فهرست
مثلث تهاجمی سپاهان‌ قاتل مدافعان لیگ‌ برتر؛ MML در راه MSN
مثلث تهاجمی سپاهان‌ قاتل مدافعان لیگ‌ برتر؛ MML در راه MSN

مثلث تهاجمی سپاهان‌ قاتل مدافعان لیگ‌ برتر؛ MML در راه MSN

مثلث MSN در این فصل از فوتبال باشگاهی در اروپا 115 بار دروازه حریفان بارسا را باز کرده‌اند که در این میان 79 گل در لالیگا زده شده. در رأس این مثلث تهاجمی لیونل مسی آرژانتینی قرار دارد که امسال 54 گل در رقابت‌های مختلف برای بارسا به‌ثمر رسانده و در یک هفته مانده به پایان رقابت‌های لالیگا با 41 گل زده در رده دوم جدول گلزنان قرار دارد. نیمار و سوارس هم به ترتیب 35 و 24 گل برای بارسا به‌ثمر رساندند که در این بین تعداد گلزنی آنها در لالیگا، 22 و 16 گل بوده است.
پس از مثلث قدرتمند MSN، به یک مثلث قدرتمند دیگر می‌رسیم‌؛ BBC. مثلث بیل، بن‌زما و کریس رونالدو امسال در رقابت‌های مختلف 93 گل برای رئال‌مادرید به‌ثمر رساندند که اگر مصدومیت‌های بن‌زما و بیل نبود شاید آمار این مثلث به مراتب بهتر از این بود. در رأس این مثلث کریستیانو رونالدو قرار دارد که 56 گل در لباس رئال به‌ثمر رسانده و در این بین 45 گل در لالیگا بوده و سبب شده بالاتر از سایر گلزنان، شانس اول کسب کفش طلای اروپا باشد. کریم بن‌زما با 22 گل و گرت بیل با 15 گل در رده‌های بعدی قرار دارند که در این بین سهم این دو در لالیگا 15 و 13 گل است.
اما در فوتبال ایران هم یک مثلث قدرتمند و گلزن شکل گرفته که به جرأت می‌توان گفت بار قهرمانی سپاهان در لیگ ‌برتر را به دوش کشیده است. مثلث MML (مهدی شریفی، محمدرضا خلعتبری و لوسیانو پریرا) در رقابت‌های لیگ‌ برتر 32بار دروازه حریفان سپاهان را گشودند که در این بین مهدی شریفی با 12گل زده عملکرد بهتری داشت. پس از او، لوسیانو پریرا و محمدرضا خلعتبری به ترتیب 11 و 9 گل به‌ثمر رساندند.  البته در لیگ ‌برتر مثلث‌های دیگری چون عنایتی- شهباززاده- برهانی و تبریزی- حسن‌زاده- رضایی هم بودند که آمار موفقیت‌شان به اندازه مثلث زردپوش MML نبود ولی به مثلث ذوب‌آهن نیز برای فصول آینده می‌توان امید بست. خط حمله سپاهان با تأسی از خط حمله آتشین بارسا، سال بسیار سختی را برای مدافعان تیم‌های لیگ ‌برتری رقم زدند و با به‌ثمر رساندن حدود 70 درصد گل‌های سپاهان در این فصل، نقش اول را در قهرمانی این تیم ایفا کردند.
  ۱  
آی اسپورت
2015-05-21 11:25:12
نظر دهید

۱ نظر
محمد
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۶:۳۵
البته خودشون و سپاهانی ها میگند MLM
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر