فهرست
فریم به فریم با پرتاب 80 متری بیرانوند: طولانی‌ترین پرتاب تاریخ؟
فریم به فریم با پرتاب 80 متری بیرانوند: طولانی‌ترین پرتاب تاریخ؟

فریم به فریم با پرتاب 80 متری بیرانوند: طولانی‌ترین پرتاب تاریخ؟

آی اسپورت - پرتاب‌های بلند بیرانوند از رسانه‌های ایرانی، به رسانه‌های بین المللی رسیده است. پرتاب‌های بیرانوند زمانی بین فوتبال‌دوستان ایرانی مورد توجه قرار گرفت که او در دقایق پایانی بازی با تراکتورسازی و پرسپولیس توانست به مهاجمان تیمش پاس گل بدهد و نفت تهران را پیروز مسابقه کند. حالا یک پرتاب بلند از او در بازی آسیایی باعث شده رسانه‌های ورزشی جهان هم به این موضوع بپردازند. سوال مهم اینجاست پرتاب دست بیرانوند دقیقا چند متر بوده است؟


در عکس اول و دوم، لحظه پرتاب توپ مشخص هستند. بیرانوند دقیقا روی خط محوطه جریمه توپ را رها می‌کند.

بعد از رسیدن توپ به میانه زمین، ارسلان مطهری که قبلا با این روش به پرسپولیس گل زده پشت مدافعان الاهلی فرار می‌کنند و خط دفاع حریف غافلگیر می‌شود.تا لحظه رسیدن توپ به محوطه جریمه حریف، هیچکس توپ را لمس می‌کند.مکث بیش از اندازه مطهری زمان زدن ضربه باعث می‌شود مدافعان الاهلی برسند و توپ را از او بگیرند.محاسبه لحظه پرتاب بیرانوند تا اولین ضربه به توپ، نشان می‌دهد پرتاب دروازه‌بان نفت حدود 80 متر بدون دخالت هیچ بازیکنی جلو می‌رود و یک موقعیت تک به تک برای ارسلان مطهری می‌سازد. عدد عجیبی که نشان می‌دهد ادعای سایت المصدر چندان بیهوده نبوده است.
کد خبر: 9406
  ۲  
آی اسپورت
2015-05-23 16:05:48
نظر دهید

۲ نظر
نوید
شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۵:۵۰
امیر ارسلان مطهری بود که توپو از دست داد نه رضایی...!!!
۲
مهدی
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۰۸:۴۸
متاسفم برای این طور بازیکن دست و پا چلفتی که زحمت یک بازیکن دیگر را هدر میده.... اینا چطوری وارد لیگ برتر شدند این باید بره غاز بچرونه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر