فهرست
گزارش ویژه: نیکبخت از فوتبال خداحافظی کرد؟ / ستاره جنجالی در تیم پیشکسوتان (گزارش تصویری)
گزارش ویژه: نیکبخت از فوتبال خداحافظی کرد؟ / ستاره جنجالی در تیم پیشکسوتان (گزارش تصویری)

گزارش ویژه: نیکبخت از فوتبال خداحافظی کرد؟ / ستاره جنجالی در تیم پیشکسوتان (گزارش تصویری)

آی اسپورت- نیکبخت هنوز 35 سالش هم نشده. اما چند سالی می‌شود که دیگر ردی از او در سطح اول فوتبال ایران دیده نمی‌شود. او سال گذشته به نیت نجات استقلال در نیم فصل به تیم پیوست اما نتوانست هیچ کمکی به تیم قلعه‌نویی بکند و البته برای دقایق کوتاه هم شانمس بازی را پیدا نکرد. او در ابتدای فصل جدید فوتبال به تیم «خونه به خونه» بابل رفت. تیمی در لیگ دو ایران که فرهاد کاظمی و مرتضی کرمانی مقدم را روی نیمکت مربیگری داشت و البته با حضور نیکبخت، علیرضا محمد، کاظم برجلو و چند ستاره از رده خارج دیگر، حتی نتوانست با لیگ یک صعود کند و در بازی آخر با شهرداری زنجان باخت تا از صعود دور بماند. این تصویر بازی نیکبخت در بازی خونه‌به‌خونه با شهرداری زنجان است. 
اما حالا انگار باید بازی خونه به خونه با شهرداری زنجان را به عنوان بازی خداحافظی ستاره پرحاشیه فوتبال ایران قلمداد کنیم. نیکبخت حالا دیگر در تیم پیشکسوتان سرخابی بازی می‌کند و این معنایی ندارد جز اینکه او تصمیم گرفته قید بازی در تیم‌های دسته‌های پایین را بزند. تصاویر حضور او در بازی با تیم پیشکسوتان فوتبال قم را می‌بینید. 

نیکبخت پس از اینکه در سال 88 از پرسپولیس جدا شد، دیگر هیچ‌وقت به اوج برنگشت. او در 6 فصل گذشته در 6 تیم به میدان رفته؛‌ استیل‌آذین، صبا، پیکان، داماش، استقلال و خونه به خونه. شاید باورتان نشود اما او در این شش فصل فوتبالی در کمتر از 60 بازی به میدان رفته و تنها دو گل زده. شاید اگر در آن روزهای اوج نیکی فوتبال ایران کمی کنترل می‌شد، حالا اینقدر بی سروصدا و در بی خبری از فوتبال خداحافظی نمی کرد. 
  ۳  
آی اسپورت
2015-05-22 15:01:56
نظر دهید

۳ نظر
امیررضا
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۶:۰۸
قدرخودشو ندونست این آقای نیکی
مهرداد
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۳۱
کاش امثال ایشون زودتر از اینها تشریفشون رو ببرن
قطعا در این فوتبال کسی دلش برا تو تنگ نخواهد شد آقای (نیک بخت)!
تی تی
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۲۰:۱۹
ماموریت فغانی و نحوه اجرای آن
جناب فغانی کاملا ماموریت داشت تا جایی که میتواند بازی تبریز را مساوی تمام کند، فغانی وقتی که بازی تبریز با گلزنی ادینیو یک-یک شد به مرادش رسیده بود، چگونه؟ اگر قبول کنیم که فغانی در صحنه گل اول تراختور خطای تیموریان روی بازیکن حریف را نگرفت(طبق اظهار نظر همین آقایان حامی فغانی) مشخص میشود که داور تا آن لحظه که تراختور ١-٠ عقب بود دنبال گل تساوی در بازی بود پس از اینکه تراختور بازی را به تساوی میکشاند، تراختور در صحنه ای گل دوم را به ثمر میرساند که از دست مغرضترین داور دنیا هم کاری برنمی آید، زیرا در ان صحنه کوچکترین برخورد فیزیکی بین زننده گل و مدافعان حریف بوجود نمیاید و تیموریان از پشت مدافعان نفت حرکت کرد و به توپ رسید ، اینجا دیگر داور تنها کاری که میتواند بکند دادن یک اخطار کاملا خنده دار بی معنی و مغرضانه به زننده گل است، حالا دیگر تیموریان کاندیدای اخراج شده است و دست داور باز است و هر وقت بخواهد میتواند او را اخراج کند. نیمه دوم شروع میشود ، تراختور در یک صحنه استثنایی گلی استثنایی به ثمر میرساند، داور باید چه کاری کند تا تیم نفت به بازی برگردد، یک دقیقه بعد تیموریان را در صحنه ای اخراج میکند که همین کارشناسان فراموشکار داوری کشورمان که حالا طرفدار سینه چاک فغانی شده اند، بارها و بارها اشاره کرده اند که داور بازی باید در چنین بازی حساسی بازیکن را در زمین حفظ کند (بنجامین استرالیایی و داوریش در بازی عراق و ایران و اخراج پولادی و هجمه سنگین همین کارشناسان داوری را به یاد اورید!) اما داور مدرن ما باید تیموریان را اخراج کند تا بلکه نفت به بازی برگردد، همینطور هم میشود و نفت یک گل به ثمر میرساند، حالا فقط یک گل دیگر باقی مانده و تراختور ١٠ نفره است، اما فرید کریمی که روز بسیار خوبی داشته معادلات فغانی و تاج را بهم میریزد، یک تنه از دفاع نفت عبور کرده و در حال به ثمر رساندن گل چهارم تراختور است ، مدافع نفت چاره ای جز خطای آشکار روی بازیکن تراختور ندارد، اما داور بین المللی و بهترین داور ایران و کاندید قضاوت در جام جهانی از ٧-٨ متری این صحنه را پنالتی تشخیص نمیدهد زیرا بازی ٤-٢ به سود تراختور خواهد شد و تازه وقتی پنالتی گرفته میشود که حتما شورت بازیکن از تنش خارج شود!!!
ادامه بازی و موج دوم توطئه
بازی ادامه میابد نفت گل سوم را به ثمر میرساند، همه چیز بروفق مراد است از این لحظه به بعد دو تیم دارند انتحاری بازی میکنند هر لحظه ممکن است یک تیم گلی به ثمر برساند، اینجاست که نقش بی سیم بدستان پررنگ میشود به اصطلاح فوتبالی موج دوم حمله از طرف فدراسیون بر علیه این مسابقه شکل میگیرد بازی باید مساوی تمام شود به گواه مدیرعامل تیم نفت ارتباطات رختکن کاملا قطع میشود به گواه تصاویر پخش شده نماینده فدراسیون (بهمنی بی سیم بدست) به خبرنگار نود (میثاقی) به دروغ نتیجه نهایی بازی را در اصفهان ٢-٢.اعلام میکند، داور بازی حدود ٣ دقیقه وقت تلف شده را کمتر اعلام میکند ، به اتلاف وقت بازیکنان تراختور عکس العملی نشان نمیدهد نه اخطار و نه حتی تذکری! (همان داور که در این بازی کارت اول را به تیموریان به دلیل تاخیر در شروع بازی داد در حالیکه گفتیم هیچ چیزی دال بر تاخیر تیموریان نبود) و...پروژه مشترک با همکاری فدراسیون (بخصوص تاج ) و فغانی کاملا موفقیت آمیز و به نفع سپاهان به اتمام میرسد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر