فهرست
درباره مظلوم نمایی عربستانی ها/ افتضاح در میزبانی، طلبکار در مهمانی!
درباره مظلوم نمایی عربستانی ها/ افتضاح در میزبانی، طلبکار در مهمانی!

درباره مظلوم نمایی عربستانی ها/ افتضاح در میزبانی، طلبکار در مهمانی!

آی اسپورت- اواسط هفته گذشته، پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا، پرافتخارترین تیم این قاره را در ورزشگاه آزادی شکست داد و یک روز بعد، نفت تهران موفق شد به رکورد 32 بازی بدون شکست الاهلی در لیگ و آسیا خاتمه بدهد تا دو تیم عربستانی باقی مانده در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، در خطر حذف شدن قرار بگیرند. بلافاصله بعد از تجربه این دو شکست، عربستانی ها با انتشار بیانیه ای از میزبانی نامناسب ایران انتقاد کرده اند و به صورت غیرمستقیم، این میزبانی را دلیل ناکامی شان دانسته اند.معطل شدن تیم های رقیب در فرودگاه، انداختن لیزر روی چشم گلر حریف و یا آوردن بنرهای سیاسی به ورزشگاه، بدون تردید در دسته رفتارهای درست و قابل توجیه قرار نمی گیرند اما عربستانی ها نباید فراموش کنند که در این سال ها، میزبان های به مراتب بدتری برای تیم های ایرانی بوده اند. آن ها در شرایطی به معطلی یک ساعته در فرودگاه تهران معترض هستند که تیم های ایران در سفرهای این سال های شان به عربستان، گاهی نزدیک 4 تا 5 ساعت در انتظار هماهنگی های طرف عربستانی بوده اند. آن ها لابد از یاد برده اند که فوتبالیست های ایرانی را با «انگشت نگاری» به عربستان راه داده اند و در ورزشگاه نیز با بلندگوهای شان، شعارهای نه چندان مهربانانه ای برای تیم های ایرانی ساخته اند.


اگر میزبانی ایرانی ها از اعراب قابل نقد باشد، میزبانی آن ها از ایرانی ها به مراتب قابل نقدتر خواهد بود. شاید بهتر باشد آن ها به جای تلاش برای پوشش دادن ناکامی های شان در سطوح مختلف، ابتدا خودشان به میزبانی ایده آل دست بزنند و سبب در انتظار میزبانی ایده آل دیگران باشند. حقیقت آن است که هیچکدام از این بیانیه ها، ضربه دیگائو را به جهتی غیر از دروازه تیم خودی هدایت نمی کنند. در فوتبال، تنها این فوتبال است که حرف می زند و نه صداهای بلند آن هایی که در میزبانی، افتضاح اند و در مهمانی، طلبکار!


کدخبر:9405
  ۶  
آی اسپورت
2015-05-22 16:29:02
نظر دهید

۶ نظر
-
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۲۵
پر هوادارترین؟ لنگ؟ توهم زدین؟ در ضمن افتضاح داوری به نفع لنگ, لکه ی ننگیه که تا ابد روی پیشونی لنگیا میمونه
-
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۳۹
آخی!! حسود هرگز نیاسود!!
-
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۵۴
دالیان فقط تو چین صد و ده میلیون هوادار داره, پرسپولیس تو ایران فوق فوقش دوازده میلیون هوادار داره, اونوقت چی جوری به لنگ میگین پرهوادارترین؟
-
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۱۰
پرهوادارترین! اونقدر این چرت و پرت رو تکرار کردن که خودشون هم باورشون شد
مجتبی
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴، ۲۰:۲۲
پرهوادارترین تیم آسیا از تعداد تماشاچی استادیوم معلوم می شه نه از آمار ذهنی چندتا حسود فعلا از نظر آمار afc پرسپولیس پرهوادارترین تیم آسیاست اگه دالیان پرهوادارترین تیم آسیاست تماشاچیاش 120 هزارتا برن استادیوم رکورد پرسپولیسو بزنن
تی تی
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۲۰:۱۸
ماموریت فغانی و نحوه اجرای آن
جناب فغانی کاملا ماموریت داشت تا جایی که میتواند بازی تبریز را مساوی تمام کند، فغانی وقتی که بازی تبریز با گلزنی ادینیو یک-یک شد به مرادش رسیده بود، چگونه؟ اگر قبول کنیم که فغانی در صحنه گل اول تراختور خطای تیموریان روی بازیکن حریف را نگرفت(طبق اظهار نظر همین آقایان حامی فغانی) مشخص میشود که داور تا آن لحظه که تراختور ١-٠ عقب بود دنبال گل تساوی در بازی بود پس از اینکه تراختور بازی را به تساوی میکشاند، تراختور در صحنه ای گل دوم را به ثمر میرساند که از دست مغرضترین داور دنیا هم کاری برنمی آید، زیرا در ان صحنه کوچکترین برخورد فیزیکی بین زننده گل و مدافعان حریف بوجود نمیاید و تیموریان از پشت مدافعان نفت حرکت کرد و به توپ رسید ، اینجا دیگر داور تنها کاری که میتواند بکند دادن یک اخطار کاملا خنده دار بی معنی و مغرضانه به زننده گل است، حالا دیگر تیموریان کاندیدای اخراج شده است و دست داور باز است و هر وقت بخواهد میتواند او را اخراج کند. نیمه دوم شروع میشود ، تراختور در یک صحنه استثنایی گلی استثنایی به ثمر میرساند، داور باید چه کاری کند تا تیم نفت به بازی برگردد، یک دقیقه بعد تیموریان را در صحنه ای اخراج میکند که همین کارشناسان فراموشکار داوری کشورمان که حالا طرفدار سینه چاک فغانی شده اند، بارها و بارها اشاره کرده اند که داور بازی باید در چنین بازی حساسی بازیکن را در زمین حفظ کند (بنجامین استرالیایی و داوریش در بازی عراق و ایران و اخراج پولادی و هجمه سنگین همین کارشناسان داوری را به یاد اورید!) اما داور مدرن ما باید تیموریان را اخراج کند تا بلکه نفت به بازی برگردد، همینطور هم میشود و نفت یک گل به ثمر میرساند، حالا فقط یک گل دیگر باقی مانده و تراختور ١٠ نفره است، اما فرید کریمی که روز بسیار خوبی داشته معادلات فغانی و تاج را بهم میریزد، یک تنه از دفاع نفت عبور کرده و در حال به ثمر رساندن گل چهارم تراختور است ، مدافع نفت چاره ای جز خطای آشکار روی بازیکن تراختور ندارد، اما داور بین المللی و بهترین داور ایران و کاندید قضاوت در جام جهانی از ٧-٨ متری این صحنه را پنالتی تشخیص نمیدهد زیرا بازی ٤-٢ به سود تراختور خواهد شد و تازه وقتی پنالتی گرفته میشود که حتما شورت بازیکن از تنش خارج شود!!!
ادامه بازی و موج دوم توطئه
بازی ادامه میابد نفت گل سوم را به ثمر میرساند، همه چیز بروفق مراد است از این لحظه به بعد دو تیم دارند انتحاری بازی میکنند هر لحظه ممکن است یک تیم گلی به ثمر برساند، اینجاست که نقش بی سیم بدستان پررنگ میشود به اصطلاح فوتبالی موج دوم حمله از طرف فدراسیون بر علیه این مسابقه شکل میگیرد بازی باید مساوی تمام شود به گواه مدیرعامل تیم نفت ارتباطات رختکن کاملا قطع میشود به گواه تصاویر پخش شده نماینده فدراسیون (بهمنی بی سیم بدست) به خبرنگار نود (میثاقی) به دروغ نتیجه نهایی بازی را در اصفهان ٢-٢.اعلام میکند، داور بازی حدود ٣ دقیقه وقت تلف شده را کمتر اعلام میکند ، به اتلاف وقت بازیکنان تراختور عکس العملی نشان نمیدهد نه اخطار و نه حتی تذکری! (همان داور که در این بازی کارت اول را به تیموریان به دلیل تاخیر در شروع بازی داد در حالیکه گفتیم هیچ چیزی دال بر تاخیر تیموریان نبود) و...پروژه مشترک با همکاری فدراسیون (بخصوص تاج ) و فغانی کاملا موفقیت آمیز و به نفع سپاهان به اتمام میرسد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر