فهرست
کارشناسی: سه سوال برایِ آلگری پس از فتح کوپا ایتالیا
کارشناسی: سه سوال برایِ آلگری پس از فتح کوپا ایتالیا

کارشناسی: سه سوال برایِ آلگری پس از فتح کوپا ایتالیا

بن گلدول
 
دو هفته و نیم تا فینالِ چمپیونز لیگ فرصت داریم. بازیِ دیشب با لتزیو فرصتِ خوبی بود تا مکس آلگری به تصمیمِ نهایی‌اش برایِ یازده نفرِ اصلی در این فینال نزدیک‌تر شود. البته او با محرومیت‌هایی که در فینالِ کوپا ایتالیا گریبانِ تیمش را گرفته بود دیگر درگیر نیست و در نهایت باید به 3 سوالِ اصلی پاسخ بدهد.
مشخص است که بوفون جایِ خودش را از استوراری خواهد گرفت. اما سوالِ اول این است که آیا آلگری بازهم از 2-5-3 استفاده خواهد کرد یا نه. آندره‌آ بارتزالی تنها یک ماه است که از مصدومیت بازگشته و برایِ همین قرار دادنِ او کنارِ بونوچی و کیلینی فرصت خوبی بود که آلگری دیشب از دست نداد. اگر قرار است یووه بارسا را هم شکست دهد، باید این سه مدافع به نهایتِ درکِ مشترک از هم برسند و مقابلِ نیمار و سوارس و مسی ایستادگی کنند.
سوالِ بعدی پل پوگبا است. برایِ پوگبا هم خیلی خوب بود که دقایقِ بیشتری شانسِ بازی در تیمِ اول را بعد از مصدومیتِ 2 ماهه‌اش به دست بیاورد. اما او نمایشِ متوسطی داشت. در ضمن کلودیو مارکیزیو نظمِ دفاعیِ بیشتری دارد و مثلِ پوگبا به ناگاه وظایفِ دفاعی‌اش را فراموش نمی‌کند. پیرلو و ویدال که شکی در حضورشان در فینال نیست. پس احتمالا بینِ مارکیزیو و پوگبا یکی نیمکت‌نشین باشد.
و سوالِ آخر الساندرو ماتری است. نه فقط به خاطرِ گلِ قهرمانی‌اش در فینالِ کوپا ایتالیا، بلکه به خاطرِ انرژی‌ای که به تیم می‌دهد. خیلی بعید است تصور کنیم او جلوتر از تبس و موراتا و یورنته در ترکیبِ اصلیِ فینال قرار خواهد گرفت، اما حضورش رویِ نیمکت می‌تواند گزینه‌ای مناسب برایِ آلگری باشد، به خصوص وقتی ساق‌ها خسته می‌شوند. شاید آلگری دوست نداشت بازیِ دیشب به وقتِ اضافه کشیده بشود و تیمش بیش از آنکه باید خسته شود، اما این اتفاق باعث شد تا او خیالش از بابت توانِ فیزیکیِ تیمش هم راحت شود و نگرانی‌ای از بابت نیم ساعت اضافه بازی کردن در برلین نداشته باشد.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-05-21 11:11:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر