فهرست
یادداشت: اعتمادِ آلگری به بازیکنانش، عاملِ موفقیتِ یوونتوس
یادداشت: اعتمادِ آلگری به بازیکنانش، عاملِ موفقیتِ یوونتوس

یادداشت: اعتمادِ آلگری به بازیکنانش، عاملِ موفقیتِ یوونتوس

کریس وُکس
 
2تا از 3تا تمام! حالا یوونتوس در آستانه‌یِ کسبِ سه‌گانه‌یِ تاریخی قرار گرفته است و الساندرو ماتری با گلی که در فینالِ کوپا برایِ بیانکونری زد، نشان داد که تمامِ بازیکنانِ این تیم سهم و نقشی در این فصلِ فوق‌العاده داشته‌اند.
پیروزیِ 2-1 مقابلِ لتزیو را باید از آنِ مکس آلگری بدانیم که تیمش را جوری هدایت و مدیریت کرد که بتواند در تمامِ جام‌ها رقابت کند. این رویکرد برعکسِ رویکردِ آنتونیو کونته بود. کونته همیشه و در هر بازی تیمِ اصلی‌اش را به زمین می‌فرستاد، اما آلگری نشان داده که به تمامِ بازیکنانش اعتماد دارد، نه فقط یازده‌تایِ اصلی. او این فصل وقتِ زیادی به روبرتو پریرا داد تا خودش را نشان بدهد. حتی بازیکنانی مثلِ سیمونه پادوین و استفانو استورارو هم فرصت بازی در تیمِ اول و در بازی‌هایِ بزرگ را به دست آوردند. آلگری ترسی از استراحت دادن به بازیکنانِ اصلی‌اش نداشت و هروقت لازم می‌دانست دست به این کار می‌زد. او حتی خیلی راحت ترکیبِ تیم را هم بر اساسِ مهره‌هایی که در زمین داشت تغییر می‌داد، از 2-1-3-4 به 2-5-3 و برعکس.
شک و تردیدِ زیادی سرِ قرار گرفتنِ مارکو استوراری در این بازیِ درونِ دروازه، به جایِ بوفون بود (با اینکه او تمامِ بازی‌هایِ کوپا را بازی کرده بود). اما اعتمادِ آلگری به دروازه‌بانِ سابقِ کاتانیا و میلان جواب داد و با اینکه در دقیقه‌یِ 4 دروازه‌اش باز شد، اما در ادامه و تا پایانِ بازی، تیمش را از عقب هدایت می‌کرد.
بازیکنانِ ذخیره‌یِ یوونتوس این فصل عمقِ اسکوادِ این تیم را نشان دادند که مهترین عاملِ موفقیتِ آلگری بوده است. همه درباره‌یِ پیرلو و ویدال و پوگبا حرف می‌زنند، اما هر سه‌یِ این بازیکنان مقاطعِ زیادی از فصلِ 2014-2015 را از دست داده‌اند. ولی این مصدومیت‌ها سکته‌ای در روندِ پیشرویِ یوونتوس نداشته. حتی وقتی در فینالِ کوپا ایتالیا موراتا و مارکیزیو، دوتا از آماده‌ترین بازیکنانِ حالِ حاضرِ بیانکونری، به دلیلِ محرومیت بازی را از دست دادند، الساندرو ماتری منجیِ آن‌ها شد.
سالِ 2012 وقتی بیانکونری بدونِ توجه به دو قهرمانیِ پس گرفته شده ازشان تصمیم گرفتند به نشانِ 30 قهرمانیِ اسکودتو، سومین ستاره‌یِ طلایی را به پیراهنشان اضافه کنند، جنجالِ زیادی به پا شد. اما حالا تورینی‌ها می‌توانند با خیالِ راحت نشانی نقره‌ای هم به آن بیفزایند تا نشان دهند بالاتر از رم، پرافتخارترین تیمِ تاریخِ کوپا ایتالیا هستند. 
     
آی اسپورت
2015-05-21 08:42:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر