فهرست
گزارش روز: واکنش دولت به ماجرای تبریز/محرومیت سنگین در انتظار فغانی
گزارش روز: واکنش دولت به ماجرای تبریز/محرومیت سنگین در انتظار فغانی

گزارش روز: واکنش دولت به ماجرای تبریز/محرومیت سنگین در انتظار فغانی

آی اسپورت- تنها چند روز بعد از نمایشِ مستند فغانی در برنامه نود و اشاره مداوم او به دشواری های داوری، این دشواری ها خودشان را در تبریز نشان دادند و حالا فغانی تبدیل به سوژه اصلی فوتبال ایران شده است. به نظر می رسد روندِ افت بازیکنان بعد از حضور در نود، این بار برای یک داور صدق کرده است.انتخابِ فغانی برای قضاوت مسابقه حساس تراکتوری ها در هفته آخر لیگ، با توجه به اعتراض تبریزی ها به داوری او در دیدارشان با سپاهان، چندان منطقی به نظر نمی رسید. با این وجود، بهترین داور حال خاضر ایران، نیمه اول مسابقه تراکتور و نفت را بدون دردسر به پایان برد. مشکلات فغانی در یادگار، از لحظه اخراج آندو و بعد نادیده گرفتن پنالتی روی فرید کریمی آغاز شدند و بعد از مساوی شدن کار، طرفداران تراکتور را به شدت عصبانی کردند. به نظر می رسید آن ها برنامه هایی جدی برای انتقام گرفتن از داور دارند اما داستان تساوی 2-2 بازی همزمان، همه چیز را به سود فغانی تغییر داد.داورِ نیمه اصفهانی فوتبال ایران، در روزهای اخیر به تغییر دادن مسیر قهرمانی به سود سپاهان متهم شده است. بدون تردید اگر تراکتور برنده دیدار با نفت می شد، هیچکدام از این حرف و حدیث ها به وجود نمی آمدند اما حالا و با کمرنگ شدن داستان دروغ دقایق پایانی بازی، بار دیگر بحث فغانی در بین هواداران تیم تبریزی مطرح شده است. آن ها خواهان برخورد جدی با این داور هستند و دولت نیز، روی پذیرفته شدن درخواست آن ها تاکید دارد. 
محمود گودرزی در ابتدای سفر اخیرش به تبریز، از احتمال تکرار بازی تراکتور و نفت خبر داد اما خیلی زود، حرفش را پس گرفت و وعده برخورد جدی با خاطیان مسابقه را به تراکتوری ها داد. وزیر ورزش و جوانان دولتِ روحانی، مستقیما به نقش داور در این مسابقه اشاره کرد و با این صحبت ها، علیرضا فغانی را در آستانه محرومیت و یا جرایمی پررنگ و جدی قرار داد. به نظر می رسد اتهامات داور سرشناسِ ایرانی، خیلی زود او را با دردسر مواجه کنند. اتفاقی که می تواند قضاوت های او در مسابقه های بین المللی را نیز با چالش روبرو کند.


کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-05-20 15:52:59
نظر دهید

۲ نظر
امیر تبریز اوغلی
چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۱۲
حقمون رو از فغانیوخانوادش میگیریم
Colina
چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۵۰
Colina میگه : بازی تراکتور نفت با حضور یک داور خارجی خوب بایستی تکرار بشه ، فقط در اینصورت قهرمانی به هر تیمی برسه اعتبار داره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر