فهرست
گوشی دستتون ... آقای اِبی هم اینجاست
گوشی دستتون ... آقای اِبی هم اینجاست

گوشی دستتون ... آقای اِبی هم اینجاست

آی اسپورت- آمار نشان می دهد که بسیاری از اتفاقات منجر به ممنوع التصویر شدن افراد از صدا و سیما، در برنامه های زنده اتفاق می افتد. آخرین مورد این حوادث مربوط می شود به ابراز ارادت محمد مایلی کهن به داریوش در برنامه نود. قبل از مایلی کهن دختر حمید استیلی در یک برنامه زنده از ورق بازی کردن با پدرش به صورت شرطی پرده برداشت، سعید راد هم در تمجید از بهروز وثوقی سخنرانی کرده بود، فرزاد حسنی چهره سردار رادان را با بهرام رادان مقایسه کرد و.... و همه دوستان تا مدتی دیگر در تلویزیون آفتابی نشدند. 
با توجه به اینکه خط قرمزها همگی با خودکار ترسیم شده اند و امکان پاک کردن آنها وجود ندارد، بهتر است تلویزیون بساط این برنامه های زنده را جمع کند. در غیر این صورت در آینده ای نزدیک دیگر چهره مجاز التصویری باقی نمی ماند و تلویزیون مجبور می شود از صبح تا شب حامد زمانی را در حال رها کردن صدا نشان بدهد. با روندی که مهمانان برنامه های زنده در پیش گرفته اند پیش بینی آنچه به زودی در این برنامه های حادثه خیز رخ خواهد داد کار دشواری نیست.
- برنامه سین مثل سریال:
مجری: خانم افشار معمولا مردم توی کوچه و خیابون وقتی شما رو می بینن چه سئوالی ازتون می پرسن؟
مهناز افشار: عرض شود که اکثرا می گن چقدر شبیه خانم گوگوش هستی، باهاش نسبتی داری؟
مجری: خب همکارانم اشاره می کنن که وقتمون تمومه.
مهناز افشار: منم بهشون می گم نه متاسفانه ولی آهنگاشونو دوست دارم. به خصوص اونی که می گه:« غریبه آشناااااااا دوسِت دارم بیا...»
(تصویر قطع می شود، چند ثانیه بعد تصویر ثابت یک گل آفتابگردان را می بینیم. صدای سالار عقیلی را هم می شنویم که می خواند: وطنم ای شکوه پابرجا....)
***
برنامه هفت:
گبرلو: آقای عطاران در پایان اگر حرف خاصی باقی مونده بفرماین.
عطاران: ... بله، من چند وقت پیش گفته بودم حاضرم برای خندوندن مردم شلوارمو هم پایین بکشم. گویا بعضیا این حرف رو به شوخی گرفتن. (از جایش بلند می شود) بنده الان همین جا این کارو انجام می دم تا خیلی چیزا مشخص بشه.
گبرلو: نه .... خواهش می کنم..... رضا جان یه لحظه به من نگاه کن .... این تن بمیره. (چند نفر از بیرون کادر وارد می شوند و دست های عطاران را می گیرند. تصویر مردمی که در صف رای دادن ایستاده اند را می بینیم و سالار عقیلی می خواند: نام جاوید وطن ... صبح امید وطن...)
***
برنامه سفر بخیر:
مجری: آقای بیگ زاده وقتی مثلا خانم خونه می گه باید بریم مسافرت اما آقای خونه مخالفه به نظر شما چه باید کرد؟
بیگ زاده: خب سفر چیز خوبیه و باعث نزدیک تر شدن اعضای خانواده به همدیگه می شه. اگه اشتباه نکنم خانم تارا یه آهنگی داره که می گه:« آقا بالاسر نخواستم، یار بی سفر نخواستم، یه سر و هزار سودا داره من دردسر نخواستم.»
(مجری با تعجب به بیگ زاده نگاه می کند و 15 ثانیه سکوت حاکم می شود)
***
برنامه موسیقی ایرانی:
مجری: بله گویا آقای اخشابی پشت خط هستند. آقای اخشابی سلام... خیلی دوست داشتیم حضوری در خدمتتون باشیم اما گویا دوبی تشریف دارید.
اخشابی: من هم سلام عرض می کنم ... بله یه مسافرت کاری پیش اومد. اتفاقا آقای ابی هم اینجا هستند. گوشی ... گوشی....(گوشی را می دهد به ابی)
ابی: الو؟.... قربون همتون برم .... آ ماشالااااااااااااااااااااااا.
(سالار عقیلی: همه شاد و خوش و نغمه زنان ... به صلابت ایران جوان)
***
برنامه صبح بخیر ایران:
مجری: آقای مربی افراد سن و سال دار هم می تونن این نرمش ها رو انجام بدن؟
مربی: اگر از قدیم ورزشکار بوده باشن چراکه نه؟ اتفاقا بنده دیشب از طریق وب کم با خانم جمیله صحبت می کردم. تا خودتون نبینید باورتون نمی شه که ایشون توی این سن و سال هنوز چقدر رو فرمه. چرا؟ چون از جوونیش ورزش کرده. 
(تصویر کلا می رود و شبکه به مدت دو ساعت و نیم برفک پخش می کند)
***
برنامه به خانه برمی گردیم:
مجری: آقای دکتر اگه این رژیم غذایی رو روی سایتتون هم گذاشتید لطفا آدرس سایت رو بفرماین تا بینندگان هم به اون دسترسی داشته باشن.
دکتر: بله حتما. در عین حال توصیه می کنم که بینندگان عزیز مستند "خوراکی های دوست داشتنی" شبکه بی بی سی فارسی رو هم حتما ببینن. فرکانس این شبکه عبارت است از: هاتبرد، ترانسپوندر ۷۲، پولاریزاسیون:عمودی، سیمبل ریت: ۲۷.۵
( میکروفون دکتر قطع می شود و فقط لب زدن او را می بینیم. سالار عقیلی می خواند: من که فرزند این سرزمینم، در پی توشه ای خوشه چینم ....)

امیر وفایی/ روزنامه قانون


     
آی اسپورت
2014-03-01 23:02:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر