فهرست
مرور نیمه اول: پرسپولیس بازیساز ندارد
مرور نیمه اول: پرسپولیس بازیساز ندارد

مرور نیمه اول: پرسپولیس بازیساز ندارد

آی اسپورت- پرسپولیسِ تهران که روز جمعه یکی از بی استرس ترین دربی های تاریخِ پایتخت را سپری کرده بود، حالا با استرس زیادی در مقابل آبی پوشان ریاض قرار گرفته است. در همه حرکات بازیکنان قرمزپوش تهران واضح است که آن ها در کنار خستگی، با استرس نیز دست و پنجه نرم می کنند و هنوز موفق نشده اند توانایی های شان را در مقابل صدهزار هوادار به اجرا بگذارند.

پرسپولیس با همان ترکیب دربی وارد زمین مسابقه شده  اما در نیمه اول، نمایش ضعیف تری به نسبت آن مسابقه ارائه کرده است. مشکل اصلی پرسپولیس، در وسطِ زمین دیده می شود. در آن بخش از ترکیب پرسپولیس، چیزی کم به نظر می رسد و آن، حضور یک بازیساز برای طراحی حملات تیم است. در خط هافبک تیم برانکو، نوری و نوراللهی هافبک های تدافعی هستند و عالیشاه و نوروزی نیز در کناره ها بازی می کنند. علیپور وطارمی نیز دو بازیکنی هستند که باید در پست های مهاجم نوک و پشت مهاجم برای تیم بازی کنند. هیچکدام از این دو مهره اما توانایی بازی در پست 10 را ندارند و به همین خاطر است که پرسپولیس نتوانسته هیج موقعیت خطرناکی روی دروازه حریف بسازد.

با ادامه این روش، قرمزها تنها روی ضربات ایستگاهی فرصت گل زدن به حریف را خواهند داشت. مگر آنکه برانکو دست به تعویض بزند و محمد نوری را در زمین کمی جلوتر بیاورد و نقش طراحی حملات نزدیک محوطه را به او بسپارد.


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-05-19 19:22:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر