فهرست
یادداشت؛ یونایتد در طول 10 سال مالکیت گلیزرها تخریب شد
یادداشت؛ یونایتد در طول 10 سال مالکیت گلیزرها تخریب شد

یادداشت؛ یونایتد در طول 10 سال مالکیت گلیزرها تخریب شد

برایان گلانویل
10 سال است که خانواده گلیزر از فلوریدا منچستریونایتد را خریده اند و با مهارتی  حیرت انگیز تصمیم گرفتند که کل بدهی هایشان را از طریق شهرت و محبوبیت باشگاه بدهند. هیچ جای این مساله غیر قانونی نبود. آن ها به خوبی می دانستند که چطور این کار را انجام دهند و انجام هم دادند. این را هم می دانستند که افرادی در اولدترافورد باید خودشان را فدا کنند تا آن ها به خواسته شان برسند.
همان طور که انتظار می رفت واکنش هواداران یونایتد عصبانیت بود. اما کاری نبود که از دست آن ها بر بیاید. شاید بتوان گفت که گلیزر ها هیچ علاقه ای به فوتبال ندارند، تنها چیزی که آن ها را به وجد می آورد پول است. تنها سر الکس فرگوسن بزرگ یاد گرفته بود که چطور با سبک زندگی آن ها کنار بیاید. اما واقعا این مالکان چقدر برای یونایتد بد بودند؟من به سختی کسی را ستایش می کنم یا از او دفاع می کنم. امیدوار بودم که انتقال باشگاه به آن ها هرگز صورت نگیرد. اما وقتی فهمیدم که یونایتد برای این تابستان 150 میلیون پوند برای خرید کنار گذاشته است، فهمیدم که به نظر گلیزرها دیگر به فکر باشگاه هستند.
حتی با هواداران و کسانی که معتقد بودند سنت دیرینه و سیاست باشگاه در حال تغییر است و به آن خیانت شده است هم صحبت کردم. برای سال ها مربیان این باشگاه با هماهنگی کار کرده بودند. افرادی مانند سر مت بازبی که با لوئیز ادوارد، مدیر زمان خودش موفقیت هایی در این تیم کسب کرد. مدیری که بعد ها مشخص شد که با کسی که برای مدارس شهرهای شورایی گوشت نامرغوب می برده هماهنگ بوده و پول به جیب می زده است. تنها شانسش این بود که وقتی پلیس درباره او مدارکی پیدا کرده بود، او در حمام خانه اش فوت کرده بود.  او اما قبل از مردن جای پای پسرش را محکم کرده بود. مارتین توانست مدیر اجرایی باشگاه شود و پول خوبی از باشگاه بگیرد، بعدها سهام دار هم شد و خیلی ثروتمند شد.
هواداران یونایتد او را هم دوست نداشتند. اما شاید از یک نظر به او بدهکار باشند، آن هم نگه داشتن سر الکس فرگوسن در باشگاه به عنوان مربی است. در دوران فرگوسن هم اما داستان های عجیب وجود داشت. یکی از آن ها موضوع تیم هووارد بود، دروازه بان ملی پوش امریکایی. اوج درخشش او در جام کنفدراسیون ها بود. یونایتد می خواست او را به خدمت گیرد. اما در آن زمان قانون عجیبی وجود داشت که بازیکن خارجی ای که می خواست وارد انگلیس شود باید در مدت یک سال یا بیشتر در 75 درصد از بازی های تیم ملی کشورش حضور می داشت که هووارد این شرایط را نداشت. در همان زمان روزنامه ها نوشتند که منچستر پول زیادی به مدیر برنامه های ایتالیایی – سوییسی دروازه بان امریکایی داده بوده و ضرر زیادی کرده است.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2015-05-19 17:40:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر