فهرست
عکسی که پزشک فدراسیون آلمان را وادار به استعفا کرد
عکسی که پزشک فدراسیون آلمان را وادار به استعفا کرد

عکسی که پزشک فدراسیون آلمان را وادار به استعفا کرد

آی اسپورت- یکی از پزشکان فدراسیون فوتبال آلمان  که مسئول کنترل ضد دوپینگ است، بعد از انتشار عکسی از کوین پرینس بواتنگ درحال نوشیدن مشروبات الکلی و سیگار کشیدن قبل از حضور در تست دوپینگ از سمت خود کناره گیری کرد.

شالکه هفته گذشته در دور رفت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه مقابل 1-6 مغلوب رئال مادرید شد که این سنگین ترین باخت خانگی یک تیم آلمانی در تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان اروپا بود. در جریان این مسابقه کوین پرینس بواتنگ نیز مصدوم شد تا روزهای تلخ او کامل شود. در دقیقه 59 بازی بود که او به دلیل مصدومیت تعویض شد و جایش را به گورتسکا داد.

نزدیک یک هفته پیش بود که عکسی در روزنامه بیلد آلمان منتشر شد که زندگی را به کام بواتنگ تلخ کرد. دراین عکس او در انتظار تست ضد دوپینگ مشغول نوشیدن مشروبات الکلی و سیگار کشیدن بود. دستیار پزشک مسئول کنترل دوپینگ برای صدا کردن بواتنگ از اتاق مخصوص خارج شده بود که با صحنه عجیبی مواجه شد. بواتنگ در حالی که هنوز پیراهن شالکه را برتن داشت و مشغول سیگار کشیدن بود و یک بطری نوشیدنی غیرمجاز در دستش داشت که نیمی از آن خالی شده بود

فردی که این عکس را گرفته، در صحبت هایی اعلام کرده که این تصویر مربوط به تست ضد دوپینگ شالکه بعد از برد 1-2 این تیم مقابل بایرلورکوزن در رقابت های جام حذفی آلمان در دو هفته پیش است. البته سران بایرلورکوزن اعلام کرده اند که مسئولیت اتفاقاتی که در تصویر شاهدش هستیم و در محوطه تحت کنترل فدراسیون فوتبال آلمان در داخل ورزشگاه این تیم یعنی بای آرنا رخ داده را برعهده نمی گیرند.

دراین میان رالف کوئتکر، رئیس بخش روابط عمومی فدراسیون فوتبال آلمان در گفتگویی با اعلام خبر استعفای پزشک فدراسیون فوتبال آلمان به خاطر این ماجرا، یادآوری کرد :« مقامات فدراسیون فوتبال بلافاصله به بررسی این ماجرا می پردازند.در تماس تلفنی با دکتر راینس کوچ ، نایب رئیس اتحادیه فوتبال آلمان که مسئول امور دوپینگ است، پزشک مسئول کنترل دوپینگ اعلام کرده که دستیارش عملکرد ضعیفی داشته و از رئیس کمیسیون ضددوپینگ خواسته تا از سمتش کنار برود.»

روز سه شنبه بود که هورست هلدت، مدیر ورزشی شالکه هم تهدید کرده که به خاطر انتشار این تصاویر، اقداماتی قانونی را انجام می دهد:« این عکس در خلوت و گوشه خصوصی بازیکن گرفته شده. ما با تمام توان برای دفاع ازحقوقمان مبارزه می کنیم.»

غزال زیاری

     
آی اسپورت
2014-03-01 12:13:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر