فهرست
شفر از جان استقلال چه می‌خواهد؟
شفر از جان استقلال چه می‌خواهد؟

شفر از جان استقلال چه می‌خواهد؟

آی اسپورت - وینفرد شفر آلمانی برای اینکه خود را موجه، دوست و همراه استقلال نشان دهد با دست گذاشتن روی برخی از موضوعات که هواداران روی آن حساس هستند در صدد گل آلود کردن آب و صید تُپُل از شرایط باشگاه استقلال است.  در استقلال هیچکس امیرحسین فتحی را دوست ندارد و اکثریت قریب به اتفاق هواداران و دوستداران استقلال این فرد را عامل سیه روزی های آبی‌پوشان در چند وقت اخیر می‌دانند به همین دلیل شفر با زیرکی می‌خواهد از این موضوع استفاده و برای خود نمدی بدوزد.

وینفرد شفر در همه‌ی مصاحبه‌هایی که انجام می‌دهد از ندانم کاری های فتحی چشمه‌ای را بیان می‌کند و او را عامل اصلی عدم موفقیت استقلال معرفی می‌کند.  پیرمرد پر حاشیه آلمانی در آخرین مصاحبه‌ی خود که با شبکه‌ی اینتر نشنال انجام داده گفته که قصد داشته است که به جای فرهاد مجیدی مجتبی جباری را به عنوان دستیار انتخاب کند اما مدیر باشگاه گفته اینجا کسی جباری را نمی‌خواهد پس بهتر است بیخیال این موضوع شوید.

بیان این حرف در چنین شرایطی که مجیدی سرمربی تیم است و اتفاقا در حساس‌ترین شرایط رقابتی در مسابقات قهرمانی لیگ و جام حذفی قرار دارد یعنی شانتاژ و وارد کردن حاشیه به استقلال، شفر با تمام ادعاهایی که دارد اما گویا فراموش کرده که حرف زدن از تیمی که در آن مسئولیتی نداری یک بی اخلاقی محض است.

حرف زدن شفر در مورد استقلال مصداق بارزی از دخالت و حاشیه سازی برای آبی‌پوشان است و یقیناً اگر این حرف از سوی مربیان داخلی بیان می‌شد حملات شدیدی از سمت هواداران و حتی مدیران باشگاه متوجه او می‌شد، شفر حق ندارد از سکوت مدیران باشگاه که بیشتر به خاطر رسیدن به توافقی سودمند به سود استقلال است سواستفاده کند، حتی به نظر می‌رسد بهتر است احمد سعادتمند به عنوان مدیر عامل باشگاه به شفر در این زمینه تذکر داده و او را متوجه رفتار و گفتار غیر مسئولانه‌اش نماید.

شفر اگر راست می‌گوید چرا به عنوان یک مربی حرفه‌ای و کارکشته زیر بار حرف مدیران وقت باشگاه رفت؟ چرا قبول کرد مجیدی به او تحمیل شود او که در آن زمان دو دستیار ایرانی دیگر را داشت و می‌توانست نپذیرد که مجیدی به کادر او اضافه شود.

شفر برای بهره‌مندی از تمامی امکانات و منتفع شدن از شرایطی که در قراردادش با آبی‌پوشان بود، زیر بار هر حرفی از سمت مدیران باشگاه رفت و وقتی دید که شرایط بر وفق مراد او نیست از در دیگری بیرون آمد، او می‌گوید برای رفتن به محل تمرینات در روز اخراجش از استقلال قصدی غیر از متوجه کردن بازیکنان نسبت به جایگاه و تیمی که در آن هستند نداشته آقای شفر شما اگر قصد این کار را داشتید می‌توانستید این موضوع با یک بیانیه یا مصاحبه به سمع و نظر بازیکنان و هواداران برسانید و لازم نبود با دوربین و رسانه‌ها به محل تمرینات لشکر کشی کنید.

کاملا مشخص است که شفر برای هر جمله از مصاحبه‌هایش فکر می‌کند، تجزیه و تحلیل می‌کند و به خوبی شرایط این روزهای آبی‌پوشان را رصد می‌کند حتی شاید به او اطلاعاتی می‌رسد که چگونه حرف بزند و چگونه توپ را به زمین فرهاد مجیدی جوان  بیندازد. مشخص است شفر از نتیجه گیری فرهاد مجیدی نگران است و می‌خواهد جانشین خود را به گونه‌ای دیگر خراب کند و مقابل هواداران قرار دهد.

امیدواریم هواداران استقلال تحت تاثیر این جو و این نوع مصاحبه‌ها قرار نگیرند و به حرف‌های کسی که از استقلال شکایت کرده و منتظر گرفتن غرامتی سنگین از استقلال است توجه کنند.

او می‌خواهد جو را به سود خود نماید تا در مورد رفتارهای غلط و عملکرد نه چندان مطلوبش در زمان حضور در استقلال و اینک شکایت به فیفا عذاب وجدان نداشته باشد، البته اشتباه استراتژی مدیران وقت باشگاه در اخراج شفر کاملاً مشهود است آن‌ها نباید با عجله این تصمیم را عملی می‌کردند.

۳ ۱  
آی اسپورت
2020-08-03 01:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ناشناس
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹، ۰۸:۳۸
جناب سرفرازیان امیدوارم باز بعد نگید شفر رو وزیر فراری لطفا به هواداراتون بگید.میبینید شنیدن هوچیگری و تهمت بدون مدرک چقدر سخته.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر