فهرست
یادداشت: چرا فروشِ رابین به سودِ یونایتد است
یادداشت: چرا فروشِ رابین به سودِ یونایتد است

یادداشت: چرا فروشِ رابین به سودِ یونایتد است

بن مک‌آلیر
 
روزِ یکشنبه رادامل فالکائو با اولدترافورد خداحافظی کرد. 4 گل و 4 پاسِ گل قطعا چیزی نبود که هوادرانِ یونایتد از "ال تیگره" می‌خواستند، اما آخرین بازیِ او در اولدترفورد و تعویضش با رابین فن پرسی نکته‌یِ مهمِ دیگری برایِ فن‌خال آشکار کرد. درسته که فالکائو در 60 دقیقه‌ای که در بازی بود نتواست از پسِ دفاعِ آرسنال بر بیاید و موقعیتِ گلی برایِ خودش بسازد، اما او مدام مرته ساکر و کوشیلنی را پرس می‌کرد و همین باعث شده بود بازیسازیِ آرسنال از عقبِ زمین شکل نگیرد و یونایتد حاکمِ مطلقِ بازی باشد. اما با خروجِ فالکائو و ورودِ فن پرسی همه چیز عوض شد.
فن پرسی در این بازی و در 30 دقیقه‌ای که در زمین بود تنها 9 بار پایش به توپ خورد و کم‌تحرکی‌اش باعث شد تا راهی پیشِ پایِ آرسنال برایِ بازگشت به بازی پیدا شود. تنها تایلر بلکت که با بدشانسی توپ به پایش خورد و واردِ دروازه‌یِ ویکتور والدس شد، امتیازِ کمتری از فن پرسی در این بازی (از سویِ هواسکورد) گرفت. کمتر از 12 ماه از جامِ جهانی می‌گذرد، جایی که "های فایوِ" رابین و فن خال بعد از آن ضربه‌یِ سر بی نظیر به اسپانیا، باعث شد تا یونایتدی‌ها نسبتِ به آینده‌شان خیلی امیدوار بشوند. اما تنها 10 گل در 27 بازیِ لیگ، فصلِ فن پرسی را با ناکامی به پایان برد.
خیلی از بازیکنانِ یونایتد در آغازِ فصلِ جدید و شروعِ دورانِ فن خال به نظر گیج و حیران می‌رسیدند. اما هرچه فصل پیش رفت، این ارتباط بهتر و بهتر شد و بازیکنانی مثلِ اسمالینگ، فلینی، یانگ و والنسیا که گزینه‌هایِ اولِ فروش در تابستان بودند تبدیل به موثرترین مهره‌هایِ تیمشان شدند. ولی این اتفاق برایِ فن پرسی نیفتاد و روندِ نزولیِ او از دو فصلِ پیش به این سو همچنان ادامه پیدا کرد. فن پرسی در فصلِ اولِ حضورش در اولدترافورد 26 گل زد و 9 پاسِ گل داد که برایش نمره‌یِ 7.71 را از هواسکورد به همراه داشت (چهارمین در کلِ لیگ). اما نمره‌یِ او این فصل به 7.11 رسیده است. این عدد خیلی پایین نیست، اما نسبت به استانداردهایِ او ناکامی محسوب می‌شود. فن پرسی این فصل در هر 211 دقیقه گل زده. این عدد در دو فصلِ پیش به ترتیب 132 و 120 بود. افتِ او کاملا مشخص است.
فالکائو مهاجمی بود که یکشنبه با اولدترافورد خداحافظی کرد، اما با توجه به سیستم و فلسفه‌یِ فن خال در یونایتد، فن پرسی هم اگر باهوش باشد خودش باید دیر یا زود راهِ فالکائو را پی بگیرد و با یونایتد خداحافظی کند.

کد خبر: 9409
 
     
آی اسپورت
2015-05-19 11:08:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر