فهرست
خبر ویژه: پرسپولیس تا فینال به تیم‌های شرق آسیا نمی‌خورد
خبر ویژه: پرسپولیس تا فینال به تیم‌های شرق آسیا نمی‌خورد

خبر ویژه: پرسپولیس تا فینال به تیم‌های شرق آسیا نمی‌خورد

آی اسپورت - سیستم عجیب برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا، فعلا به نفع تیم‌های ایرانی شده است. AFC در سال‌های اخیر انواع و اقسام روش‌ها را برای برگزاری این تورنمنت امتحان کرده و سیستم جدید قرعه کشی مسابقات به سود باشگاه‌های ایرانی است.
تا سال 2012، تیم‌های شرق آسیا و غرب آسیا تا مرحله یک هشتم نهایی با هم برخورد نمی‌کردند اما در مرحله یک چهارم نهایی احتمال برخورد تیم‌های غربی و شرقی وجود داشت. در سال 2013 برای جذاب‌تر شدن مسابقات، AFC تصمیم گرفت در مرحله یک چهارم نهایی «حتما» تیم‌های غرب و شرق آسیا رو در روی هم قرار بگیرند. موضوعی که باعث حذف تیم‌های غربی و برگزاری فینال بین یک تیم کره‌ای و چینی شد.
از سال 2014 کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حمایت از تیم‌های غربی، سیستم جدیدی برای برگزاری لیگ قهرمانان انتخاب کرد. در این سیستم، تیم‌های غرب و شرق آسیا تا بازی فینال روبروی هم قرار نمی‌گیرند تا فینال بین یک تیم از غرب و یک تیم از شرق آسیا باشد. قرار گرفتن همزمان تیم‌های ژاپنی، کره‌ای، چینی و استرالیایی در سیدبندی شرق آسیا باعث می‌شود تیم‌های ایرانی برای رسیدن به فینال فقط تیم‌های عربستانی، اماراتی، قطری و ازبک را پیش رو داشته باشند. پرسپولیس در صورت صعود از این مرحله رقبای چندان سختی برای رسیدن به فینال ندارد و نفت دیگر تیم ایرانی لیگ قهرمانان هم در صورت حذف الاهلی عربستان شانس حضور یک تیم ایرانی در بازی فینال را افزایش خواهد داد.

کد خبر: 9406
  ۱  
آی اسپورت
2015-05-20 17:02:26
نظر دهید

۱ نظر
امیر تبریز اوغلی
چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۱۰
الهلال حذفش میکنه شک نکنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر