسد و با تحکم از اصلی ترین مسئول برگزاری بازی سوال کند که «ساعت 21:30 جمعه کجا بودی؟».

-تلفن همراه بهروان از همان روزِ حضور در تبریز، دیکر به شرایط عادی برنگشته است!

-در میان همه تئوری های منجر به توطئه و یا تصمیم امنیتی برای آرام کردن جو استادیوم، آیا به این فرضیه نیز فکر کرده ایم که شاید پخش شدن این شائبه عجیب در ورزشگاه، حاصل کار افرادی در کنار زمین بوده که نمی خواستند قهرمان نشدن تراکتور را باور کنند؟ قطع ارتباط های تلفنی در ورزشگاه البته نشان می دهد که ماجرا سازماندهی شده تر از این تئوری های ساده است.

-تی تی های تراکتور باید خوشحال باشند که تونی را به علتِ سکته از دست نداده اند. سرمربی هفتادوچند ساله تراکتور، با چشم های اشکبار ابتدا قهرمانی تیمش را جشن گرفته و چند دقیقه طول کشیده تا حقیقتِ داستان را بفهمد. هنوز از نقش پسر او در وقایع حرفی به میان نیامده است. این در حالی ست که شب قبل عبارت «پسر انریکه» از زبان عادل نمی افتاد.

-

بررسی می شود... همان جوابی که قبلا به ماجرای اسیدپاشی و همه ماجراهای دیگر نیز داده شده است این بار از زبان اسبقیان مطرح می شود. 

اینکه گوینده ورزشگاه هم تحت تاثیرِ جو تماشاگران قرار گرفته، استثنایی است. صاحب این پست طبعا باید با وسایل ارتباطی رابطه نزدیکی برقرار کند.پسرِ تونی، پسرِ نوح!

پخشِ تقویم نود در میان بحِث داغ تبریز، از حرارت برنامه کم می کند. با این وجود، در این آیتم معلوم می شود که تبریزی ها ید طولایی در از دست دادن یپروزی های شان دارند. آن ها 13 سال قبل هم با از دست دادن برتری در یک مسابقه، راهی رقابت های دسته یک شده اند.


-حسینِ شمس محمدی به عنوانِ ناظر مسابقه، نقشِ پسر تونی را در رقم خوردن این وضعیت پررنگ می داند. حسنی خو نیز تاکید می کند که خبر توسط پسر تونی به رختکن منتقل شده است. به نظر می رسد در این ماجرا، پسر تونی نقش پسرِ نوح را بازی کرده و در تلاش برای حرکت در خلاف مسیر پدرش کوشیده است!


- نتیجه گیری عادل: تهیه کننده و مجری نود،حرف های نهایی برنامه را می زند. اینکه پسر تونی تقصیری نداشته و قطع ناگهانی اینترنت و تلفن، برنامه ریزی امنیتی برای در امان ماندن گروه داوری و بازیکنان نفت از جوِ ورزشگاه یادگار و عصبانیت احتمالی تراکتوری ها بوده است. مخاطبان نود البته به این نتیجه گیری ها راضی نمی شود و به فکت های بیشتری نیاز دارند. نودِ امشب در مجموع برای رو کردن این فکت ها چندان موفق نبوده است.


-در خال پیگیری هستیم...  این حمله را چند بار از حاضران روی خط نود شنیده ایم. به نظر می رسد همه در خال پیگیری هستند اما هیچکس نمی دانند این پیگیری ها چه زمانی جواب می دهند!


ساعت 2:15 بامداد است و هنوز تنها دو مسابقه از رقابت های لیگ روی آنتن نود رفته اند. بحثِ تراکتور علیرغم به درازا کشیدن، نکات تازه ای برای فوتبالی ها ندارد.


-بد نیست به جای همه این صحبت های مرتبط با توطئه، عصبانیت و دشمنی و ... کمی از موهای پریشان میثم بائو حرف بزنیم! از تارهایی که یکی از جنبه های زیبای لیگ برتر هستند!

 
- جون مادرت بیا برو بگو تعویض کنه... مهره های تعویضی پیکان پشت دروازه استقلال خوزستان برای بازی کردن بی قرار هستند. این آخرین دقایق حضور آن ها در رقابت های لیگ برتر است!
 
 
در این لحظه توجه تان را به استتوسِ جالبِ  پژمان راهبر در فیس بوک اش جلب می کنیم:
وسط این همه جنجال کوفتی ، سئوال های بی جواب ، دروغهای دوطرفه ، فریب وترس و افشاگری و گمانه زنی ؛ لحظه های عالی برنامه نود می تواند پاس های درخشان محرم در بازگشت از یک مصدومیت باشد و ویدئوی لحظه بردن جایزه بهترین بازیکن لیگ دسته اول هلند توسط علیرضا جهانبخش . بیایید خیره به افقی که محرم و علی متعلق به آنجا هستند ، اسبقیان و بهروان وبهمنی و تقیون و دیگران را رها کنیم و فکر کنیم به این که چرا نویدکیا و جهانبخش ؛ امیدهای بزرگ دو نسل مختلف چرا این قدر کم تعدادند و اتفاق هایی مثل این ، پایان عجیب لیگ برتر، تا این حد پرشمار ؟ تلاش برای رازگشایی از اتفاقاتی مثل حادثه تبریز البته شایسته تقدیر است اما عمرا که بزرگترین و مهم ترین سِرِ فوتبال ما باشد. فوتبالی که روزها به ابعاد و منشاء و آثار یک شایعه غیر حقیقی سرگرم است تا فرصتی برای بررسی چرایی تداوم محرم و ستایش از دستاورد بزرگ جهانبخش نباشد .استاندار آذربایجانِ شرقی، صحبت هایش در نود را تنها به داوری معطوف می کند. از نگاهِ او، هیچ تصمیمی برای آرام کردن جو ورزشگاه گرفته نشده و  هر اتفاق بدی که از ابتدای بشریت در جهان رخ داده، به خاطرِ قضاوت های فغانی بوده است!


-آلمانی ها جشن قهرمانی جام جهانی را به اندازه جشن بقای ملوان در لیگ برتر جدی برگزار نکرده اند.

 
-در همین لحظه های روی آنتن رفتن برنامه نود، جلدِ فردای خبرورزشی با مصاحبه ای از فرهاد مجیدی منتشر شده که فرهاد در آن گفته است از نتایج استقلال احساس شرم می کند. مصاحبه ای که شاید حاشیه جدی بعدی را برای فوتبال ایران بسازد.-احمد آلِ نعمه یکی از زیباترین گل های این هفته را به ثمر رسانده. برای مورد توجه قرار گرفتن در هفته آخر اما یا باید قهرمان بشوی و یا اینکه به خیالِ قهرمانی جشن بگیری! نودِ بیست و هشت/بیست و نه  اردیبهشت، راس ساعت 2:52 دقیقه تمام می شود. شاید خیلی ها منتظر بودند نود، فایل ویدئویی خاصی از مسابقه رو کند و قفلِ ماجرای تبریز را به طور کامل باز کند اما دانسته های مخاطبان قبل و  بعد از برنامه با تغییر زیادی مواجه نمی شود. آن ها تنها دروغ های بیشتری نسبت به روز مسابقه شنیده اند. احتمالا! 


-پسر تونی از پشتِ فنس ها اشاره می کند برنامه نودِ امشب تمام نشده است و هنوز ادامه دارد. . در شرایطی که ارتباط های تلفنی قطع شده و اسکوربرد دفتر نیز در حالتِ خرابی به سر می برد، از شما خداحافظی می کنیم.  
-
  ۱۹  
آی اسپورت
2015-05-19 01:49:57
نظر دهید

۱۹ نظر
امیر قادی کلایی
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۲۷
واقعا عجیبه که عادل دو هفته اس مدارک تبانی نساجی رو داره و هی میگه میذاریمش برای هفته بعد. آیا او برای مس کرمان وقت می‌خره؟
امیررضا
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۲۸
چشم من آب نمی‌خوره از نود امشب. اگه فردوسی‌پور مدرکی مستندی داشت ایتم تراکتور رو اینقدر عقب نمی انداخت
کاظم
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۲۸
عادل باید امشب عدالتش ر و نشون بده
-
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۴۶
خاک تو سر عادل بی عدالت
کامران
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۴۷
ااگر این اتفاقات برای یکی از دو تیم محبوب پایتخت می افتاد، آیا باز هم آقای فردوسی پور آن را به سخره می گرفت؟
فرزاد
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۵۰
دربی تهران رو در حد یه بازی تشریفاتی اول برنامه نشون داد
خخخخخخخخ
تراختور
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۵۹
آخه فنایی بی شرف گل اول سلم بود دیگه! چرا انقدر تو با تراختور مشکل داری بی شرف عوضی!!؟! چیکارت کردیم ما تو رو!؟؟؟
-
دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۳:۰۵
فنایی می گه باید فغانی حمایت بشه، آره باااید حمایت بشه، زودتر پولاشو بدین بره. سه شب و روزه آذربایجان شب و ورز نداره، واقعا جو عجیبی حاکمه. به خدا این اشک ها بی جواب نمی مونه. فغانی رویای قهرمانی تو جام جهانی رو به گور می بره.
اسکار خان
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۰:۱۹
چه می گید شم؟
برنامه 90 خیلی هم خوبه و به کل لیگ و فوتبال ایران می ارزه!!!!
به درک، تو ایران فسادهای بدتر از اینم رخ میده
بایرام
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۰:۲۱
برای خودم متاسفم که درگیر این شوی تلویزیونی شدم. مضحکه
تراکتوری
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۰:۴۶
خیلی خوب بود .. دست خیلیا رو شد
اخراج آندو هم نا حق بوده
mehrdad
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۰:۵۹
آیا اسکرد بورد و تلویزیون رو در 10 دقیقه آخر پسر تونی قطع کرده !!!!!!!!!!
-
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۱:۲۰
عادل ساغ اول. زنده باشی، شیر مادرت حلالت... امشب خیلیا رسوا شدن. اما واقعا اون همه اشک و آه و ناله بی جواب نمی مونه.
تراختور
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۴:۳۰
واقعا متاسفم برای فوتبال ایران که کلا سیاسته ولی درکل عادل ممنونیم که بعضی ها رو رسوا کردی
Parviz Mohaddes
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۸:۳۰
فنایی منظور بدی نداره بلاخره یک داور بی وجدان در مواقع ضروری لازمه
محمد رضا (یاس)
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۰:۰۹
دستتون درد نکنه عالی بود
امین با ایمان
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۳:۰۴
تیمی که در سطح اشیا قهرمان شناخته میشود چطور در کشور خودش با سیاست کثیف مثله میشود .اگر میخواهید بدانید قهرمان قلب مردم کدام تیم است به این امار نگاه کنید.
Which one is your choice for the best Football Club of Asia?

Tractor Sazi (16%) - 214232 votes
Al Hilal (15%) - 199958 votes
Persepolis (11%) - 148281 votes
Esteghlal (5%) - 64362 votes
-
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۳:۵۱
اون عده که از عادل تشکر کردن خاک برسرشون دیگه چی بگم وقتی خودتون برای خودتون ارزش قایل نیستید
اصلا گل اول غلط خیلی خب نمی ذاشت گل بزنن ولی اخراج اندو چی یک دقیقه وقت اضافه تمام شده اقا یادش می افته کارت بده برای اتلاف بازی وقتی نتیجه 3بر1میشه برخلاف انتظار همه سپاهانی ها واصفانیهای فدراسیون تازه دست به کار میشن اخراج وبعدم پنالتی که گرفته نمیشه
شما اجازه بدید بازی بدون کثافت کاری داور ومسئولین فدراسیون انجام اون وقت نمی خواد نگران جو ورزشگاه باشید
مهرداد
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۵:۰۸
ادمین لطفا بچاپ محض رضای خداااا

آقای فنایی شما خود باخته اید!
آیا واقعا یک داور سرمایه یک مملکت است ولی مردم فهمی و ولایت مدار ترک و آذری اندازه یک داور ارزش و اهمیت ندارند!!!

هر کدام از ما آذری ها خادم رهبری و مملکتیم و شاید بیشتر از آقای فغانی به سرمایه مملکت باشیم!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر